Horoskopi javor..

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 19. gusht deri 25. gusht 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Jave e mbushur me vështirësi te njëpasnjëshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do merreni vesh me njeri-tjetrin dhe secili do mendoje se ka te drejte për atë qe do thotë. Beqaret nuk duhet ta ndalin veten dhe duhet te bëjnë çdo gjë qe do ju thotë zemra. Për ta ka për te pasur surpriza fantastike. Gjendja financiare do jete e vështirë ditët e para, por pas disa parave qe do iu vijnë papritur nga disa te afërm, situata do filloje te ndryshoje. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Shpesh do ndiheni pa fuqi. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe këmbëngulës. Çdo detyre qe do i vini vetes do e arrini menjëherë. Me familjaret do bashkëpunoni dhe do flisni hapur.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Periudhe shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Jo vetëm qe nuk do keni debate me partnerin tuaj, por do qeshni dhe do bini dakord për gjithçka me te. Nuk do mungojnë as çastet romantike. Beqaret do bëjnë atë qe do ndiejnë, por disa mund te bëjnë gabime e do lëndohen. Për te përmirësuar financat nuk duhet kurrsesi te besoni tek lojërat e fatit sepse do gaboni rende. Jupiteri dhe Marsi do jene dy planetët qe do favorizojnë shëndetin. Dhimbjet e stomakut dhe te kokës qe do ndieni ditët e para do qetësohen menjëherë. Ne pune nuk do sforcoheni aspak dhe ne fakt arritjet do jene te mëdha. Jeta familjare do mbetet gjithë kohës e mire.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do e ribeni për vete partnerin tuaj dhe marrëdhënia mes jush ka për te qene e jashtëzakonshme. Asgjë dhe askush nuk do mund t’ua prishe harmoninë. Beqaret do bëjnë mire te tregohen realiste nëse nuk duan te zhgënjehen dhe te lëndohen. Financat do jene goxha me te mira, kështu qe lejojini vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër vetëm për gjerat e nevojshme. Shëndeti mund te jete delikat. Lodhja dhe stresi do sjellin disa probleme. Çlodhuni sa me shume dhe mundohuni te praktikoni yoga. Ne pune nuk do ndaleni për asnjë moment derisa ta arrini qëllimin qe i keni vene vetes. Do ja dilni mbanë. Për familjen do jete periudhe e qete.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Do jeni mjaft tolerante ndaj partnerit tuaj gjate gjithë kësaj jave dhe kjo do ju afroje akoma me shume me njeri-tjetrin. Ne fakt duke kërkuar te dale vetëm e juaja nuk mund te arrini askund. Beqaret do kenë dite normale, por edhe dite te gëzuara dhe te mbushura me surpriza. Mire është t’i shfrytëzojnë sa me shume. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me kujdes dhe maturi kështu qe ne këtë sektor nuk do ju dalin te papritura te pakëndshme. Shëndetin duhet ta keni me tepër nen kujdes sidomos nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike. Beni kontrolle dhe nëse keni probleme mjekohuni. Ne pune nuk do lodheni shume, por do arrini majat. Bravo. Jeta familjare do jete paksa e vështirë.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Perspektivat për jetën tuaj ne çift duken goxha te mira këtë jave. Nuk do keni aspak probleme me njeri-tjetrin, përkundrazi te dy do doni ta jetoni jetën me qetësi. Beqaret do realizojnë takime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Personat mund te jene te shenjave te Demit ose Ujorit. Buxheti ka për te qene shume here me i mire dhe do arrini te kryeni edhe disa transaksione. Shëndeti do jete delikat ditët e para, por pas te enjtes situata do filloje te normalizohet. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni para vështirësive qe do iu dalin. Ata qe punojnë ne finance ose ne fushën juridike do jene me te privilegjuarit. Jeta familjare do jete e ngrohte.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e mbushur me çaste te lumtura dhe shkëlqim do jete kjo e sotmja. As vete nuk e kishit menduar ndonjëherë se jeta mund t’iu vinte ne këtë mënyrë. Beqaret do jene mjaft sensuale dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Gjithsesi mire është qe te mos nxitohen për te hedhur hapa te mëdha. Financat do varen nga mënyra sesi ju do silleni. Po u treguat te matur me shpenzimet dhe po nuk bëtë investime te mëdha gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti here pas here do ketë edhe shqetësime. Mund te vuani nga pagjumësia dhe lodhja do sjelle dhimbje muskujsh. Ne pune Marsi do ju beje edhe me dinamike kështu qe nuk do i trembeni sfidave. Familja do ketë jete normale.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Nëse tregoheni te arsyeshëm dhe nuk debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah, ambienti mes jush nuk ka për te qene i keq. Harmonia do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret do realizojnë një takim te bukur ne momentin qe me pak e presin. Personi mund te jete dikush qe e keni njohur ne fëmijëri, por qe i keni harruar edhe emrin. Ne planin financiar do keni vështirësi ditët e para, por shume shpejt do zgjidhni ato do jeni me te qete. Shëndeti nuk do jete i keq, por as ne formën me te mire nuk do ndiheni. Mos i neglizhoni as shqetësimet e vogla. Ne pune do merreni çdo dite me gjera te reja dhe kjo nuk do ju beje te mërziteni. Gjerat do ecin mire. familja pa probleme.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do ketë ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare, por për fat te mire priten gjera edhe me te mira. Nuk do mungojnë për asnjë moment çastet e lumtura dhe te begata. Beqaret do kenë disa njohje te reja dhe pikërisht me personat qe nuk do ju duken fillimisht tërheqës, mund ta vazhdojnë edhe me tej atë njohje. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë me ne fund dhe situata do përmirësohet tej mase. Shëndet me te mire do kenë ata qe do merren me sport dhe qe nuk do bëjnë jete sendentare. Ne pune do jete Merkuri ai qe do iu beje te jeni me te logjikshëm dhe me këmbëngulës. Me familjaret do shkoni për mrekulli.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave, ata qe janë ne një lidhje do bëjnë te pamundurën qe ta ndryshojnë rutinën dhe te përjetojnë emocione me te forta. Nuk do mundojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për ta ndryshuar statusin e tyre dhe nuk do bëjnë asnjë përpjekje për te rene ne sy. Financat do mbeten ende te mira kështu qe mund t’i kryeni pa iu dridhur dora shpenzimet me te domosdoshme. Huat duhet patjetër t’i shmangni. Shëndeti here pas here mund te ketë disa tronditje te vogla, por për fat te mire asgjë për t’u alarmuar. Çdo shqetësim do kaloje shpejt. Ne pune do merrni aprovime për disa kërkesa qe keni bere dhe do ecni përpara. Jeta familjare do jete e ngrohte.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Do keni nevoje për me shume intensitet ne lidhjet tuaj ju te dashuruarit dhe për këtë duhet te flisni me partnerin. Ai është i vetmi qe mund t’iu ndihmoje. Pas te martës gjerat do vijnë duke u përmirësuar. Beqaret do realizojnë takime te bukura ne vende qe nuk ua kishte marre ndonjëherë mendja. Financat nuk do jene te këqija, por nuk duhet kurrsesi te kryeni shpenzime te pamenduara te cilat mund t’iu rrënojnë. Për pjesën me te madhe shëndeti do jete i shkëlqyer. Vetëm disa mund te ketë probleme me frymëmarrjen për shkak te vapës. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe te vendosur. Do i përmbushni te gjitha synimet. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin tuaj sot dhe nuk do qaheni për asgjë. Ai mund t’iu përgatisë edhe disa surpriza për te cilat nuk ju ka shkuar ndonjëherë ne mendje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse nga veprimet e tyre do varet e ardhmja. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave e mbushur me peripeci do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ata qe kane pasur prej kohesh probleme edhe mund te ndahen përfundimisht. Te tjerët duhet te luftojnë fort qe ta mbajnë gjendjen te qëndrueshme. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse realiteti do ju duket i trishte. Financat do jene mjaft te kënaqshme. Po vazhduat t’i menaxhoni ne këtë mënyrë ato gjendja do përmirësohet shume shpejt. Për shëndetin përkujdesuni me tepër. Kujdes nga temperaturat e larta dhe virozat qe qarkullojnë. Ne pune do ja dilni mbanë me sukses dhe me ne fund do ndiheni te plotësuar. Mund te merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jete e qete.
 

