Fly

Larguar
Kjo teme sherben ne menyre te deidkuar per Kombetaren tone ku mund te shkruani mbi paraqitjen e ekipit apo lojtareve ne vecanti.

Titulli: Paraqitja e shqiperise

Isha i zene dhe nuk e shiqova komplet lojen pervec nga min. e 70-te. Kuptohet, gabime bejne madje edhe ekipet e medhaja, mos tflasim per kombetaren tone. Ne ata pak minuta pash pak ethe tek lojtaret, emocionet e bejne te veten, ndaj luanin ne minutat e fundit sikurse te ishte rezultati i barabarte, ne vend se te benin presion. Inkuadrimi i Gashit mendoj se ka qene e nevojshem me heret, sidoqofte uroj t'kemi fat ne ndeshjen tjeter.

Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Vëllezërit Xhaka, FOTO e ditës në Euronews

Ishte e shumëpritur përballja e vëllezërve Xhaka në ndeshjen Shqipëri – Zvicër.

Rrjeti Euronews ka bërë këtë foto si simbol të ndeshjes.

“Brother in arms” është edhe motoja e saj.

bravos i koft shqiperise ka trego ni loje shum te mire

Sa te mbaruar qe jane...dhe kur dalin nga ai tuneli cdo skuader i ka plot muskoloze qe shkelqejne, keta sikur nuk ushqehen mire
mezi ecin

lapsi

The brothers after the match. Vellezerit pas lojes

Attachments

Eurosport: Cana, lojtari më i dobët i ndeshjes

Eurosport ka dhënë notat e ndeshjes për lojtarët e kombëtares sonë në debutimin e Shqipërisë në një kampionat evropian. Sipas faqes sportive, kapiteni Lorik Cana ishte lojtari më i dobët në fushë, kjo për shkak të dy kartonëve të verdhë që e lanë skuadrën në inferioritet numerik.

Etrit BERISHA 5,5 – Realizoi disa pritje të shkëlqyera, por dalja e gabuar në rastin e golit të zviceranëve ndëshkoi Shqipërinë. Ky është fati i portierit: gabimi i tij kushton më shtrenjtë se ai i lojtarëve të tjerë.

Elseid HYSAJ 6 – Nuk e nis ndeshjen mirë përballë Rodriguezit, por më pas del në pah me disa pasime të shkëlqyera për Sadikun.

Lorik CANA 4 – Një ndërhyrje e gabuar dhe një prekje e topit me dorë brenda 36 minutave të para. Lë të tijët me 10 lojtarë dhe e bën këtë në momentin më të mirë të ndeshjes për kuqezinjtë.

Mërgim MAVRAJ 5,5 – Jo mirë në markimin e Seferoviçit, por, për fatin e tij të mirë, sulmuesi i Zvicrës nuk bënte dot gol.

Ansi AGOLLI 5,5 – Shtyn pak dhe nuk ishte mirë as në fazën mbrojtëse.

Odise ROSHI 6 – Ndihmon kudo dhe vrapon shumë.

Burim KUKELI 6 – Pasi Cana mori kartonin e kuq, bëhet edhe më i rëndësishëm për skuadrën. Ndihmon shumë para mbrojtjes dhe luan mirë si qendërmbrojtës.

Amir ABRASHI 6,5 – Më aktivi në mesfushën e Shqipërisë, që e pati të vështirë të sulmonte.

Taulant XHAKA 5,5 – Në përballjen e shumëpritur me vëllain e tij, Taulanti doli i mundur. Shumë pak pasime.

Ergys KACE 5,5 – Hyri në lojë në pjesën e dytë, por zëre se nuk hyri.

Ermir LENJANI 5,5 – Më shumë mbrojtës sesa sulmues krahu. Shqipëria krijon shumë pak nga e majta.

Armando SADIKU 5 – Humbet një rast të mirë për barazim në pjesën e parë. Edhe në pjesën e dytë jo mirë.

Shkelzen GASHI 4,5 – 4 minuta nga fundi i ndeshjes del i vetëm përballë Sommer dhe nuk arrin të shënojë. Raste të tilla duhen shfrytëzuar.

Gianni DE BIASI 6 – اfarë faji ka trajneri kur sulmuesit nuk shënojnë kur dalin përballë portierit? Trajneri italian është i pafat në debutimin e tij në Europian. Me më shumë kujdes nga lojtarët, mund të ishte marrë një pikë.

1. Nje bravo per Canen njehere qe na nderoi!
2. Ky Xhaka i Zviceres se la rehat kete tjetrin.
3. U lumt se me 10 lojtar arriten ta mbanin lojen.

Zvicra ishte me mire se ne , me te forte ne çdo aspekt .
Rezultati mund te ishte dhe 1- 1 por dhe humbje 0 - 5 , prandaj duhet te jemi te kenaqur .
Nqs luajm kunder Frances aq dobet , do mundemi keq , do turperohemi fare .

Nuk diskutohet qe ishin me te fort, prandaj dhe kishin vetem nje humbje ata ne mos gaboj.

Dalja e Canes na beri dem. Sepse jam e sigurt qe te pakten nje gol do e kishim bere.

Me Francen skemi shume mundesi, te mbajm ndonje gje per te kafshuar e te largojm gjerat qe mund te thyhen te merkuren! lol

Sa emocionuese

Futbolli eshte teamwork, s'eshte loje individuale. S'mund ti mbash shpresat tek Cana se Cana vetem s'ka ca ben, kur lojtaret e tjere s'dine te organizohen me njeri-tjetrin.
Uroj qe me Francen te jene me agresiv/sulmues dhe te rrezikojne me shume. Me Zvicren, letrat i luante Zvicra dhe kta thjesht i shkonin nga pas.

Jo moj, si mban njeri shpresat tek ai. Por do te thote te lozesh me 11 dhe me 10 lojtar. E ben diferencen.

Ne kemi shume mangesi, po shyqyre qe kemi dhe Berishen thuaj se kushedi sa gola do kishim ngren! Se te jet per mbrojtesit hapu dhe.

Me agresiv thua? lol. Ja ke per te pare qe do i ngordhi fare Franca.

Ti rri larg TV-se dhe mos e shif ndeshjen, se qeke tu na sjell ters lol

ahahahahha nuk e humbas joo!

Une jam realiste moj, pa shpresa vdes e fundit.

Mua me ngjau qe lujtem me mire me 10 se me 11 .
Po te mos ndalonte topin me dore Cana do ishte 2 - 0 qe aty , dhe pastaj ata do nxirrnin kujn me ne .
Dalja e Canes i preku pak shqiptaret qe luajn per Zvicren dhe filluan te luajn me frena dore te aktivizuara .

Uroj qe Franca te thoje...po shqiperia kush eshte?
Le ta neglizhojme :p se me siguri do fitojme :p

Un sshikoj futboll.. sinte po edhe pse me acaroj ky komentatori i rai1 me shume thot romania se alb.... bohhhh sa inattt

O jana vetem 15 minuta loje po a e di si jemi?
Po nxjerrim shkume per goje mendo 70 e sa minuta te tjere do na bjere infrakt lol

Skuptoj une nicktjeter sapo mesova ca emra ..por do fitojme :)

A luan dhe Loriku? :p hahahaha