• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

matematike probleme

ada al

Antarë i ri
albi ble nje liber nje loder nje cokollate.libri dhe lodra kushtuan 1520 leke.libri dhe cokollata kushtuan 620 leke.lodra me cokollaten kushtuan 1200 leke.gjej sa kushtoi libri ,sa kushtoi lodra dhe sa kushtoi cokollata?
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: matematike probleme

X1+X2 = 1520
X1+X3 = 620
X2+X3=1200
Zgjidhet sistemi,qe dmth shpreh X1 ne varesi te X2 shpreh dhe X3 ne varesi te X2 pastaj i zevendeson te gjitha tek ekuacioni i dyte...
X2=1050
X1=470
X3=150
Kaq del zgjidhja....
 
Top