Attachments

 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 26. gusht deri 1. shtator 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Jave shume e bukur do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet akoma edhe me shume dhe nuk do keni për çfarë te ankoheni për asnjë çast. Edhe për beqaret do shfaqen mundësi te jashtëzakonshme qe jeta te ndryshoje për mire. Do ju duhet thjesht te jene disi me te vëmendshëm. Sektori i financave do privilegjohet nga Plutoni dhe situata do jete akoma me e qëndrueshme se një jave me pare. Mund te bëni edhe ndonjë investim me tepër. Shëndeti nuk do jete i keq ne tërësi, por duhet te bëni kujdes kur te përdorni thikat ne kuzhine si dhe gjate ecjes me makine. Ne pune do dini me saktësi çfarë te bëni ne mënyrë qe te arrini atje ku dëshironi. Jeta familjare do jete mjaft normale.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave do i gjykoni me kujdes gjerat para se te hidhni hapa dhe te bëni deklarata ju te dashuruarit. Për këtë arsye marrëdhënia me partnerin ka për te qene edhe me e kënaqshme nga sa e kishit imagjinuar. Beqaret do e gjejnë me shpejt nga sa mendonin shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnë një lidhje te cilën do e kenë zili qe te gjithë. Financat duhet t’i keni me tepër kujdes ne mënyrë qe situata te mbetet e qëndrueshme. Shmangni investimet e njëpasnjëshme dhe për gjera jo shume te domosdoshme. Shëndeti do jete delikat dhe gjithçka do shkaktohet nga stresi. Ne pune do jeni kompetente dhe do i arrini te gjitha objektivat. Ndaj familjareve do tregoheni me bujare.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do jeni me shume xheloze për partnerin tuaj dhe kjo mund te krijoje here pas here momente debati. Mos u mundoni atij t’i vini limite dhe ta kontrolloni sepse keni për ta pasur punën keq. Beqaret nuk duhet te bëjnë asgjë te nxituar e cila mund t’i çojë ne rruge te gabuar. Ditët me te favorshme për takime do jene e enjtja dhe e shtuna. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse keni kohe qe keni marre masa dhe veproni vetëm duke bere llogari. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe disa shqetësime te vogla. Mundohuni te çlodheni here pas here. Puna do jete mjaft e qete dhe nuk do ju sjelle stres. Jeta familjare do jete e ngrohte.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Klima yjore do jete shume here me e ngrohte gjate kësaj jave për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndani çdo mendim dhe ide me atë qe keni ne krah. Beqaret do takojnë persona serioze dhe me një te ardhme te ndritur. Për ta gjithçka ka për te qene e jashtëzakonshme. Perspektivat ne planin financiar do jene te jashtëzakonshme. Gjendja do përmirësohet me shume nga sa e kishit imagjinuar ndonjëherë. Shëndeti nuk do jete i keq megjithatë nëse konsumoni me shume proteina dhe vitamina do ndiheni akoma me mire. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha, por qe shumica do jene ne favorin tuaj. Ne familje do flisni hapur dhe do bëni disa deklarata.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e mire këtë jave. Do konfliktoheni edhe për gjera elementare dhe asnjeri nuk do hape rruge. Ditën e mërkurë ose te enjte mund te fryje ndonjë stuhi e fuqishme. Beqaret do kenë një periudhe te ndërlikuar dhe do jete me mire te mos hedhin hapa te nxituara. Ne planin financiar duhet te jeni te matur dhe mos kryeni shpenzime te panevojshme. Shëndeti do jete goxha i qëndrueshëm sepse ju do dini si te kujdeseni ne çdo moment për veten. Jeta profesionale do ketë shume ulje dhe ngritje. Mundohuni te mos shpërqendroheni dhe te mos ju besoni verbërisht kolegeve. Jeta profesionale do jete e ndërlikuar tej mase.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Do keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin tuaj gjate kësaj jave, por asgjë për t’u alarmuar. Mundohuni te jeni disi me tolerante dhe te kuptueshëm sepse po vazhduat me kokëfortësi do e shkatërroni lidhjen. Beqaret nuk do ndihen aspak gati për te ndryshuar statusin dhe do i refuzojnë ftesat qe do ju bëhen. Buxheti do ketë vështirësi te mëdha. Po nuk e pranuat ndihmën e te afërmve nuk do ja dilni dot mbanë vete. Shëndeti duhet pasur me nen kujdes. Mos shpenzoni energji kot dhe mos e teproni me aktivitetin fizik. Ne pune me pak me shume besim tek vetja dhe me pak përpjekje do arrini atje ku keni dashur. Jeta familjare do jete e kënaqshme dhe pa probleme.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kjo jave ka për te qene e veçante dhe e mbushur me surpriza për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment keni për t’u ndier mire. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje do ndihen me te qete. Beqaret do kenë disa takime dhe mund te dashurohen si adoleshente me dike. Mund te fillohen edhe lidhje interesante. Ne planin financiar ka rrezik te jeni te pakujdesshëm dhe kjo gjë do sjelle pasoja jo te mira. Shëndeti dy ose tre dite do jete me probleme, por pas te mërkurës situata ka për te qene me e qete. Ne pune do jeni me te hapur ndaj risive dhe mund te filloni edhe disa projekte interesante. Jeta familjare do jete me e mire dhe gjithë kohës do i keni mbështetje te afërmit.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do ketë ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare, por për fat te mire priten gjera edhe me te mira. Nuk do mungojnë për asnjë moment çastet e lumtura dhe te begata. Beqaret do kenë disa njohje te reja dhe pikërisht me personat qe nuk do ju duken fillimisht tërheqës, mund ta vazhdojnë edhe me tej atë njohje. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë me ne fund dhe situata do përmirësohet tej mase. Shëndet me te mire do kenë ata qe do merren me sport dhe qe nuk do bëjnë jete sendentare. Ne pune do jete Merkuri ai qe do iu beje te jeni me te logjikshëm dhe me këmbëngulës. Me familjaret do shkoni për mrekulli.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Jeta juaj ne çift ka për te qene mjaft harmonike këtë jave. Partnerin do e keni mbështetje për gjithçka dhe ai do ua beje gjerat me te lehta ne çdo sektor. Marrëdhënia ne çift dhe jeta intime do jete gjithashtu e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do arrijnë dot te kenë asgjë konkrete edhe pse do bëjnë te pamundurën. Financat nuk do jene aspak te mira. Paratë qe do keni nuk do ju mjaftojnë as për shpenzimet me te domosdoshme. As gjendja shëndetësore nuk do jete ashtu si e keni pritur. Lodhja do beje te veten dhe ne disa momente do ndiheni pa fuqi. Ne pune tregohuni te matur dhe mos hidhni hapa te pamenduara sepse po gabuat mund te rrënoni te ardhmen. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave do e keni te vështirë te merreni vesh me partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe mosmarrëveshjet do jene te vazhdueshme. Partneri do tregohet shume i largët dhe nuk do i përjetoni emocionet qe keni menduar. Beqaret do jene shume te ngarkuar me pune dhe angazhime dhe nuk do kenë kohe te mendojnë për një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene paksa me delikate se kohet e fundit megjithatë jo aq keq sa për te vene alarmin. Gjendja shëndetësore do lere për te dashuruar. Shpesh do keni shqetësime nga barku, por edhe probleme me lëkurën. Ne pune do arrini atje ku keni dashuri edhe fale mbështetjes se disa kolegeve tuaj. Familja pa asnjë problem.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Këtë jave do i merrni gjerat shume me seriozisht ju te dashuruarit dhe mes jush dhe partnerit nuk do ketë asnjë lloj mosmarrëveshjeje. Pas te mërkurës mund te mendoni edhe për ndonjë surprize ndaj njeri-tjetrit. Beqaret gjithashtu do jene me fat ne dashuri dhe kane për ta gjetur shpirtin e tyre binjak. Jeta do ju ndryshoje me pare dhe me mire nga sa e kishin menduar. Financat do jene te mira. Shfrytëzojeni këtë mundësi për te kryer edhe ndonjë shpenzim me shume ose për te hequr disa para mënjanë. Shëndeti do jete i qëndrueshëm për ata qe kane ditur te përkujdesen dhe nuk kane abuzuar me ushqimet e ndaluara. Ne pune do i kaloni një nga një te gjitha pengesat.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Merkuri do ketë ndikim te madh tek jeta juaj ne çift këtë jave. Ai do ua ndriçoje pafund mendimet dhe do ju beje t’i hidhni hapat te mire menduara. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo lloj gjeje vetëm e vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Mundësitë do jene te shkëlqyera. Te ardhurat do fillojnë gjithashtu te përmirësohen. Do jeni te matur dhe te logjikshëm me çdo hap qe do hidhni. Për shëndetin nuk do keni për se te qaheni. Gjendja do jete e shkëlqyer. Edhe ata qe mund te kenë pasur shqetësime apo qe mund te kenë bere ndonjë operacion do ndihen me ne forme. Ne pune yjet do jene bujare me ju dhe do ju çojnë ne drejtimin e duhur. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 2. shator. gusht deri 8. shtator 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Ka rrezik qe Plutoni t’iu nxite te mos tregoheni tolerante gjate kësaj jave. Here pas here mund te keni edhe debate te forta me atë qe keni ne krah dhe nuk do gjeni zgjidhje për asgjë. Disa madje mund te vendosin edhe te ndahen. Beqaret duhet te jene shume te matur. Mire është te mos ju besojnë te gjithë personave qe do i joshin nëse nuk duan te lëndohen. Te ardhurat do kenë përmirësime te njëpasnjëshme edhe fale ndihmës qe do iu japin disa te afërm. Megjithatë mund te merrni edhe një shpërblim nga puna. Shëndeti do jete goxha i mire. Nuk pritet te kini asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do jeni mjaft te organizuar dhe nuk do bëni asnjë gabim. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave do i Beni te gjitha përpjekjet e mundshme ju te dashuruarit ne mënyrë qe ta përmirësoni sa te mundeni jetën ne çift.. Me pak mundim dhe sakrifica do ja dilni mbanë. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje, përkundrazi do ja lënë gjithçka kohës. Financat do përmirësohen tej mase, por kjo nuk do te thotë qe brenda javës ju t’i boshatisni serish xhepat duke shpenzuar kuturu. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Me shume kujdes duhet te bëjnë ata qe vuajnë nga problemet me barkun. Ne pune do jeni te guximshëm, këmbëngulës dhe largpamës. Do arrini çdo gjë qe do dëshironi. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e mire.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Perspektivat janë goxha te mira këtë jave për gjithë te dashuruarit. Do ja kaloni mire me partnerin dhe do i lini pa krahëve te gjitha pengesat qe keni hasur ne te shkuarën. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime impresionuese dhe do jete ne anën e tyre përzgjedhja e personin te duhur. Financat do jene prioritare ne çdo moment. Do e frenoni veten kur te kryeni shpenzime dhe buxheti nuk do jete i keq. Shëndeti do jete me i qëndrueshëm se një jave me pare. Do kujdeseni për veten dhe do ushqeheni si duhet. Edhe gjendja psikologjike do jete e shkëlqyer. Ne pune do ketë ndryshime te mëdha sidomos për ata qe kane qene te papune deri me sot. Shfrytëzojini te gjitha mundësitë qe do iu jepen. Me familjaret do keni konflikte te njëpasnjëshme dhe nuk do i pranoni gabimet.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Asnjë planet nuk do ketë ndikim këtë jave ne jetën tuaj ne çift kështu qe çdo gjë do jete ne dorën tuaj. Mundohuni te ruani ekuilibrin dhe ta surprizoni ne disa momente partnerin. Beqaret nuk duhet te kërkojnë menjëherë te martohen me një person qe do njohin sepse ne këtë mënyrë do e trembin atë. Ne planin financiar nuk do jeni aspak me fat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet goxha delikate. Shëndeti do kërkojë me tepër përkujdes dhe maturi. Nëse do ndiheni te lodhur, shtrihuni dhe mos qëndroni gjate zgjuar ne mbrëmje. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm se disa kohe me pare dhe do dini si te dilni nga situatat e vështira. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Do keni dëshira te çmendura sot ju qe jeni ne një lidhje do bekoni qe partneri t’ua plotësojë te gjitha. Gjithçka do varet nga humori i partnerit. Beqaret do flirtojnë me shume persona dhe ka rrezik te krijojnë një përshtypje te keqe për veten. Financat do i menaxhoni me shume përkujdes dhe zgjuarsi dhe do ju dalin para edhe për te hequr mënjane. Shëndetin nuk do mund ta mbani dot te qëndrueshëm. Do keni shqetësime nga koka, nga barku dhe madje edhe nga dhembet. Merrni masa pa qene shume vone. Ne pune mos prisni gjithmonë nga te tjerët, por mundohuni qe t’ia dilni mbanë vete. Edhe nëse pengoheni do mësoni nga gabimet. Jeta familjare do mbetet e kënaqshme.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jeta juaj ne çift do jete shume me e qete gjate kësaj jave. Do i kuptoni edhe gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje për gjithçka. Partneri mund te mendoje t’iu surprizoje ditën e mërkurë. Beqaret nuk do jene ne humorin e duhur për te kërkuar dashurinë, por nga ana tjetër dikush do ju shfaqet papritur dhe nuk do i rezistojnë dot. Ne planin financiar do jeni me te kujdesshëm dhe do e frenoni veten për shpenzime. Shëndeti do jete akoma me i mire nga sa e kishit menduar. Ne fundjave madje do jeni plot energji. Jeta profesionale do ketë disa përmirësime. Do i zgjidhni mosmarrëveshjet dhe do vazhdoni me qetësi atë qe keni nisur. Me familjaret tregohuni sa me te matur dhe me te kujdesshëm.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jeta juaj ne çift ka rrezik te jete mjaft e trazuar këtë jave. Do jeni me tepër xheloze nga sa duhet dhe do debatoni për gjene me te vogël me partnerin. Beqaret do preferojnë aventurat me shume sesa një lidhje serioze. Mundësitë për to do jene te mëdha dhe ne çdo moment te ditës. Me shpenzimet do jeni impulsive dhe gjendja financiare nuk do jete ne gjendjen me te mire. Ndryshoni sa me pare strategji. Shëndeti nuk do ketë probleme për pjesën me te madhe. Shmangni edhe kafene, çajin, alkoolin, duhanin dhe salcat pikante për t’u ndier me ne forme. Ne pune vështirësitë do jene goxha te mëdha. Vetëm duke bashkëpunuar me koleget do arrini atje ku doni, ne te kundërt do vazhdoni gjate te qëndroni atje ku jeni. Jeta familjare do lere për te dëshiruar.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave çdo gjë do jete e bukur dhe e veçante për ju qe keni një lidhje. Ndjenjat qe keni për partnerin do i shprehni gjithë kohës ashtu si do i keni ne zemër. Disa mund te mendojnë edhe për një turne te shkurtër ne fundjave. Beqaret do fillojnë te ndiejnë për një person qe kane pak kohe qe e kane njohur, por qe sa here e kane pasur pranë i ka bere te buzëqeshin. Buxheti do jete i mire, kështu qe ka ardhur koha e përshtatshme për te kryer investimet e programuara. Shëndeti nuk ka për te qene i keq, përveç ndonjë irritimi qe do keni tek sytë. Ne pune do iu jepen mundësi te reja qe te tregoni te gjitha aftësitë qe zotëroni. Nuk do keni aspak periudha te vështira. Marrëdhënia me familjaret do jete e mire.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Do jeni me te përkujdesur për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te ka për t’u përmirësuar akoma me tepër. Ndjenjat do i shprehni te dy me mënyra nga me te ndryshmet. Beqaret me mire te presin edhe pak kohës sepse yjet nuk parashikojnë ndonjë gjë interesante. Për fat te mire financat do jene gjithë kohës te stabilizuara. Do e dini mire sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë. Gjendja shëndetësore mund te luhatet ne disa momente, megjithatë shume shpejt do arrini ta rimerrni veten. Ne pune do përqendroheni tek objektivat kryesore dhe ne asnjë moment nuk do keni probleme. Gjithçka do ece sipas planeve. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Nëse doni qe partneri te mos ndihet i lënë pas dore dhe te mos shohë dike tjetër, mundohuni qe këtë jave ta bëni atë te lumtur duke i përgatitur surpriza dhe duke ja shprehur ndjenjat. Beqaret nuk duhet te abuzojnë me joshjes pasi do krijojnë një imazh shume te keq për veten e tyre përveçse nuk do e gjejnë dashurinë. Financat do fillojnë te ekuilibrohen ndjeshëm pas një periudhe goxha delikate qe keni krijuar se fundmi. Ndihma e miqve do jete gjithashtu e nevojshme. Shëndeti nuk do jete i keq. Pak kujdes duhet te bëjnë ata qe kane imunitet disi te dobët. Ne pune mos bëni gjera pa llogaritur me pare gjithçka sepse keni për t’u zhgënjyer pamase. Familja e qete.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Jave e bekuar do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Gjerat kane për t’iu ecur për mrekulli me partnerin dhe nga ana tjetër diçka e madhe do ju beje te drithëroheni ne ditët e fundit te javës. Beqaret duhet ta lënë veten sa me te lire dhe kane për ta pare qe gjithçka do ju ece me se miri. Ditët me e me fat do jene e mërkura dhe e shtuna. Financat do jene te shkëlqyera kështu qe mund t’i kryeni pa asnjë problem te gjitha investimet qe keni menduar. Shëndeti do jete me i qete pas te martës. Nuk do keni me as shqetësimet nga stomaku. Ne pune do keni personalitet, vendosmëri dhe kurajo ne çdo moment. Priten goxha arritje. Ne familje duhet te bëni edhe lëshime qe gjerat te ecin normalisht.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Këtë jave do bëni te pamundurën ju te dashuruarit për ta përmirësuar edhe me tepër marrëdhënien me partnerin tuaj. Do dini te ruani qetësinë dhe do toleroni here pas here. Ai qe keni ne krah mund t’iu beje edhe një premtim ose një surprize te madhe. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te bere ndryshime ne jetën e tyre dhe personat qe do iu bëjnë ftesa do i mbajnë vetëm miq. Ne te ardhmen nuk i dihet. Financat do jene te shkëlqyera, por kjo nuk do te thotë qe për këtë arsye ju te shpenzoni pa mbarim. Shëndeti do jete i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Ne pune përfitoni sa te mundeni nga propozimet qe do ju bëhen nëse doni te hidhni hapa para ne karriere. Familja si zakonisht.
 

