• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Jonio

Anëtar i Respektuar
Kjo po qe eshte femer e zgjuar,beri sa beri lek duke nxjerr bycen sheshit,tani do te bej lek me byc te mbuluar. lol
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Falenderojm Zotin qe ia ka hap sytë me ne fund....

Na vjen mir qe u pendu, por kjo mund ta martoje dikend qe nuk e di historinë e saj.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Lauri vetem per ty e postova kete teme !

Jonio , Allahu nuk i gjykon veprat e njerezve te cilet kane qene ne humbje . Te cilet kane lindure tek prinder pabesimtare , e te cilet nuk e kane mesuar femijen e vete per Zotin dhe fene e Tij te vertete . Allahu me pranimin e Islamit cdo mekat e fale , sepse Allahu eshte i Meshireshem , Allahu eshte Fales .
Allahu thote ne Kuran : ''cdo bir i Ademit eshte mekatar , por me i miri tek Allahu eshte ai i cili e bene gabimin dhe pendohet'' ... Mos me thuaj Jonio se ti je i pagabueshem ! Kur gabon ti pse kjo motra mos te guxoje te gabon !? Sepse po te ishte i pagabueshem njeriu do te ishte melaqe/engjull , e nuk do te ishte njeri athere .

Mekati eshte parim ne jete Jonio , pa te cilin jeta nuk do te kishte kuptim !
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Elhamdulilah, robi sa do qe t'gaboje, i ka dyert e pendimit dhe permiresimit hapur.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Nje vrases, nje abuzues, nje dhunues, nje e perdale, nje prostitute...le te konvertohet 500 milion here, nuk eshte i paster para Zotit. Nuk di ku keni lexuar se pa marre parasysh cfare ben gjate jetes, konvertohu ne islam dhe je cicierr i paster...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Po juve ckeni aman...? se c'ben ajo dhe a e fal Zoti... Ajo ka zgjedh rrugen e saj, her si modele a ca ishte e tani e ka lene ate gje, sh mir per te.. A me mire t'vashdonte ashtu? Apo duhet t'marre leje nga juve dhe duhet ta jepni ju verdiktin e fal apo se fal ZOti... Nncnc.. Ju a keni mundesi me ber mire per veten e juaj? Te jeni mire ju e ti beni mire njerezve rreth e rrotull? Po? Atehere bravo ju qofte dhe mos u merrni me te tjeret!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Soul, a mendon se bere cfare bere ne jeten tende, ne nje moment konvertohesh dhe je OK me gjithecka? Epo ateher jepini vrasim e presim dhe ne fund konvertohemi dhe drejt e ne parajs.

Une mendoj qe njeriu duhet te jete i paster tere jeten, dhe besimi ne nje apo fene tjeter nuk e ben me te keq apo me te mire. Se pari duhet te jemi te paster me vetvehten, pastaj keshtu do te jemi te paster edhe para Zotit.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Soul, a mendon se bere cfare bere ne jeten tende, ne nje moment konvertohesh dhe je OK me gjithecka? Epo ateher jepini vrasim e presim dhe ne fund konvertohemi dhe drejt e ne parajs.

Une mendoj qe njeriu duhet te jete i paster tere jeten, dhe besimi ne nje apo fene tjeter nuk e ben me te keq apo me te mire. Se pari duhet te jemi te paster me vetvehten, pastaj keshtu do te jemi te paster edhe para Zotit.
Ylli une arrij te kuptoj dhe llogjiken qe perdorni ju, por kushtet per te te falur Zoti apo jo i vendos po ZOti dhe mendoj se nqs e fal apo jo Ai atje lart nuk eshte problem i yni.

E dyta, mos mendo se eshte e thjeshte konvertimi apo lenia e nje vesi, ajo mund te ndodhe vetem me pendim te sinqerte, se t'ish aq e lehte sdo kishte te keqia ne kete bote.

E treta, ne se pari duhet te na behet qejfi qe jo vec kjo, por per te gjithe ato qe lene rrugen e keqe, qofte vjedhje vrasje etj. Ne si individ sduhet te na interesoj pse e la, apo cdo marre si shperbblim ai person. Ne mjaftohemi qe dikush u be me i mire. Pastaj nqs ne e paskemi kaq problem pse Zoti po e fal ate person i cili ca ska ber, them se duhet te preukupohemi me shume si te jemi njerez te mire ne qe t'na fale dhe neve :D...

Dhe se fundmi, nje njeri i cili beson ne Zot dhe i din parimet e fese arrin te mirekuptoj dhe ket vajze apo kedo qe pendohet, ndersa dikush qe s'ndjek fene, ska pse te preukupohet hic, pasi ai s'beson as ne shperblim as ne denim te botes se pertejme... Se marr vesht pse shqetesoheni ju, sinqerisht :D...

