Mëlçia juaj është plot toksina dhe shtoni në peshë: Një recetë që do të pastrojë plotësisht mëlçinë

Mëlçia juaj është plot toksina dhe shtoni në peshë: Një recetë që do të pastrojë plotësisht mëlçinë
KUVL5KU.jpg
KUVL5KU.jpg

Kur mëlçia është plot me toksina, ajo nuk është në gjendje të funksionojë normalisht. Njerëzit nuk marrin parasysh që një mëlçi e pastër dhe e shëndetshme është ndoshta faktori më i rëndësishëm që përcakton nëse humbja e peshës është e mundur ose një proces i tillë do të ndalet dhe nuk do të japë ndonjë rezultat në planin afatgjatë.
Nëse dëshironi të bini në peshë, ju këshillojmë ta provoni këtë recetë dhe ta plotësoni. Konsumoni këtë pije dhe pastroni mëlçinë nga të gjitha papastërtitë dhe toksinat që janë grumbulluar në të.

Si të përdorni:
KUVL5KU.jpg

Konsumojeni këtë pije 2 herë në ditë për 2 ditë rresht (6 ditë gjithsej). Shmangni ushqimet e rënda gjatë . Hani ushqime të freskëta dhe të shëndetshme për të lehtësuar cirrozën e mëlçisë dhe për të intensifikuar procesin e humbjes së peshës.
Përbërësit: 3 limonë, 1 filxhan majdanoz të copëtuar (vetëm gjethe majdanozi), 5 kërcell selino (të copëtuar), 1.2 litra ujë.
KUVL5KU.jpg

Procedura: në një blender bluani lëngun e 3 limonëve, majdanozit dhe selinos, më pas shtoni ujë dhe përzieni gjithçka mirë.
Konsumoni 2 filxhanë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje) në stomak bosh, 2 orë para ngrënies. Përzierja e marrë me këtë recetë mund t’ju zgjasë afërsisht 3 ditë. Ruani përzierjen që rezulton në frigorifer.
Pasi të keni pirë të gjithë sasinë, bëni një përzierje të re sipas të njëjtës recetë dhe pijeni atë në 3 ditët e ardhshme në të njëjtën mënyrë.
Pasi ta keni pirë këtë pije për 6 ditë me radhë, bëni një pushim prej 7-10 ditësh dhe më pas përsëritni të njëjtin trajtim edhe një herë.
KUVL5KU.jpg

Menjëherë pas tre ditëve të para ose 72 orëve, mëlçia do të jetë si e re, dhe pas trajtimit të plotë, ajo do të pastrohet plotësisht nga dhjami dhe toksinat. Kjo është një nga recetat më të mira për qëllimin e përmendur, pra një mëlçi e shëndetshme. Ji i shendetshem!
 
Merr majdanozin dhe selinon hedh dhe lëngun e limonit ,do e provoj njëherë ?
po pra por kjo thote lengun,lengu ska kuptim te trazohet si perberje ne blender!?
mos do te thote,lengun e tre limonave hedh nje sasi jeshile selino dhe majdano eh,kshu disi,por prape do ngelet ama copeza te vogela majdano dhe selino ne te.
 
po pra por kjo thote lengun,lengu ska kuptim te trazohet si perberje ne blender!?
mos do te thote,lengun e tre limonave hedh nje sasi jeshile selino dhe majdano eh,kshu disi,por prape do ngelet ama copeza te vogela majdano dhe selino ne te.
Me uje te ngrohte mos u trash lool
 
Te treja shperbejne yndyren ne gjak nev. Jane antioksidante dhe te pasura me vitamine C.
Kete e di,se i konsumoj une te trea.
Por si me me uji te ngroht mi,i ziejm si caja majdanozin dhe selinon?
Me pas i perziejm me lengun e limonit?
 
Une ne fakt kam ca kohe qe e nis diten me nje gote uje tw ngrohte me gjys limoni kanelle dhe 1 luge kafe mjalte. Te jep energji ndjehesh me vitale te dobeson dhe lekura shkelqen.