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 9. shtator deri 15. shtator 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Nuk do dashuroheni dot ashtu si keni menduar ju te dashuruarit dhe marrëdhënia juaj ne çift nuk do jete ashtu si e keni pritur. Për te qene te qete me mire flisni hapur me atë qe keni ne krah. Beqaret duet te largojnë turpin dhe komplekset nëse duan te fillojnë sa me pare një lidhje. Nga ana tjetër mire do bëjnë te mos besojnë verbërisht tek te gjithë ata qe do i propozojnë. Financat nuk do jene te këqija ditët e para, por duke bere çmenduri situata ka për t’iu dale shpejt jashtë kontrollit. Stresi dhe ankthi do krijoje probleme te mëdha me shëndetin. Praktikoni yoga dhe here pas here çlodhuni. As puna nuk do ece mire. Shpesh do gjendeni ne udhëkryqe. Me familjaret duhet te jeni me te duruar.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Jeta ne çift do jete mjaft e privilegjuar këtë jave. Do kujdeseni mjaft për atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush ka për te qene e begate. Beqaret do jene shume me te kujdesshëm dhe me te ekuilibruar kur te bëjnë përzgjedhje. Ka mundësi qe një pjese te gjejnë personin ideal me te cilin do fillojnë edhe lidhje afatgjata. Financat ka mundësi te përmirësohen goxha. Do i keni shume me te qarta hapat qe duhet te hidhni. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Stresi dhe lodhja mund te sjellin edhe ndonjë shqetësim. Ne pune fati do ju buzëqeshë ne çdo moment dhe keni për te pasur arritje te padiskutueshme. Me familjaret marrëdhënia do jete e shkëlqyer.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do jete ndryshime te mëdha ne jetën tuaj ne çift, por për fat te mire te gjitha pozitive. Bëhuni gati te përjetoni emocionet qe keni ëndërruar gjithmonë. Venusin do e keni pranë gjate gjithë kohës. Beqaret do vazhdojnë te jene ëndërrimtare, por ndryshe nga herët e tjera sot disa ëndrra do mund te realizohen. Hëna do ju nxite te kryeni shpenzime te njëpasnjëshme dhe nuk do arrini dot ta kontrolloni veten. Situata do jete delikate. As shëndeti nuk do jete ashtu si e prisnit. Nuk do jeni ne formën e duhur dhe mund te keni shqetësime nga shpina, këmbët apo edhe nga koka. Ne pune perspektivat duken te mira. Do merrni vendime te rëndësishme dhe do hidhni hapa para ne karriere. Familja pa asnjë problem.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ndryshime te mëdha do ketë këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do jeni me kritike ndaj partnerit tuaj dhe do kërkoni falje për disa gabime qe keni bere. Beqaret do kenë një jete me aktive dhe do mund ta gjejnë personin e përshtatshëm. Mire do jete t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse ju kërkohen borxhe ose mos jepni ose merrni garanci me shkrim. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Edhe ata qe vuanin nga pagjumësia do jene me te qete. Ne pune klima do jete e qete dhe harmonike. Do filloni projekte serioze dhe fale ideve te mira do i realizoni te gjitha ne kohen e duhur. Ne familje do i zgjidhni disa mosmarrëveshje qe keni pasur dhe do jeni me te qete.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Ka rrezik qe gjate kësaj jave te keni shume debate dhe mosmarrëveshje me partnerin tuaj. Secili prej jush do kërkojë te dale e veta dhe nuk do bëni tolerime. Ata qe janë ende vetëm ka mundësi te njihen me disa persona interesante gjate ndonjë mbledhjeje apo gjate ndonjë udhëtimi ne fundjave. Buxheti nuk do jete i keq, por disa persona te cilëve iu keni marre hua do kërkojnë me ngulm qe t’ua ktheni. Kjo ka për ta dobësuar gjendjen goxha. Shëndeti do jete me i mire pas te martës. Do jeni ne forme dhe do keni energjinë e duhur. Ne pune do jeni me te organizuar dhe se bashku me disa kolege te vjetër do arrini atje ku iu kane kërkuar shefat. Jeta familjare di ju sjelle vetëm gëzim.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Pritet qe dielli te linde ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Do i lini pas krahëve problemet qe keni pasur me partnerin dhe do mundoheni qe tani e tuje te krijoni një klime sa me te ngrohte. Te dy do bëni përpjekje dhe do ja dilni mbanë. Beqaret do marrin një propozim fantastik ne momentin qe me pak do e presin. para se te japin përgjigjen duhet te reflektojnë pak ne mënyrë qe nesër te mos pendohen. Financat do kenë përmirësime dite pas dite dhe deri ne fundjave gjendja do normalizohet goxha. Shëndeti nuk ka për te qene i keq, megjithatë disa kontrolle rutine do jete mire qe t’i bëni. Ne pune do jeni kurajoze dhe te vendosur prandaj do e arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Edhe me familjen gjerat do ecin mire.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kjo jave nuk do jete me shume pasion për juve qe jeni ne një lidhje, por gjithsesi probleme te mëdha nuk do keni. Kënaquni me qetësinë qe do mbizotërojë. Beqaret do e kenë thelbësor mendimin e miqve dhe familjareve para se te bëjnë një zgjidhje. Ka mundësi qe nga mesi i javës te ndodhe diçka e bukur. Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe do e keni te lehte te kryeni edhe disa shpenzime me tepër. Nëse keni borxhe shlyejini sa me pare. Shëndeti do jete i mire për pjesën me te madhe. Ata qe vuajnë nga probleme kronike duhet te bëjnë një vizite sa me pare. Ne pune duhet t’i zgjidhni problemet me koleget pasi ato nuk do ju lënë te ecni para. Me familjaret do jeni diplomate.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do filloje një periudhe shume e bukur për juve qe jeni ne një lidhje. Planetët dhe Venusi ne veçanti do jene gjithë kohës ne favorin tuaj. Edhe për beqaret do ketë ndryshime mjaft pozitive te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Ne planin financiar mund te keni edhe ndonjë surprize te mrekullueshme e cila do ju lejoje te bëni edhe investime. Shëndeti mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël dy ditët e para, por me pas gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Ne pune nuk do ndodhe ndonjë gjë e jashtëzakonshme, por për fat te mire gjerat do ju ecin sipas planeve qe keni bere. Mundohuni te jeni sa me te qete ne çdo moment. Jeta familjare do jete goxha e mire.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje.

