• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Problema me fije shkrepse

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ne kete teme mund te postoni problema me fije shkrepse..
Si psh, si mund te krijohen 2 trekendsha me 4 fije shkrepse... Dhe me poshte eshte zgjidhja.


 • Duke perdorur vetem 6 fije shkrepse, krijoni nje konstrukcion me 4 trekendsha ekilaterale , secili te ket gjatesine e nje fije shkrepse.

 • Levizni nje shkop, qe te krijohet nje shprehje e vertet • Levizni vetem 4 shkopa nga spirala e me poshtme, per te krijuar 3 katrora
 

V-Rave

Anëtar i ri
Titulli: Problema me fije shkrepse

Ne kete teme mund te postoni problema me fije shkrepse..
Si psh, si mund te krijohen 2 trekendsha me 4 fije shkrepse... Dhe me poshte eshte zgjidhja.


 • Duke perdorur vetem 6 fije shkrepse, krijoni nje konstrukcion me 4 trekendsha ekilaterale , secili te ket gjatesine e nje fije shkrepse.

 • Levizni nje shkop, qe te krijohet nje shprehje e vertet • Levizni vetem 4 shkopa nga spirala e me poshtme, per te krijuar 3 katrora
E dyta: Nje nga shkrepset qe eshte djathtas vertikalisht, e vendos mbi dy te tjerat. Keshtu krijohet nje shenje barazimi me 3 viza, qe do te thote gjithmone i barabarte. Dhe 1 eshte gjithmone i barabarte me 1.
 

V-Rave

Anëtar i ri
Titulli: Problema me fije shkrepse

Ne kete teme mund te postoni problema me fije shkrepse..
Si psh, si mund te krijohen 2 trekendsha me 4 fije shkrepse... Dhe me poshte eshte zgjidhja.


 • Duke perdorur vetem 6 fije shkrepse, krijoni nje konstrukcion me 4 trekendsha ekilaterale , secili te ket gjatesine e nje fije shkrepse.

 • Levizni nje shkop, qe te krijohet nje shprehje e vertet • Levizni vetem 4 shkopa nga spirala e me poshtme, per te krijuar 3 katrora
zgjidhja e problemes se fundit:
 

Attachments

V-Rave

Anëtar i ri
Titulli: Problema me fije shkrepse

Ne kete teme mund te postoni problema me fije shkrepse..
Si psh, si mund te krijohen 2 trekendsha me 4 fije shkrepse... Dhe me poshte eshte zgjidhja.


 • Duke perdorur vetem 6 fije shkrepse, krijoni nje konstrukcion me 4 trekendsha ekilaterale , secili te ket gjatesine e nje fije shkrepse.

 • Levizni nje shkop, qe te krijohet nje shprehje e vertet • Levizni vetem 4 shkopa nga spirala e me poshtme, per te krijuar 3 katrora
Problema e pare ka si zgjidhje viztimin e nje katrori me 4 kunja shkrepse dhe dy te tjerat vendosen si diagonale te ketij katrori.
 
Top