Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Kur thua trupat e te vdekurve i referohesh atyre si tip fashash qe i mbyllin gojen...mos i gabofsha...me te degjuar i kam e une por di qe ato jane teper te rrezikshme .
Aman se kjo tema ma shpif lol
Dhe te jep ngjethje edhe kur e mendon imagjino ti hysh detajeve

E moret ne qafe hajdutin me kte nenforum lol

S'flas dot pasi s'di detaje, Por ndoshta them dicka qe mund ta fusin a ne goje te vdekurit apo ne trupin(brenda qefinit dmth) pasi keshtu ai e merr magjine me vete ne varr. Po hamendesoj. S'kam detaje por mund te kerkoj info me shume ne fakt e po pata kohe i sjell.
Nuk kemi pse friksohemi nga magjia apo xhindet. S'e di a ke pare ndonjeher njerez te pushtuar nga xhindet, ama ne vidio une kam pare, ndersa burri im ka pare shume live, e perseris LIVE! Madje njeri ju sul mikut tij per ta goditur apo vrare dhe ai(qe e njeh si duhet veprohet) vetem e prek ne fyt dhe fillon te lexoj suret e caktuara. Personi i infektuar bie ne toke direkte. Pasi Kurani per Xhindet dhe djajt eshte si zjarr qe i djeg, demton. Tani per dike qe s'beson mund te duken dhe perralla, por ka me mijera njerez qe i kane perjetuar live keto gjera!

Tezja ime s'ka pas besuar madje na tallte mua e mamin dikur. Derisa para disa vitesh u semur keq. Kur e pa qe s'i beri derman askush erdhi e na tregoi cfare kishte.
Si perfundim po kishte magji dhe shyqyr tani eshte sheruar u be kohe. Ah c'i besoi egzistences te magjise pastaj! Haha.
Nje mike tjeter, po ashtu. E kishte ngrene me ushqimin. PErvec qe ksihte shqetesime, dhimbje koke, te fikt, te vjella i shfaqeshin dhe naten per ta frikesuar pasi filloi te bente kuren kuranore. Tani eshte sheruar komplet shyqyr.
nejse ka sh sh raste lloj lloj. :(
 

Aki

misfit
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Tere ky tekst mbi magjine e zeze e askund s'eshte permendur Necronomicon?
Tragjedi, no true beliebers.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Te iu tregoj histori :
Ishte nje here nje plak ne nje fshat te larget jetonte mes pyllit i vetmuar
Ai nuk punonte.
Dhe asnje se kuptonte se si mbijetonte , shume deshmonin se i kishin pare dhembet shume te gjate te mprehte dhe plot gjak
diten e neserme keta deshmitare ishin gjetur te varur tek oborri i shtepise se tyre prane mullarit.

Nese si beni copy paste ketij sms dhe tia dergoni 10 personave ne pm i njejti fat do iu gjeje dhe juve qe e lexoni.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ne jeten reale shquhem per karaketerin e forte. Kam ndihmuar ne te aferm ne larjen e trupit e te ndjerit. Uji me te cilin eshte pastruar i ndjeri, mblidhet dhe hidhet nga nje njeri i mire dhe i besuar, per mos tu perdorur per magji. Pasi nje magji e tille eshte shume forte, po ashtu dhe shume e veshtire per tu thyer.

hajduti
 

Abisi

larguar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Te iu tregoj histori :
Ishte nje here nje plak ne nje fshat te larget jetonte mes pyllit i vetmuar
Ai nuk punonte.
Dhe asnje se kuptonte se si mbijetonte , shume deshmonin se i kishin pare dhembet shume te gjate te mprehte dhe plot gjak
diten e neserme keta deshmitare ishin gjetur te varur tek oborri i shtepise se tyre prane mullarit.