Pastaj gjate dites ke puna nuk pi me uje por caj xhinxher caj boronice por pa sheqer.edhe nga dreka nje leng molle karrote panxhar. Lol

Pastaj keto arrat bajamet i kam nga mbasditja lool
 

Mëlçia juaj është plot toksina dhe shtoni në peshë: Një recetë që do të pastrojë plotësisht mëlçinë
KUVL5KU.jpg
KUVL5KU.jpg

Kur mëlçia është plot me toksina, ajo nuk është në gjendje të funksionojë normalisht. Njerëzit nuk marrin parasysh që një mëlçi e pastër dhe e shëndetshme është ndoshta faktori më i rëndësishëm që përcakton nëse humbja e peshës është e mundur ose një proces i tillë do të ndalet dhe nuk do të japë ndonjë rezultat në planin afatgjatë.
Nëse dëshironi të bini në peshë, ju këshillojmë ta provoni këtë recetë dhe ta plotësoni. Konsumoni këtë pije dhe pastroni mëlçinë nga të gjitha papastërtitë dhe toksinat që janë grumbulluar në të.

Si të përdorni:
KUVL5KU.jpg

Konsumojeni këtë pije 2 herë në ditë për 2 ditë rresht (6 ditë gjithsej). Shmangni ushqimet e rënda gjatë . Hani ushqime të freskëta dhe të shëndetshme për të lehtësuar cirrozën e mëlçisë dhe për të intensifikuar procesin e humbjes së peshës.
Përbërësit: 3 limonë, 1 filxhan majdanoz të copëtuar (vetëm gjethe majdanozi), 5 kërcell selino (të copëtuar), 1.2 litra ujë.
KUVL5KU.jpg

Procedura: në një blender bluani lëngun e 3 limonëve, majdanozit dhe selinos, më pas shtoni ujë dhe përzieni gjithçka mirë.
Konsumoni 2 filxhanë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje) në stomak bosh, 2 orë para ngrënies. Përzierja e marrë me këtë recetë mund t’ju zgjasë afërsisht 3 ditë. Ruani përzierjen që rezulton në frigorifer.
Pasi të keni pirë të gjithë sasinë, bëni një përzierje të re sipas të njëjtës recetë dhe pijeni atë në 3 ditët e ardhshme në të njëjtën mënyrë.
Pasi ta keni pirë këtë pije për 6 ditë me radhë, bëni një pushim prej 7-10 ditësh dhe më pas përsëritni të njëjtin trajtim edhe një herë.
KUVL5KU.jpg

Menjëherë pas tre ditëve të para ose 72 orëve, mëlçia do të jetë si e re, dhe pas trajtimit të plotë, ajo do të pastrohet plotësisht nga dhjami dhe toksinat. Kjo është një nga recetat më të mira për qëllimin e përmendur, pra një mëlçi e shëndetshme. Ji i shendetshem!
A ndihmon dhe për toksinat që janë shpërndarë dhe nëpër tru?
Dhe a mundet të përdorin fëmijë?
 
A ndihmon dhe për toksinat që janë shpërndarë dhe nëpër tru?
Dhe a mundet të përdorin fëmijë?
Me aq njohuri sa kam une pastrimin e organeve e ben sistemi i qarkullimit te gjakut. Nepermjet gjakut ushqehen organet prandaj eshte e rendesishme ajo cfare hame.
Laboratori kryesor i gjakut ne te cilen depozitohen toksinat eshte melcia prandaj dhe eshte e rendesishme qe ajo te funksionoje mire.

Trurit i ben mire frutat e thata sic jane arrat bajamet lajthite. Cajrat bimore si cajrat e dafines blirit jeshili malit boronices molles etj jane shume te mire per femijet. Mjalti vaji i ullirit gjithashtu. Majdanozi selino femijet i marrin dhe nepermjet ushqimit nuk kane nevoje te jepen ne keto forma si per te rriturit ??
 
Top