Jeni celosaaa?? :p.. lol..
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Ylli une arrij te kuptoj dhe llogjiken qe perdorni ju, por kushtet per te te falur Zoti apo jo i vendos po ZOti dhe mendoj se nqs e fal apo jo Ai atje lart nuk eshte problem i yni.

E dyta, mos mendo se eshte e thjeshte konvertimi apo lenia e nje vesi, ajo mund te ndodhe vetem me pendim te sinqerte, se t'ish aq e lehte sdo kishte te keqia ne kete bote.

E treta, ne se pari duhet te na behet qejfi qe jo vec kjo, por per te gjithe ato qe lene rrugen e keqe, qofte vjedhje vrasje etj. Ne si individ sduhet te na interesoj pse e la, apo cdo marre si shperbblim ai person. Ne mjaftohemi qe dikush u be me i mire. Pastaj nqs ne e paskemi kaq problem pse Zoti po e fal ate person i cili ca ska ber, them se duhet te preukupohemi me shume si te jemi njerez te mire ne qe t'na fale dhe neve :D...

Dhe se fundmi, nje njeri i cili beson ne Zot dhe i din parimet e fese arrin te mirekuptoj dhe ket vajze apo kedo qe pendohet, ndersa dikush qe s'ndjek fene, ska pse te preukupohet hic, pasi ai s'beson as ne shperblim as ne denim te botes se pertejme... Se marr vesht pse shqetesoheni ju, sinqerisht :D...

Jeni celosaaa?? :p.. lol..
Une nuk e kam problem ke fal Zoti apo ke nuk fal, sepse nuk mudn ta dije as une dhe askush tjeter. Shqetesohem, jo pse kjo u kthy ne rrugen e drejte, rrugen e Zotit, por kam shqetesimin se cdokush mund te mendoj se mund te bej c'te doje, ne fund konvertohet dhe eshte pac me gjithecka...me shqetesojne mendimet njerezore...se sa per Zotin ai di cka ben me secilin nprej nesh...edhe me ne qe mendojme se jemi ne rruge te drejte...mund edhe te mos jemi...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Une nuk e kam problem ke fal Zoti apo ke nuk fal, sepse nuk mudn ta dije as une dhe askush tjeter. Shqetesohem, jo pse kjo u kthy ne rrugen e drejte, rrugen e Zotit, .............se sa per Zotin ai di cka ben me secilin nprej nesh...edhe me ne qe mendojme se jemi ne rruge te drejte...mund edhe te mos jemi...
Epo ne qenkemi ne te njejten linje.. dhe une kete po them... dhe po ke sh te drejte, dhe ne qe mendojme se jemi ne rrug te drejt mund te jemi 100 her me keq se ato qe ca s'bejne. E vertet, ZOti i njeh punet e zemrat tona ...

.......por kam shqetesimin se cdokush mund te mendoj se mund te bej c'te doje, ne fund konvertohet dhe eshte pac me gjithecka...me shqetesojne mendimet njerezore.....
Pastaj sa i perket frikes tende, mendoj se ske arsye.. Se jo per gje po ne ato momente qe vepron gabim njeriu e harron krejt Zotin... dhe Te thuash do pendohem eshte sh larg pendimit me zemer.. kshuqe nqs njeriu nuk arrin te depertoj ne ndryshimin e ndergjegjes se tij, zemres se tij le te ndryshoj veshje e fjale te folura sa te doje, se jane 0 (zero) tek Zoti ... per me teper sbehen me llogaritje apo me kalem ne dore kto pune.. Ku e din njeriu kur do vdes?? Ja vdiq direkte pasi ka be rnje veper te urryer, e nuk arriti te pendohet?? :p E nejse, se u zgjata dhe une...


Perfundimi: nga ky lajm ajo qe mesojm dhe qe na intereson ne eshte se nje njeri diku ne nje cep te kesaj toke ku ne jetojme, arriti te gjej ate paqe qe kerkonte dhe jeton e lumtur :D... KAQ!

DIte te mbare tani se e zgjata shume me replika, lol ...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Ne fakt, ti po e dishe dhe po te interesojka shume loool. Keshtu u pa n'postime.
Lover, mos e shkepute nje pjese te fjalise nga kontesti i postimit, sepse keshtu mund ti japer c'drejtim te duash. Pse mos valle Zoti do me pyes mua ke te fal e ke jo???
 
Titulli: Ish modelja e Plaboy është konvertuar në Islam

Cka mesojme nga kjo perralle te dashur kalamaja?!
Qe njeriu sado qe mundohet te fale nuk arrin ta bej kete...

Prandaj falja eshte dhe ngelet hyjnore :D

Per ket arsye Cen , ti sdo e merje kurre per grua nje femer te tille se je vetem thjeshte njeri!
 
Top