Nese si beni copy paste ketij sms dhe tia dergoni 10 personave ne pm i njejti fat do iu gjeje dhe juve qe e lexoni.

lol lol........
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ka edhe njerez shpirtkeq...qofte edhe duke e pas shpirtin e zi bejne magji,pa perdor asgje :(
 

Monique

With or Without u
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Perfundimisht une tek kjo tema nuk futem me....sidomos pas historise se nickut qe me riktheu pas ne kohe kur shkruanim 20 here nje histori dhe e shperndanim.
Na iknin e pushimet duke shkruar.....
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Mon,
Mos me thuaj qe i ke pas besu ato letrat. Na i futnin poshte deres dikur lol
jo shyqyr prinderit e mi s'besonin ama gjyshja e bente.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po kalama isha o sol...te terave i besoja edhe babagjyshit :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ne jeten reale shquhem per karaketerin e forte. Kam ndihmuar ne te aferm ne larjen e trupit e te ndjerit. Uji me te cilin eshte pastruar i ndjeri, mblidhet dhe hidhet nga nje njeri i mire dhe i besuar, per mos tu perdorur per magji. Pasi nje magji e tille eshte shume forte, po ashtu dhe shume e veshtire per tu thyer.

hajduti
ou? Dinke me lare xhenaze ti mo? :p
Dhe une kam asistuar dikur. Ne fakt kam lare gjyshen time me kusheriren. Dhe mkujtohet qe me tha mblidhi rrobet mos i ler sa ktej andej.
Nejse! Se nga magjia do dalim te bestytnit e adetet e larhes :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po, po dhe mua njeher mu lidh e pastaj, pas nja dy oresh mu zgjidh :sho:
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

lol lol lol

Sa per magjite...bah nuk e di cte besoj,ne fakt sme ka interesuar kurr edhe pse kshu ndodhira te frikshme kam degjuar mjaft.Rasti i fundit tani heret me nje te njohur i cili per dy vjet kishte shqetesime ne trup,kembe te enjtura,te mavijosura qe une dyshoja se ka "thrombosi" dhe akoma dyshoj ne fakt,edhe mjeku te njejten gje i tha e i dha nje kure ta ndiqte nga e cila sipas personit nuk pati asnje permiresim...kshu si perfundim po dyshonte per magji dhe u keshillua/kendua nga nje prift i vjeter dhe qe atehere ka rene ne qetesi dhe kuren e ka nderprere....!

Hmmm......................... :hmm:
 

Passion

Banned
Dikur nje shok porositi nje liber ne mynyre ilegale gati 300 faqe ,por libri ish ne suedisht.

Simbolika e tregues per energji te zeza sikurse i quante (apo magjite).

Zotnia ne fjale 70 % te trupit te tij tatto kish ato simbolika qe i pash ne liber.
Libri nuk gjendet ne treg,e si cmim 380 euro.

Un e kisha frike. :(
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
E bardhe apo e zeze, ekziston. Njerezit kane frike edhe ta pranojne vetem me te ndegjuar e me te pare video dhe megjithate e mohojne. Ruana Zot fundi fundit se ska tmire asgje nga magjia
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Un skam probleme me djallin
Kurr se kam patur frik.
Njerezve po, i friksohem goxha.
Me kan praktikuar magji te zez,
dhe kam praktikuar magji te zez goxha vite me pare.
 

Monique

With or Without u
Ci ke keto moj korbe
Hyra te lexoja e te lodhja syte ,mos me vinte serish gjumi
Jalla me hyri tartakuti lol....
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ci ke keto moj korbe
Hyra te lexoja e te lodhja syte ,mos me vinte serish gjumi
Jalla me hyri tartakuti lol....
Pse mi hahahaha
Un hyra se isha kurjoze sa kisha treguar vite me pare
Por paskam qen frikacake ahahaha me urrenin mjaftueshem ketu brenda per mendimet e mia pro gender.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Aha po iki me mire te shoh tavanin e te numeroj delet
Se ti paske plan me me lujt menc sonte lol
Nuk ofendohem
Jam mesuar tme thon qe mkan frik ahahhaaha
The story of my life ??

Don te ta dergoj nje kafe ?
 
Magjia e pare qe eshte perdor thuhet qe ka qene ndarja e burrit prej gruas . Njeherit kjo eshte magjia me e fort .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Mj sjellni ketej t'i pshurri se thone nga shurra e plakut shuhen :p ;)
 
Top