Rrathët në grurë

Lauri

Anunnak
Nuk kam sh kohe ta perkthej ne shqip per lexuesit, por me dy fjale jemi drejte nje rrjeti global me anen nje mikrochipi qe disa e kane marre dhe te tjeter do ta marrin nepermjet vaksines kunder virusit derrit sot, te lopes, te pules, te kush e di se cfare do thone me vone neser. Kush nuk do vaksinohet natyrisht do vdese ne "nje menyre". Kush e merr do jetoje nen kontrollin satelitare, dhe do te dine cdo gje mbi ne!!!!!!!!!!!si thote Alko siper ne postim.
Die Germanische Neue Medizin von Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Poteri occulti :: Microchip, Tamiflu e virus fantasma

Dr. Hamer an Freunde, 19.10.2009 - Htet Euch vor dem Todeschip

Ekstratoksoret ????? Zoti????? ju lutem shume hapni syte, dikush tjeter mban masken e tyre !!!!!
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....

Nuk mbetet ne mitologji diqka qe po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo eshte teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them qe do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:
 

Lauri

Anunnak
Nuk mbetet ne mitologji diqka qe po perhapet ne vazhdimsi
Sidoqoft kjo eshte teme tjeter e ti si moderator e ke opcionin edit dhe beje ket sa skam kerku tek administratori te ndeshkohesh lol

p.s. seriozisht e kam kur them qe do tbej kerkes se mshkoj jeta duke ju korigju juve te stafit edhe se keni nmend me u bo korrekt :byca:

"Stafi pergjigjet", siper djathtas :byca:
 

Benniii

Anëtar i ri
keto rrathe i kam pare si dokumentar tek explorer ne digit alb...
biles njeri mbaj mend kishte lene qenin e tij ne mes te ares dhe qeni nuk kishte bere asnje zhurme gjat nates se mendohej qe i benin disa njerez keto gjera...
thjesht fenomene te pashpjegueshme

gjithashtu edhe un e kom pa ne Explorer Shkence (ish 1)heh:d
 

Alko71

Anëtar Aktiv
99% ndakort me ju. Duke perjashtuar kete ne te kuq. Duam apo jo nje sistem i ri qeverisje globale do te vije, do ta sjellin. Dhe siq thoni ju me siper do gjejne menyren qe te funksionoje.
Fete do te jene mitologjija e se ardhmes.....

Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo eshte FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja eshte mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
 

Lauri

Anunnak
Ore po ti s'na e the a do te futesh ne fene e tyre te re apo jo? Edhe ajo eshte FE dhe do ti kerkoje ca kushte per t'i plotesuar nga njerezit!

Mos gabo tu thuash edhe atyre çfare feje, "feja eshte mitologji"?!.. se vaj halli pastaj! :)
Nuk thashe qe feja ESHTE mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja nje citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)qe mund te konsiderohen jasht teme :D
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Nuk thashe qe feja ESHTE mitologji. Zoti Alko mitologjija nuk merret me te tanishmen, por me te kaluaren. Keshtuqe ashtu si gjykojme ne sot ritet religjoze te kultures Maya do te gjykojne "neser" keta te sotmes......

Prisja nje citim me serjoz dhe PREFESIONAL nga ju mbi argumentin ne fjale, dhe jo te kapesh ne 2 fjale ("quditrisht" mbi FE)qe mund te konsiderohen jasht teme :D

Ishte shaka.:)