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Fale mbështetjes qe do iu japin yjet gjate kësaj jave, jo vetëm qe do i sqaroni mosmarrëveshjet ne çift, por do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret do vrapojnë pas personit te [are qe do iu pëlqejë dhe do zhgënjehen mjaft. Financat do jene kryesisht te qëndrueshme. Do Benit mire te mbroheshit nga vjedhjet e portofolave apo te shtëpisë te cilat do ndikonin mjaft tek situata financiare. Pas një periudhe jo te mire dhe pa shume fuqi, këtë jave do ndiheni me te qeta dhe plot energji. Çlodhuni sa te mundni dhe merruni me ndonjë sport. Ne pune do jeni me shume sesa duhet ambicioze. Kujdes sepse po u penguar nuk do arrini dot atje ku dëshironi. Ndikimi i yjeve do e beje me te bukur ambientin familjar.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Bëhuni gati për te kaluar një jave te jashtëzakonshme dhe te mbushur me emocione. Partneri do përgatisë surpriza te mëdha ne mënyrë qe ju te ndiheni sa me mire qe te mundeni. Beqaret nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por një takim i zakonshëm mund te shndërrohet papritur ne diçka te madhe. Ne planin financiar do jeni te lire te bëni edhe disa shpenzime me tepër pasi gjendja do jete vërtet e mire. Shëndeti do këtë edhe dite te mira edhe dite delikate. për çdo shqetësim mire është te këshilloheni me mjeket specialiste. Ne pune duhet t’i shprehni te gjitha ato qe mendoni edhe sikur te jeni ne rruge te gabuar. Jeta familjare ka për te qene gjithë kohës e mbushur me te papritura.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Neptuni do ndikoje negativisht ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe debatet me partnerin do jene me te shpeshta. Do jeni me te drejtpërdrejtë nga sa duhet dhe kjo mund te sjelle konflikte. Beqaret nuk duhet te ngurrojnë t’i shprehin ndjenjat e tyre sepse po ngurruan për shume kohe kane pe t’i humbur mundësitë e mira. Ne planin financiar do ju dalin vështirësi here pas here, por ne përgjithësi gjendja do mbetet e mire. Shëndetin duhet ta keni gjithë kohës ne vëmendje pasi nuk do jete aspak i mire. Ne pune do jeni me te motivuar dhe keni për te pasur goxha arritje. Shume do ju kenë zili, por nuk do ja dalin dot t’iu pengojnë. Familja do jete gjithë kohës e qete.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Jetmira

V.I.P
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ndryshime te mëdha do ketë këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do jeni me kritike ndaj partnerit tuaj dhe do kërkoni falje për disa gabime qe keni bere. Beqaret do kenë një jete me aktive dhe do mund ta gjejnë personin e përshtatshëm. Mire do jete t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse ju kërkohen borxhe ose mos jepni ose merrni garanci me shkrim. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Edhe ata qe vuanin nga pagjumësia do jene me te qete. Ne pune klima do jete e qete dhe harmonike. Do filloni projekte serioze dhe fale ideve te mira do i realizoni te gjitha ne kohen e duhur. Ne familje do i zgjidhni disa mosmarrëveshje qe keni pasur dhe do jeni me te qete.
:D:D:D.
 

