• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Me kalimin e kohes...

milva

Anëtar Aktiv
Me kalimin e kohes...
...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende...
Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse"po ngelesh vetem" eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe nqse do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende,do perfundosh duke mos dashur te shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete nunerohen me gishta,dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdokush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete me kurre e njejte...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...

Me kalimin e kohes ...

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe t'i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mire nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash qe do te behesh mik/e....

para nje varri...

...nuk vlen me....

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...do te shikoni se me sa vlera jane keto thenje...
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes keto qe shkruajte me lart dalin reale ......
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te jap te drejt per kto shkrime lol .
 

Ketrushe

Pianistia
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes shum thenie me vend te gjitha keto....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Me kalimin e kohes...

Faleminderit qe e ndave me ne kete shkrim Milva.
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes..
.
...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"
:dong::dong::dong:
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...
:D
me se te ver8a te gjitha
flm qe i ndave me ne :)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptosh se ke bere gjithe keto gabime dhe qe je shume budalla,do te kuptosh qe ke harxhuar kohen duke pritur Titanikun i ulur ne hijen e palmave ne Sahara.
Kurr ti kuptojme te gjitha keto nuk duhet te harrojme te kuptojme me thelbesoren,kemi mbaruar si njerez.
I riu nga asgje mund te beje gjithcka,plaku nga c''do gje nuk mund te beje dot asgje [mbase eshte shume i zene te kuptoje gjithe keto gjera] LOL LOL
Jepi gaz rini ashtu si di ti ,mbaj frena vetem ne pleqeri.
 
Titulli: Me kalimin e kohes...

Shume te bukura te gjitha keto qe ke shkruar .....
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

ehhh cmu desh ti lexoja,se me futen ne mendime,,,jane shum te verteta....me kalimin e kohes po i provoj te gjitha pak nga pak ato me lart...

me kalimin e kohes...kupton se jeta eshte e bukur,vetem kur shfrytezon momentin....
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes....do te mesoni miq te dashur se simpatia e vertete,e sinqerte,pa kushte,eshte nje thesar i madh,me i madhi thesar qe mund te gjendet...Pershendetje!
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes ... ne fakt edhe vera behet me e mire
 
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes.... do te kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjith jetes. :(-shume e vertete kjo.

Milva secila me e vertete se tjetra :)...Shume te bukura.
 

devito boy

Anëtar i ri
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptojme se sa e thjesht eshte te jetosh bukur , me domethenie, me dashuri. do shikojme se sa gjera kemi kaluar dhe thjesht do kujtojme ato qe na kane bere te qeshim dhe ata njerez qe kemi dashuruar me pasion . thone qe jeta eshte e vogel por koha qe kalojme eshte shume e madhe .
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do mendojme ato qe kaluam dhe do ndiejme nostalgji......per ate kohe
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes.... do te kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjith jetes. :(-shume e vertete kjo.

Milva secila me e vertete se tjetra :)...Shume te bukura.
Shume faleminderit *deliza*! Jane nga eksperienca e gjate e jetes!
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes ......me duhet te marr masa me te rrepta me disa njerez
 

inushja2

preshevare
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptosh aq shume gjera te cilat do te sherbejn akoma me shume gjat kalimit te kohes :p

P.S Jashtzakonisht shume te bukura te gjitha, milva !
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes.....cdo gje harrohet
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptosh se....eshte e mjere ajo dashuri qe nuk shoqerohet nga fantazia...
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te marrim vesh se kush do te jete kampioni i Botes!
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptoni se sa e vlefshme eshte koha...
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...
...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende...
Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse"po ngelesh vetem" eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe nqse do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende,do perfundosh duke mos dashur te shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete nunerohen me gishta,dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdokush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete me kurre e njejte...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...

Me kalimin e kohes ...

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe t'i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mire nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash qe do te behesh mik/e....

para nje varri...

...nuk vlen me....

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"

shume te verteta te gjitha keto qe jane shkruar.......
 
Last edited by a moderator:

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Faleminderit...Me kalimin e kohes do t'i zbatosh ne jete...
 
Top