• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Përdorimi i emrit Allah, shkakton tensione në Malajzi

fshatari

Anetar


-اështja se vallë Allahu është emër që mund ta përdorin vetëm myslimanët ose është emër i përgjithshëm për Zotin i nxjerrë nga gjuha arabe para paraqitjes së Islamit,
gjatë këtyre ditëve shkaktoi tensione fetare në Malajzi. Kulmi arriti mbrëmë gjatë sulmeve me bomba mbi tre kisha në kryeqytetin Kuala Lumpur.
Pas ndalimit për protesta, myslimanët mllefin e tyre kundër vendimit të Gjykatës supreme të Malajzisë që t’i lejojë pakicës së krishtere të përdorë termin Allah, e shprehën edhe gjatë lutjes së sotme të së premtes në xhamitë e vendit. Kërkojnë tërheqje të vendimit dhe insistojnë për të drejtë ekskluzive të myslimanëve për emrin Allah, sepse druajnë se përdorimi i emrit nga ana e bashkësive të tjera fetare do të mund të sjellë konvertim në besime të tjera.

radiovisari.info
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Përdorimi i emrit Allah, shkakton tensione në Malajzi

Copyright ahahahahaha hahahahaha sa te ikur per lesh i ka bere feja keta te shkrete
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Përdorimi i emrit Allah, shkakton tensione në Malajzi

Pas ndalimit për protesta, myslimanët mllefin e tyre kundër vendimit të Gjykatës supreme të Malajzisë që t’i lejojë pakicës së krishtere të përdorë termin Allah, e shprehën edhe gjatë lutjes së sotme të së premtes në xhamitë e vendit.

radiovisari.info
Them te ankohen ne Gjykaten KUSHTETUESE se ajo i din gjerat me mire se nga erdhi Allahu.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Allahu eshte vetem per myslimanet??

All-llahu Eshte Zot I Te Gjithve , Por I Meshirshem Per Muslimant E Devotshem .
 
Top