• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ngushtica e Gjibratarit

MasteR

I'm offline


Ngushtica e Gjibraltarit , eshte nje ngushtice qe bashkon Oqeanin Atlantik me Detin Mesdhe dhe ndan Spanjen me Marokun.
Emri vjen nga Shkembi i Gjibraltarit, i cili nga ana e tij ka prejardhjen nga gjuha arabe Jebel Tariq.
Europa dhe Afrika jane te ndara nga nje vije 7.7 milje detare (14.3 km) e oqeanit ne piken me te ngushte te ngushtices.
Thellesia e Ngushtices varion midis 300 dhe 900 metra.
 
Top