Hera

Banned
Horoskopi javor
Horoskopi javor nga 16. shtator deri 22. shtator 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Çastet e lumtura do mbizotërojnë gjate gjithë kohës këtë jave ne jetën tuaj sentimentale. Do merreni vesh për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do debatoni për asgjë. Perspektivat janë te mira edhe për beqaret. Qe nga mesi i javës edhe ata do fillojnë ta shijojnë dashurinë. Ne planin financiar do jene planetët ata qe do sjellin qëndrueshmërinë dhe kthjelltësinë. Nuk do keni vështirësi për te kryer shpenzimet e duhura. Shëndeti nuk do përbëje problem sepse do kujdeseni për te ne çdo çast. Punës do i jepni me shume prioritet se kurrë. Do jeni diplomate dhe te ndërgjegjshëm për çdo hap qe do hidhni. Edhe jeta familjare do jete e qete.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Kjo jave do jete e mbushur me te papritura për juve qe jeni ne një lidhje. Do përjetoni emocione pozitive, por nuk do mungojnë as emocionet negative. Mire është qe te respektoni ane maksimum lirinë e tjetrit. Beqaret nuk do i kërkojnë me ngulm ndryshimet, por papritur do ju ndodhe një takim vendimtar. Ne planin financiar duhet te jeni me te kujdesshëm dhe duhet te shmangni me patjetër shpenzimet e ekzagjeruara. Shëndeti duhet pasur nen kujdes. Kujdes me higjienën dhe pastërtinë vetjake. Ne pune do filloni disa projekte te reja, shume te rëndësishme e me fitime, por qe do kërkojnë angazhim te madh. Duhet ta organizoni me kujdes kohen. Jeta familjare nuk ka për te qene e keqe.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do ndodhin ngjarje vërtet te rëndësishme për jetën tuaj ne çift te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Partneri do ju gjendet pranë gjithë kohës dhe do ju beje te ndieni aq mire saqë gjithë kohës do buzëqeshni. Beqaret me mire te mos nxitohen për asgjë sepse jeta mund t’iu ndërlikohet tej mase. Nëse nuk do jene te sigurte për diçka me mire te mos hedhin hapa. Me financat do jeni te kujdesshëm ne maksimum dhe ne këtë sektor nuk do keni aspak probleme. Shëndeti? Për fat te keq gjendja nuk do jete ashtu si ju do dëshironit. Mos respektimi i rregullave te higjienës do sjelle pasoja. Ne pune merrini gjerat shtruar dhe çdo gjë do ece si duhet. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Jeta juaj ne çift ka kohe qe nuk është ne gjendjen me te mire te mundshme, por gjate kësaj jave situata do filloje te ndryshoje. Si ju dhe partneri do mendoni se si ta bëni tjetrin te lumtur. Për beqaret do jete një jave monotone dhe pa asgjë te veçante. Nuk kane për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar nuk priten vështirësi te mëdha, megjithatë mire është te shpenzoni me kujdes. Shëndeti here do jete i mire dhe here me shqetësime te vogla. Për çdo gjë flisni me mjeket. Ne pune duhet durim dhe këmbëngulje për t’ia dale mbanë. Po i morët gjerat me përtesë nuk keni për te shkuar askund. Jeta familjare do vazhdoje te jete e mire.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Jeta ne çift do jete shume e qete gjate kësaj jave. Do flisni për gjithçka me partnerin dhe nuk do i harroni mosmarrëveshjet qe keni pasur para disa kohesh. Klima do jete me e ngrohte se një jave me pare. Beqaret do mundohen te bëjnë për vete shume persona qe me pas te përzgjedhin te duhurin. Mundësitë do jene te mira. Ne pune do jeni me te organizuar dhe do e dini mira sa te shpenzoni. As shëndeti nuk do jete i keq. Përkundrazi do jeni plot energji dhe dinamizëm për te ecur përpara. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndihen me mire. Ne pune do jeni shume te bindur se mund ta arrini atë qe doni dhe do keni sukses. Jeta familjare do jete e mire.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Konfigurimi i yjeve nuk do e favorizoje aspak harmoninë ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Here pas here do keni divergjenca dhe nuk do ndiheni te qete. Beqaret ka mundësi te bien ne dashuri me persona qe nuk kane asnjë lloj konsiderate për ta. Kjo do i lëndojë pamase. Edhe ne planin financiar duhet te bëni kujdes. Një gabim i vogël mund te sjelle dëme te parikuperueshme dhe nga ana tjetër askush nuk do ju gjendet pranë për t’iu ndihmuar te ri-ngriheni. Sektori i shëndetit për fat te mire nuk do ketë probleme. Ne pune here pas here do ndiheni te bllokuar për te ecur para, por pas te enjtes çdo gjë do normalizohet. Ne familje do mbizotërojë një klime e ngrohte.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kujdes mos e teproni me xhelozinë gjate kësaj jave ne jetën tuaj ne çift sepse do keni probleme te shumta me partnerin. Nëse dyshoni për diçka flisni hapur me te. Beqaret do i japin me tepër prioritet jetës sentimentale dhe nuk do ndalen derisa ta gjejnë personin e duhur. Financat do jene goxha te dobëta dhe nuk do mund te kryeni dot asnjë lloj shpenzimi. Tregohuni te kujdesshëm. Shëndeti do ketë here pas here probleme. Mikrobet dhe viruset do e dobësojnë se tepërmi organizmin tuaj. Ne pune do jete dite e vështirë. Nëse nuk doni te vuani dhe te stresoheni mendoni ta lini punën dhe te kërkoni diçka me te mire. Familja do iu japë kënaqësi te mëdha.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Do kërkoni me shume liri ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe kjo nuk do i pëlqejë aspak atij qe keni ne krah. Nëse ai nuk ua plotëson dëshirat mos u tregoni posesive dhe mos thoni gjera për te cilat do pendoheni. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te hedhin edhe hapat e para drejt një lidhje serioze. Ekuilibri financiar do jete goxha i dobët. Mos kryeni shpenzime te pamenduara sepse problemet do jene serioze. Shëndeti do jete i mire ditët e para, por me pas mund te dalin probleme te vogla. Ne planin profesional do keni goxha probleme. Nëse dëgjoni këshillat e kolegeve situata mund te rendohet me tepër. Jeta familjare do jete si zakonisht.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave duhet ta mbroni jetën tuaj ne çift nga çdokush dhe nga çdo gjë. Te shumte do jene ata qe janë xheloze për atmosferën e ngrohte qe është krijuar mes jush dhe do kërkojnë t’iu prishin pune. Beqaret do duan vetëm te argëtohen pa fund dhe nuk do e kenë mendjen te nisin një lidhje serioze. Financat fatmirësisht do jene me te qëndrueshme se kohet e fundit. vazhdoni t’i menaxhoni si duhet ato qe kjo situate te vazhdoje gjate. Shëndeti do ketë probleme. Merrni masat qe me shqetësimin me te vogël, mos ia lini gjerat kohës. Situata profesionale do jete e paqëndrueshme dhe shpeshherë kaotike. Ne familje do merrni dhurata dhe kënaqësi pa fund nga familjaret.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Nëse jeni ne një lidhje nuk do arrini dot ta gjeni harmoninë ne çift gjate kësaj jave. Parteri do tregohet shume strikt për gjithçka dhe nuk do arrini dot t’i shprehni lirshëm ndjenjat. Beqaret nuk duhet te fillojnë një lidhje me këdo qe do iu dale përpara, por te tregohen te duruar deri ne ditët e fundit. Financat do jene goxha shqetësuese, megjithatë nuk duhet ta humbni për asnjë moment besimin. Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha. Ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do kenë përmirësime te vogla. Ne pune do iu duhet te merrni vendime te rëndësishme te cilat di ua ndryshojnë tërësisht te ardhmen. Jeta familjare do jete shume e qete.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Fale një klime shume te mire yjore, jeta ne çift nuk do ketë as problemin me te vogël. Do flisni hapur për gjithçka me atë qe dashuroni dhe nuk do keni me asnjë brenge. Venusi nga ana tjetër do e beje me te bukur jetën e beqareve. Edhe pse nuk do arrini te krijoni një lidhje serioze, miqtë nuk do iu lënë te mërziteni për asnjë çast. Me financat duhet te merreni pak me shume. Shpenzoni me kujdes dhe merrni këshilla nga specialiste. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do vuani nga pagjumësia. Ne pune do bëni projekte afatgjata te cilat do iu sjellin shume përfitime financiare. Disa do bashkëpunojnë edhe me koleget. Me familjaret do e përmirësoni situatën.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Te gjithë ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një jave te bukur. Partneri do iu mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do mundohet t’ua plotësojë çdo dëshirë. Beqaret do kenë mundësi te shumta për takime, por duhet te bëjnë me pare disa seleksionime. Qe financat mos jene shume problematike duhet te shpenzoni me shume kujdes. Nuk është koha as për te shlyer borxhet. Shëndeti do jete delikat. Mund te vuani nga ndonjë infeksion ose mund te vijnë shqetësime për shkak te konsumimit te tepruar te ilaçeve. Ne pune do ketë ndryshime rrënjësore. Shefat do iu japin te drejtën për te filluar projektin e madh qe kishit menduar. Edhe jeta familjare do jete e mire.