Sa per argumentin me te cilin ti nuk pajtoheshe. E di se do te tentojne ta realizojne zhdukjen e feve dhe ndoshta edhe arrijne ta ndalojne publikisht (ashtu si komunizmi) por jo ta zhdukin besimin. Per qe do tu hasi sharra ne gozhde edhe per kete kam informata te sakta dhe e di si do te zhvillohen ngjarjet perafersisht. Deshtimin do ta kene te sigurte sepse jo cdo gje e kane nen kontrolle te plote. Ata e fusin ne kontrolle te plote vetem anen e jashtme, te dukshmen, materialen por kurrsesi anen e brendshme, vullnetin, shpirteroren. E di se kane mjete ta bejne edhe ate por, jane ca njerez tek te cilet nuk do te funksionoje fare ajo metode dhe kane nje mbrojtje shume me te fuqishme se teknologjija iluzive e tyre (e kam fjalen per mashtrime iluzive, hipnoza masive, kontrollimi i mendimeve etj). Ata do tua shkaterrojne planet dhe do te pesojne debakel sa do qe do te kene ushtri ala zombi me miliona nga te gjitha fete qe u bashkangjiten atyre. Kam frike se edhe shqiptare do te kete shume qe u bashkohen ne kauzen e tyre pa e kuptuar se po e ndertojne vet me duar te tyre burgun e madh.
 

ricky_ch

******
Pe: Rrathët në grurë

Disa video interesante për rrathët në grurë!


[youtube]aBSCawTy5_A [/youtube]

[youtube]IZ8RWx2kmZw [/youtube]

[youtube]xiNRMCxwSaI [/youtube]

[youtube]6NkwCaoLUuc [/youtube]

[youtube]sgszqHcUOkA [/youtube]


[youtube]Ql1PPkZiHl8 [/youtube]


[youtube]Nl2y_5ewXrA [/youtube][youtube]lbGvKYvIpAI [/youtube]
 

iLirjam

Antar i fv.al
Pe: Rrathët në grurë

Kjo esht shum interesant,,esht nje mbishkrim qe ndodhet ne nje ndertes te lasht diku,,,dallohen qart disa objekte fluturuese,Helikopteri nje her duket persosur,
uf5772,1249572551,abydos022.jpg

per rrathet,,mund te them se i kam vizituar dy,,dhe esht shum interesant ta shohesh nga afer!

rrathen ne grur ka koh qe egzistojne si fenomen,,por ne te shkuaren,,njerzit nuk mund ti shihnin dot nga siper,,edhe ata qe i shihnin nga posht,,nuk e kishin mundesin ti dokumentonin,,dhe te informonin te tjeret,,po ky si fenomen esht i lasht po aq sa piramidat te pakten!

uf5772,1249727965,6614mowing.jpg
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Rrathët në grurë

Qellimi final: nje qeveri boterore me nje president, nje para elektronike, microchip me te gjitha te dhenat e personit ne secilin njeri, heqja e kufinjeve, kontrollimi i vendendodhjes se secilit me ane te sistemit pozicionues global (GPS), kontrollimi dhe percjellja e cdo aktiviteti tregtar (cfare bleu personi, ku dhe sa shpenzoi, ne cilin restorant, shitore, rruge, ne sa ora, me ke u takua, cfare foli, kur shkoi ne wc etj) me ane te kartave elektronike dhe microchip-it. Te hollat do te hiqen nga perdorimi, nuk do te ekzistojne dhe nuk do te shtypen me. Po bere ndonje "krim" ta bllokojne kartelen dhe as nuk blene as nuk shet dot gje. Po u rrebelua ndonje popull, ua ç'kyqin te ardhurat dhe i lene te vdesin urie. Vendosin vet kush do te punoj dhe sa te fitoje, 99% e popullates punon per 1% te elites. Kontrolla dhe dominimi total mbi globin. Ne fund do t'i ndalojne te gjitha fete dhe do ta shpallin vetem nje fe te vetme. Kush nuk hyn ne te eliminohet, ta mbash besimin tend je ne rrezik (...si ta mbash gacen ne duar). Lideri ne fillim do te thot se eshte i derguar, dhe me vone se ai eshte "zoti" vet, do te ket fuqi te mbinatyrshme (ashtu do te duket nese shfaqin teknologjine e avancuar per te cilen nuk kane ide njerezit) dhe do ti shkojne mbrapa me shumice. Te gjitha keto i kan ne plan nese nuk u ngec sharra ne gozhde (e qe do tu ngece per fat te mire).

P.s. u preferoj ta shikoni disclosure project per ti vertetuar ca info mbi mashtrimin me aliene.

Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka nje lidhje llogjike mes asaj qe thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje qe na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur nje qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga nje dore e vetme''
 
A

AlbertPrengzaj

Titulli: Rrathët në grurë

Kte e kam degjuar dhe une ...dhe ne fakt ka nje lidhje llogjike mes asaj qe thua ti, jemi shume te verber ndaj gjerave ....e nga kjo verberi cdo gje qe na thuhet ...e marim si te vertet.
Mbase vertet dhe UFO't jane imazhe mashtrimi per te arritur nje qellim ''mashtrimin e njerzimit per ti patur totalisht nen sundim nga nje dore e vetme''

ida,,ajo qe thot alko esht e pa mundur,,smund te punoj 99% e popullsis per 1% te elistes,,dhe se dyti,,burgu sesht me dyr te hapura,,nese nje indjan vjen ne shqipri e nje shqiptar ne amerik e nje amerikan ne serbi e kshtu me rradh dhe nese te gjith trajtohen kudo ne mynyr te barabart,,nuk esht burg ky,,qe thot shefqeti ,,

ky esht nje ideal,,qe ne te vertet mbetet shum larg ralitetit,,por qe normalisht ne sisteme demokratike kan lirin per ti reformuar gjerat ne c´do koh kur esht per te miren e sistemit,,,sepse vet rrjedha e sistemeve demokratike,, te dergon ne nje sistemim final,,ku te gjith te jen te sistemuar ne mynyr te barabart dhe te kenqur!! si ideal mbetet i paster dhe i bekuar per mendimin tim,,por ne praktik nuk esht dhe aq e leht,,sepse esht rromuj gjithandej ne bote,,me probleme nga me te ndryshmet,,qe nga korrupsioni e nga luftrat e lloj lloj natyre,,,deri tek ato qe kan me njerzit e thjesht,,qe po tu tregosh gjera te cuditshme,,i kap PARANOJA diten per Diell.

sa per ufot ,,ida esht normale qe ka mashtrime dhe jan krijuar imazhe ufo,sh duke fantazuar,,

por duhet te kemi parasysh dicka kur flasim per kte teme,,sepse ufo,,nuk do te thot alien,,ufo do te thot objek fluturues i pa identifikueshem,,besoj se kte e din edhe ti,,

pra ufo mund te jet,,nje form drite,,qe ti thjesht smund ta identifikosh se c´far esht! pra Ufot kan egzistuar ,,per kte jam apsolutisht i sigurt,,pasi i kam par disa her edhe vet,nje her e kam par nje form drite si nje pijate,,qe ka patrulluar disa minuta ne nje zone,,tashi ti mund te thuash qe jemi aq te verber dhe c´do gje qe na thuhet e marrim per te vertete pOr,,un e kam edhe te filmuar,,dhe e ruaj ne PC ! por ka edhe fotografi te verteta ufosh,,jan 37 fotografi qe pas ekspertizes kan dal si fotografi te verteta,,nje nder to esht ne Shqipri,,dhe e kam perdorur ne nje video.

kurse alienet,,ngelin mister! nuk besoj te ket ardhur ne kte bote nje eljen me nje mjet fluturues,,dhe te mos vinin c´do dit te tjer!

un nuk esht se besoj se ska jet tjeter ne univers,,por nuk esht logjike per mua qe ndonje alien te ken zbritur ndonjeher fizikisht ne tok,,me mynyra te tilla si mjete fluturuese,,as takimin me alien,,nuk e shikoj si te pamundur,,por ne kte sistem djellor ne nuk mund te kontaktojm fizikisht me ata! kjo nuk mund te ndodh ktu,,edhe nese ata jan me inteligjen se ne,,do te na marrin vet atje,,duke mos patur nevoj qe te vin e te na marrin,,por duke na treguar se si te shkojm ne ti shohim.,dhe nese jan me te prapambetur se ne apo thjesht jan forma jete si peme,,lule,,rrenje,,uj,,etj etj,,ndoshta jan alien dhe vend qe pret te shkojm e ta popullojme ne te ardhmen,

pra,,,kto jan te gjitha te mundshme!
 
Redaktimi i fundit:
Top