Ja ushqimet që duhet ti hani sipas Hetem Ramadanit

hetem_1528103481-6816322.jpg

Ai pretendon që di metodën alternative të shërimit me ushqim dhe vitamina dhe tashmë rastet e para po tregojnë se diabeti, tensioni dhe disa sëmundje të tjera mund të trajtohen pa ilaçe. E gjithë kjo përmes këshillave të medituesit dhe profesorit Hetem Ramadani, i cili po dëshmon se trupi i njeriut ka potencial për të shëruar çdo sëmundje, dhe se për këtë duhet vetëm stimulim.
Tashmë disa pacientë të Hetem Ramadanit e kanë dëshmuar këtë. Së fundmi ai në një intervistë dhënë për emisionin “Rudina në Tv Klan, ka treguar më shumë për ushqimet që duhet ti hamë dhe ushqimet që duhet ti largojmë, të cilat janë burim i sëmundjeve dhe plakjes së parakohshme.

Sipas tij “Nëse ushqehemi në mëngjes me ushqim të shëndetshëm dhe pasdite me ushqim të pashëndetshëm atëherë në trupin tonë dominon ushqimi me të cilin nuk duhet të ushqehemi.


Për Hetem Ramadanin ushqimet ndahen në dy lloje;

Ushqim inteligjent dhe ushqim “budalla”.

Ja çfarë duhet të largoni nga kuzhina dhe frigoriferi juaj;
-Duke filluar nga lëngjet e frutave, frutat Zoti i ka bërë për t’i ngrënë dhe jo për t’i pirë.
-Majoneza duhet të hiqet, përmban elementë që i bëjnë dëm trupit të njeriut dhe duhet të hidhet.
-Ketchup dhe mustarda e bëjnë trupin të varur dhe duhen hedhur.
-Salca po ashtu përmban konservantë.
-Veza nëse është bërë nga pula që nuk e kanë parë diellin dhe që nuk janë ushqyer në mënyrë natyrale atëherë nuk duhet të konsumohet.
banner-6-1024x450.jpg
-Edhe reçeli nuk duhet të konsumohet.
-Edhe kosi jo natyral nuk duhet konsumuar.
-Margarina nuk duhet konsumuar.
-Qumështi po ashtu është laktozë, sheqer dhe burim i kancerit.
-Asnjëherë në shtëpinë tuaj mos blini torta apo kek të gatshëm.
-Djathi i lopës me plastikë nuk duhet konsumuar.
-Pulat hormonale janë burim kanceri, nuk duhen konsumuar.
Ushqimet që duhet të konsumojmë:
-Vera e kuqe mund të konsumohet, 2 gota për gra dhe një për burra.
-Gjalpi nëse është natyral mund të konsumohet.
-Uji është burimi i jetës dhe duhet konsumuar.
-Frutat duhen konsumuar, por mos i mbani në frigorifer.
-Karrota po ashtu është shumë e mirë për t’u konsumuar, por nuk duhet të qëndrojë në frigorifer.
-Domatet janë shumë të mira, por kur konsumohen duhet t’i heqim lëkurën dhe farat.
-Specat po ashtu janë shumë të mira.
-Lakra
-Lulelakra
-Brokoli
-Sallata jeshile
-Spinaqi
-Preshi
-Qepa e kuqe
-Erëzat
-Majdanozi
-Boronica është shumë e mirë
-Mëlçia duhet të qëndrojë në frigorifer.
-Sardelet janë shumë të mira, është mirë të konsumohen 3-4 herë në javë.
-Mishi nëse është bio është shumë i mirë.

Ramadani po ashtu tha se “formula magjike” për një jetë të shëndetshme është konsumi i ushqimit “inteligjent” siç e quan ai dhe kombinimi i tij me aktivitet fizik dhe meditim.


/H.Ramadani
 

Attachments

 • hetem_1528103481-6816322.jpg
  hetem_1528103481-6816322.jpg
  28.8 KB · Shikime: 0
 • banner-6-1024x450.jpg
  banner-6-1024x450.jpg
  83.2 KB · Shikime: 0
 • hetem_1528103481-6816322.jpg
  hetem_1528103481-6816322.jpg
  28.8 KB · Shikime: 0
 • banner-6-1024x450.jpg
  banner-6-1024x450.jpg
  83.2 KB · Shikime: 0

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Per recelin majonesen dhe lang frutash jam dakort po kur thot per qumshtin ja fut kot per mendimin tem.
 

Monique

With or Without u
Ky kishte 1 ilac per covidin. Gruaja e atij shokut tend bashke me shokun tend e perdoren dhe doli efikase.
gruan dhe shokun tim i ka zene lehte ,sic me zuri mua qe spata pasoja
pa per ilacin e ktij ,sia kam besen hic
 

Monique

With or Without u
po sepse pine ilacin e ketij qe diten e pare, une qe isha skeptike e thashe jo e hengra lol
Moj se tani u kujtova , po ti sikur the qe e pive me ? lool

Gjithsesi simptomat ishin te ndryshme nga njeri te tjetri dhe si rrjedhoje edhe pasojat
Une nuk piva kte por Azitromicine , dhe ja top jam lool
 
Moj se tani u kujtova , po ti sikur the qe e pive me ? lool

Gjithsesi simptomat ishin te ndryshme nga njeri te tjetri dhe si rrjedhoje edhe pasojat
Une nuk piva kte por Azitromicine , dhe ja top jam lool
He ktu do i themi te gjitha :D

E nderpreva une se me filluan terapi intesive mjekimi kur me kapi mushkerine dhe me thane te kam lli ramadanin e kush e ka bo ramadanin :p lool
 

Monique

With or Without u
He ktu do i themi te gjitha :D

E nderpreva une se me filluan terapi intesive mjekimi kur me kapi mushkerine dhe me thane te kam lli ramadanin e kush e ka bo ramadanin :p lool
po ath cme thua
Kam qene ne nje nga ato sesionet e Vasil Nacit dhe i beri reklame ,sikur kish shpikur raketen Hetemi dhe semundjen e sheronte me meditime e ca ilace alternative
Te njejten pak a shume ndoqi Steve Jobs dhe ku eshte tani?

Kshuqe rrofsh flm ky dhe ushqimet e ktij lool
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Tani qe hormonet e ushqimeve jane pjese e pandashme e tyre ,kete e dime.
Por me rendesi te ham nga ato ushqime qe kane % me te ulet.
Sa per artikullin me siper,flash me mbush faqet ne net.
 
Top