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 23. shtator deri 29. shtator 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Kjo jave nuk ka për te qene shume e mire për ata qe kane një lidhje, madje në shumë raste debatet mundet te jenë edhe të zjarrta. Bëjini ju hapat e para sepse përndryshe nuk do dilni dot nga hendeku ku keni rënë. Beqaret do kenë shumë dëshirë ta ndryshojnë jetën e tyre, por po nuk bene vete përpjekje nuk ka për t’ia dale dot. Ne planin financiar duhet te ndiqni një disipline strikte sepse po ju filluan problemet, zor se do i ndalni dot lehtësisht. Shëndeti për fat te mire ka për te qene i kënaqshëm. Do ndiheni me mire dhe do merrni fryme me lirisht. Mundohuni te shmangni paksa alkoolin. Ne pune do ju duhet te bëni pak me shume përpjekje për t’i përfunduar ne kohe detyrat e nisura. Jeta familjare do jete goxha e këndshme.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Kjo ka për te qene një jave mjaft e favorshme për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Venusi do mundohet t’ua beje çdo çast sa me te bukur dhe emocionet do jene te jashtëzakonshme. Beqaret do jene ne kërkim te një lidhjeje te qëndrueshme dhe do refuzojnë çdo ftese për aventura kalimtare. Financat do jene te konsoliduara, por kjo nuk do te thotë qe ju te shpenzoni kuturu për çdo gjë qe dëshironi. Po e bëtë këtë gjë keni për te mbetur keq ne një moment. Shëndeti do kërkojë akoma me tepër kujdes se me pare. Mos neglizhoni as dhimbjet e kokës apo te kraharorit. Ne pune do ja dilni mbanë pavarësisht vështirësive dhe pengesave qe do ju dalin. Edhe me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Gjate kësaj jave nuk do keni për çfarë te qaheni ju te dashuruarit sepse gjerat do ju shkojnë fiks ashtu si i kishit menduar. Partneri do tregohet i gatshëm për t’iu shoqëruar ne çdo aventure qe do mendoni. Beqaret do jene aventuriere gjithashtu dhe do kalojnë një periudhe plot emocione. Ata mundet te takojnë edhe princin e kaltër. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj dhe gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Ne pune do keni rezistence te mire fizike dhe morale, por mundohuni te mbani ndonjë regjim ushqimor. Jeta profesionale do jete goxha e qëndrueshme. Do jeni shume te matur me çdo hap dhe do i arrini objektivat. Jeta familjare do jete harmonike.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë jave mund te kaloni edhe disa vështirësi te vogla juve qe jeni ne një lidhje, por me pak durim dhe tolerance gjithçka do kaloje shpejt. Pranojini edhe gabimet dhe nga ana tjetër mundohuni te bashkëpunoni për te zgjidhur çdo problem. Beqaret do mendojnë vetëm për te tashmen dhe do shfrytëzojnë çdo mundësi qe do iu jepet për te kaluar disa momente te këndshme. Plutoni do sjelle sukses tek financat kështu qe gjendja ka për t’u përmirësuar. Shëndeti ka për te qene i paqëndrueshëm, kështu qe here pas here mund te përballeni edhe me vështirësi dhe do keni shqetësime. Mos e teproni me medikamentet. Ne pune duhet te jeni sa me diskrete qe te mundeni ne mënyrë qe askush mos ju pengoje. Familja pa vështirësi.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo jave ka për te qene shume e këndshme për ju te dashuruarit. Do kaloni edhe momente pasiononte e te mbushura me emocione fantastike. Beqaret ka mundësi te mos i takojnë tani personat e ëndrrave, megjithatë nuk do kalojnë një dite te keqe. Miqtë do i bëjnë shpesh te qeshin. Financat do jene te shkëlqyera dhe do ndiheni përherë te qete sa here qe te shpenzoni. Shëndeti do jete i favorizuar, madje edhe ata qe kane vuajtur nga probleme serioze do ndihen me te qete. Beni vetëm pak kujdes me ushqimin. Ne pune mund te keni disa vonesa ne përfundimin e projekteve, megjithatë ambicia dhe vendosmëria nuk do ju mungojnë. Përfundimet do jene te mira. Jeta familjare do jete e mire dhe do pajtoheni me ata qe jeni zënë.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos bëni gabim te flirtoni me persona te tjerë gjate kësaj dite sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do shkatërroni gjithçka qe keni ndërtuar deri me sot. Beqaret do ndikohen pozitivisht nga Hëna dhe mund te fillojnë lidhje romantike. Gjithçka do ndodhe ne mënyrë te papritur dhe emocionet do jene me te forta. Financat do jene goxha delikate ditët e para. Me zor do arrini t’i vini fre vetes dhe vetëm ne fundjave situata do përmirësohet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Beni një kontroll tërësor për te pare me mire gjendjen. Ne pune duhet te mobilizoheni dhe t’i çoni ne rrugën e duhur projektet e nisura. Ne familje do mbizotërojë harmonia ne çdo moment.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë jave duhet te bëheni gati për ngjarje te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë tërësisht rrjedhën e jetës. Partneri do ju surprizoje ne momenti qe me pak do e prisni dhe kjo do ju emocionoje pafund. Nuk e kishit menduar asnjëherë se ai mund t’iu bënte diçka te tille. Beqaret do ndihmohen nga Dielli dhe do e gjejnë dashurinë e madhe me shpejt nga sa e kishin menduar ndonjëherë. Me shpenzimet nuk duhet te jeni impulsive sepse kjo gjë mund t’iu sjelle goxha probleme. Shëndeti ka për te qene i mire pasi do keni mbrojtje te shkëlqyer imunitare. Ne pune duhet te ecni gjithmonë me program ne mënyrë qe t’i arrini me pare objektivat. Jetën familjare do e rrethoje gjithë kohës energjia pozitive dhe gëzimi.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Beni gjithmonë atë qe do ndieni këtë jave dhe mos mendoni asnjëherë vetëm për veten tuaj. Partneri nga ana e tij do mendoje çdo çast si t’iu beje sa me te lumtur. Beqaret do fillojnë si pa kuptuar një lidhje e cila do ua ndryshoje jetën për mire. Buxheti deri ditën e mërkurë do jete goxha delikat, por me pas do i kuptoni gabimet dhe do merrni masa për ta ndryshuar gjendjen. Ne çdo moment do keni edhe mbështetjen e miqve. Për shëndetin nuk duhet te shqetësoheni aspak sepse ai do jete edhe me i mire nga sa ju e kishit ëndërruar. Ne pune duhet te jeni realiste dhe çdo hap duhet ta hidhni me maturi. Ne këtë mënyrë nuk do ju dalin as probleme. Jeta familjare do jete gjithë kohës e mbrojtur.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do mendoni me shume për te ardhmen tuaj dhe do filloni te bëni disa projekte. Dëgjojeni edhe mendimin e partnerit, mos kërkoni ta vendosni vete gjithçka. Beqaret do kenë takime pa fund, por mund te nisin vetëm aventura kalimtare. Ende nuk ka ardhur koha për dashurinë e madhe. Edhe pse problemet financiare do jete te shumta nuk duhet absolutisht te dekurajoheni. Me pak mund do arrini te dilni nga telashet. Për sa i përket shëndetit duhet thënë se do jeni mjaft dinamike dhe do keni rezistence te mire fizike. Ne pune do e konsolidoni pozicionin qe keni dhe do arrinin suksesin e shumëpritur. Familja do kaloje një jave te gëzuar.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave yjet nuk do ndikoje aspak negativisht tej lidhja juaj dhe ka mundësi qe ajo te thellohet edhe me shume. Do qëndroni edhe me tepër kohe pranë atij qe dashuroni dhe do argëtoheni pafund. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi reale për te realizuar disa takime mbresëlënëse. Buxhetin do e menaxhoni me aq përkujdes dhe përpikmëri saqë te gjithë do ju adhurojnë. Nuk do keni as problemin me te vogël ne këtë sektor. Shëndeti mund te ketë probleme te vogla si për shembull: dhimbje stomaku, koliti apo dhimbje shpine, por gjendja do normalizohet ditën e enjte. Ne pune do merrni vendime te menjëhershme e te pamenduara mire, por qe për fat te mire do ju çojnë ne rrugën e duhur. Familja e qete.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Duke u nxitur nga Merkuri këtë jave do i njihni edhe me mire cilësitë qe keni. Partneri do doje t’iu ketë përherë pranë dhe do ju dashuroje me pasion te madh. Ne fundjave madje kënaqësia do arrije kulmin. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin pafundësisht ftesa. Tashme ata do e kenë te drejtën te bëjnë zgjedhjen qe do duan. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me kujdes ne mënyrë qe gjerat t’iu ecin mire. Nuk do gjendeni ne situata te sikletshe. Shëndeti mund te ketë edhe ndonjë moment delikat kur mund te ndiheni pa fuqi. Gjithsesi probleme te renda nuk keni për te pasur. Ne pune do jeni mjaft praktike dhe do e bëni çdo gjë me qejf te madh. Jeta familjare do jete e animuar.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Mos e bëni xheloz partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne momentin qe me pak e prisni. Mundohuni nga ana tjetër te ruani një komunikim te mire me te sepse ajo mund ta forcoje edhe me tepër lidhjen. Beqaret me shume gjase do realizojnë një nga takimet me mbresëlënëse dhe jeta do ju ndryshoje përgjithmonë. Financat do jene tejet delikate, kështu qe shmangni çdo shpenzim te panevojshëm. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar ditët e para, por mund te përmirësohet shpejt fale perkujdesit qe do tregoni. Ne pune Dielli do ju nxite te jeni akoma me ambicioze. Do bëni gjera te cilat do i lënë me goje hapur te gjithë. Familja do jete e kënaqshme.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Hera

