• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Numri prim me i gjate perbehet nga 17 milione shifra

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Një numër prim i përbërë nga 17 milionë shifra: zbulimi matematikor ka ardhur pas një seri përpunimesh elektronike të Universitetit të Missouri, SHBA.1360318834-numrat.jpg

“Zbulimi” është bërë nga profesor Curtis Cooper në kuadër të projektit Great Internet Mersenne Prime Search (Gimps), i nisur 17 vjet më parë dhe i finalizuar me identifikimin, përmes një rrjeti kompjuterësh që përdor ende formulën e monarkut francez të shekullit XVII, Marin Marsenne. Numri është i përbërë nga 17 milionë shifra e për ta shkruar do të nevojitej një shirit letre 170 kilometra i gjatë./Shqiperia
 
Top