Banned
Horoskopi javor
Horoskopi javor nga 30. shtator deri 6. tetor 2019
dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Këtë jave duhet ta kaloni gjithë kohen e lire me partnerin tuaj sepse ai me te vërtetë do ketë nevoje për ju. Mos lini pas dore as jetën intime e cila është tejet e rëndësishme. Beqaret do përfitojnë pafund nga mundësitë për aventura dhe nuk do kërkojnë me ngulm te krijojnë një lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk duhet te kryeni shpenzime te pamenduara. Po bëtë te kundërtën do futeni ne probleme afatgjata. Gjendja shëndetësore do jete me e mire se kohet e fundit, megjithatë duhet te vazhdoni te përkujdeseni ende për ushqimin dhe gjumin. Ne pune do ju behet një propozim interesant nga i cili duhet te përfitoni sa me shume. Jeta familjare do jete me më shume alegri.
demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Ka mundësi te jeni shume posesive këtë jave ju te dashuruarit dhe mund te bëni disa gabime te pafalshme. Po nuk ndryshuar sjellje dhe po nuk bëtë lëshime do keni goxha mosmarrëveshje. Beqaret do e kenë te vështirë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë, por nuk duhet ta neglizhojnë një person tjetër qe do i ftoje për te dale. Financat do mbeten te kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni me përkujdes. Shëndeti here pas here nuk do jete i mire. Stresi dhe ankthi do krijojnë probleme serioze sidomos me kokën dhe zemrën. Ne pune duhet te jeni dyfish te matur këtë jave sepse po filluan problemet nuk keni për ta mbaruar ne kohe një projekt te dhënë. Jetës familjare duhet t’i kushtoni me tepër kohe.
binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do lini çdo gjë tjetër pas dore ju te dashuruarit dhe do i përkushtoheni me shpirt personit qe keni ne krah. Lidhja me te do forcohet akoma me tepër. Beqaret duhet te mbështeten tek Jupiteri dhe Saturni për te gjetur dashurinë. Mundësitë për takime do jene te mëdha sidomos ne fundjave. Buxheti nuk do jete aspak i keq nëse dini si t’i menaxhoni te ardhurat. Shmangni dhëniet e huave. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Nuk do prekeni nga infeksionet, por nga sëmundjet kronike. Ne pune do merrni frytet e një pune te gjate dhe te lodhshme dhe do e kuptoni se gjithçka ja ka vlejtur. Me familjaret nuk do keni aspak probleme.
gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Kjo do jete një jave shume e qete dhe e bukur për ju te dashuruarit. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin tuaj dhe mund te mendoni edhe te hidhni hapa te rëndësishme. Beqaret nuk do i takojnë dot personat qe kane ëndërruar, por gjithsesi nuk do mbeten vetëm. Ndonjëherë edhe gjerat qe nuk i ke menduar dalin mjaft mire. Neptuni do ju nxite te kryeni shpenzime te pamenduara dhe ka rrezik qe ekuilibri te ketë tronditje. Beni kujdes! Shëndeti here pas here mund te ketë probleme te vogla. Shqetësimet gastrike dhe ato urinare do jene me te përhapurat. Ne pune do ju konkretizohen te gjitha planet dhe do merrni edhe disa shpërblime. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo do jete një jave shume e begate për te gjithë ju qe jeni ne një lidhje. Do keni besim te verbër tek partneri dhe do jeni gati te bëni çdo gjë qe ai dëshiron. Ne fakt nuk do ju dale aspak keq. Beqaret do kenë dite te mbushura me emocione te forta sepse do takojnë persona interesante. Deri ne fundjave do e kenë vendosur se me cilin te vazhdojnë me tej. Për financat do përkujdeseni shume me tepër nga me pare dhe do arrini shpejt ta stabilizoni situatën. Rezistenca fizike dhe ajo morale ka për te qene e jashtëzakonshme. Ne pune do jeni ambicioze ne maksimum dhe do ndërmerrni edhe rreziqe për te arritur atje ku doni. Keni për t’ia dale mbanë edhe pse do lodheni pak. Familja do ketë një jave normale.
virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni çdo moment dhe mos mendoni me për problemet e se shkuarës. Beqaret do kenë plot takime, por asnjë prej personave nuk do ju duket aq interesant sa për te filluar një lidhje. Le te presin edhe pak kohe nëse nuk janë te bindur. Për financat do pakujdeset Merkuri. Ai do ju nxite te jeni shume here me te matur dhe ta organizoni si duhet buxhetin. Shëndeti do jete delikat dy ditët e para, por do e rimerrni menjëherë veten dhe do i rifitoni energjitë e humbura. Ne pune do ecni para me hapa me te shpejta. Te gjithë do mahniten me ato qe do arrini. Me familjaret do keni një marrëdhënie për t’u pasur zili.
peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë jave nuk do jeni shume te qëndrueshëm ne mendime ju te dashuruarit dhe here pas here do keni dyshime për dashurinë e partnerit. Mos e kontrolloni atë ne çdo moment, por me mire flisni dhe përballuni hapur. Fundi i javës ka për te qene shume here me i mire. Beqaret do kenë dite te ndërlikuara ne pune dhe nuk do mendojnë shume për dashurinë pavarësisht se ftesat nuk do mungojnë. Ne planin financiar kane për t’iu dale probleme goxha te mëdha te cilat nuk mund te zgjidhen aq lehtësisht nga sa ju mendonit. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Ne pune duhet te keni me tepër besim tek vetja dhe duhet te tentoni te provoni fusha te reja. Ne familje duhet te bëni lëshime qe te mos keni probleme.
akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do kërkoni gjera ndryshe ju te dashuruarit dhe nuk do ju pëlqejë aspak rutina. Po nuk folët me delikatese me partnerin dhe po i bëtë kërkesat me ngulm nuk do fitoni asgjë. Beqaret nuk do jene aspak ne humor te mire për te filluar aventura apo lidhje serioze, kështu qe do i lënë pa i shfrytëzuar mundësitë qe do iu jepen. Yjet do kenë ndikim pozitiv tek financat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e mire. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa shqetësimeve te vogla nga koka. Gjithsesi këto do ndodhin rralle. Ne pune duhet te tregoheni shume te duruar qe te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Mos u dorëzoni qe me sfidën e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë harmonia.
shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.
bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Jave përgjithësisht pozitive do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do mungojnë tërësisht debatet, por ato do jene pa pasoja. Beqaret duhet te përfitojnë nga ftesat qe do ju bëhen edhe pse ato do jene thjesht për lidhje afatshkurtra. Për dashurinë e madhe do ju duhet te presin ende edhe pak. Ne planin financiar do keni goxha tronditje te cilat do ju shqetësojnë pa mase. Po nuk ja dolët dot vete kërkoni ndihme tek te afërmit. Për shëndet me te mire duhet te flini mjaftueshëm, te mos neglizhoni ushqimin dhe te merreni me pak aktivitet fizik. Ne pune nuk duhet te ndërmerrni rreziqe shume te mëdha vetëm qe te arrini atje ku doni. Bëjeni çdo gjë ne kohen e duhur. Jeta familjare do jete goxha e trazuar.
ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Me ne fund do mund t’i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur ne jetën tuaj ne çift dhe gjate gjithë javës do mundoheni ta surprizoni njeri-tjetrin. Emocionet kane për te qene gjithë kohës te jashtëzakonshme. Beqaret do ndihmohen mjaft nga Merkuri dhe ka mundësi te fillojnë lidhjen e ëndërruar. Për financat është koha e duhur qe te stabilizoni buxhetin. Po e late ende gjithçka pas dore mund te keni probleme serioze. Për shëndet me te mire duhet te ushqeheni ne mënyrë te ekuilibruar dhe here pas here te bëni disa ushtrie fizike. Do jeni me te forme. Ne pune do jete Marsi ai qe do iu mbushe plot e përplot me energji. Çdo sfide qe do ndërmerrni do e përmbyllni me sukses. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Nëse bëni përpjekjet e duhura këtë jave do arrini te riktheni ngjyrat ne jetën tuaj ne çift. Nëse ja lini gjerat kohës, ambienti do vazhdoje te jete i zymte. Beqaret do tërhiqen nga persona shume me te vegjël se vetja dhe me karakter te ndryshëm. Ka mundësi qe te hedhin edhe hapa me tej me ta. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Lejojini vetes edhe ndonjë investim. Shëndeti ka për te qene edhe me i mire nga disa kohe me pare. Nuk do keni me as dhimbje koke apo mesi. Ne pune do jeni gati te bëni gjithçka vetëm për te arritur majat. Do merrni edhe shpërblime te majme nga shefat. Me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Vajza

V.I.P
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do kërkoni gjera ndryshe ju te dashuruarit dhe nuk do ju pëlqejë aspak rutina. Po nuk folët me delikatese me partnerin dhe po i bëtë kërkesat me ngulm nuk do fitoni asgjë. Beqaret nuk do jene aspak ne humor te mire për te filluar aventura apo lidhje serioze, kështu qe do i lënë pa i shfrytëzuar mundësitë qe do iu jepen. Yjet do kenë ndikim pozitiv tek financat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e mire. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa shqetësimeve te vogla nga koka. Gjithsesi këto do ndodhin rralle. Ne pune duhet te tregoheni shume te duruar qe te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Mos u dorëzoni qe me sfidën e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë harmonia.


Jo sme plq kjo @Hera gjithmon un tkem problem me dashurin , kurse tjeret u knaqen. Jo jo jo .
Njs horoskopi i dajoshit @[^_^] mi ngjalli icik shpresat ti mi fike fare.. ?
 

Monique

With or Without u
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.

Grip kam ....c'drejtim do i japi mjeku :p
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.

Grip kam ....c'drejtim do i japi mjeku :p

Te pakten sdo u qake :lol:
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni çdo moment dhe mos mendoni me për problemet e se shkuarës. Beqaret do kenë plot takime, por asnjë prej personave nuk do ju duket aq interesant sa për te filluar një lidhje. Le te presin edhe pak kohe nëse nuk janë te bindur. Për financat do pakujdeset Merkuri. Ai do ju nxite te jeni shume here me te matur dhe ta organizoni si duhet buxhetin. Shëndeti do jete delikat dy ditët e para, por do e rimerrni menjëherë veten dhe do i rifitoni energjitë e humbura. Ne pune do ecni para me hapa me te shpejta. Te gjithë do mahniten me ato qe do arrini. Me familjaret do keni një marrëdhënie për t’u pasur zili ..


Ca roskopi mer rapt... :D :D
 

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 7. tetor deri 13. tetor 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Këtë jave do merrni bekimin e yjeve ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do vije duke u përmirësuar. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje me çdo lloj mënyre. Nuk do mungojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret do kenë një jave plot ngjyra dhe emocione. Ata do takojnë persona vërtet interesante dhe mund te fillojnë lidhjet e shume ëndërruara. Financat do përmirësohen ne mënyrë te papritur fale një shpërblimi te majme qe do merrni nga një pune e mbaruar shume kohe me pare. Për shëndetin nuk do keni perse te qaheni. Ne pune do jeni tejet elokuente dhe te kujdesshëm prandaj do i arrini te gjitha objektivat. Ne familje do mbizotërojë harmonia.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave ata qe janë ne një lidhje do fillojnë te bëjnë projekte afatgjata dhe mund te marrin edhe vendime te rëndësishme për jetën e tyre. Shume gjera do ju ecin me mire nga sa mendonin. Beqaret gjithashtu duhet te përgatiten për ndryshime rrënjësore. Dikush qe kane pëlqyer prej kohesh mund t’iu sjelle lumturinë e ëndërruar. Ne planin financiar i keni idetë shume te qarta dhe do arrini ta mbani situatën gjithë kohës nen kontroll. Shëndeti do jete me i mire se disa kohe me pare. Edhe ata qe vuajnë nga sëmundje kronike dhe te dhimbshme do ndihen me te qete. Ne pune do keni energji dhe ide te shkëlqyera. Do arrini me lart nga sa kishin menduar. Jeta familjare ka për te qene fantastike.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Duhet te bëni te pamundurën gjate kësaj jave qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift sepse nëse i lini gjerat ashtu si janë gjithçka e bukur qe keni ndërtuar do filloje dalëngadalë te shkatërrohet. Beqaret do fillojnë aventura ne dukje afatshkurtra, por qe do zgjasim pafund. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse kohet e fundit keni ditur t’i hidhni me kujdes hapat. Gjendja shëndetësore nuk do jete e mire ditët e para. Do ndiheni goxha te lodhur dhe pa fuqi. Pas te mërkurës situata do filloje te normalizohet. Ne pune këshillohuni edhe me koleget e besueshëm para se te hidhni hapa. Ne këtë mënyrë do shmangni edhe gabimet. Jeta familjare do jete paksa e tensionuar.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Venusi do e favorizoje tej mase jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Me partnerin do kaloni momente te jashtëzakonshme dhe nuk do doni te ndaheni për asnjë çast. Edhe për beqaret ambienti do jete i favorshëm për takime emocionuese. Ka mundësi qe pas te enjtes disa gjera te ndryshojnë edhe për ata. Ne planin financiar duhet te bëni te pamundurën qe te ruani ekuilibrin sepse po filluan problemet zor se do i zgjidhni dot vete. Yjet do kenë ndikim pozitiv edhe tek shëndeti. Do keni mbrojtje te mire imunitare dhe mjaft rezistence. Ne pune do filloni te bëni projekte afatgjata dhe gjerat do ju rrjedhin ashti si i kishit menduar. Jeta familjare do jete e mire.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Marsi do kujdeset posaçërisht për jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Ai do ju nxite te jeni me sensuale dhe me te përkushtuar ndaj personit qe keni ne krah. Mbrëmjet do jene edhe me te zjarrta. Beqaret nuk duhet kurrsesi te izolohen sepse kane për te humbur mundësi te shkëlqyera. Buxheti do jete me delikat se javën e kaluar kështu qe duhen marre masa sa me shpejt qe te mundeni. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla dy ose tre ditët e para, por situata me pas do përmirësohet mjaft. Do ndiheni shkëlqyer ne fundjave. Ne pune nuk duhet te jeni mendjemëdhenj dhe nga ana tjetër duhet t’ua vini veshin mire kërkesave te shefave. Jeta familjare do jete delikate.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos ju nënshtroni partnerit tuaj për asnjë lloj arsyeje gjate kësaj jave sepse keni për te pasur probleme me te mëdha me vone. Me e mira është te flisni me te dhe për çdo gjë te sqaroheni mire. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime interesante. Po i shfrytëzuan sa duhet mundet te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do vijnë edhe përmirësimet e shumëpritura. Gjendja do jete aq e mire saqë mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndetin duhet ta përkujdesni pak me tepër. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sado i vogël qe te jete. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha. Përgatituni! Jeta familjare do jete e paqëndrueshme.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jete juaj ne çift nuk do jete shume e qete gjate kësaj jave. Ne disa momente do keni mjaft dyshime për partnerin dhe nuk do mundësi dot ta dashuroni atë si me pare. Po nuk u sqaruar sa me shpejt do keni probleme serioze me vone dhe do vuani. Beqaret do preferojnë me shume ta kalojnë kohen me miqtë e ngushte sesa te kërkojnë pafund princin e kaltër. Këtë gjë ata do ja lënë kohës. Buxheti do ketë me tepër përmirësime nga sa mendonit. Mendohuni mire para se te bëni investime. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune çdo gjë do ju ece sipas planeve kështu qe mos u shqetësoni. Jeta familjare do jete normale.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Përfitoni nga kjo jave e qete për te zgjidhur te gjitha problemet qe ju kishin dale ne jetën tuaj ne çift. Nëse i lini ende pas dore situata mundet edhe te përkeqësohet me shume. Beqaret do jene sharmante dhe gati për te ndërmarrë edhe hapa me rëndësi. Dita më me fat do jete e shtuna. Sektori i financave nuk do preket aspak nga planetët kështu qe çdo gjë do varet nga menaxhimi qe ju do bëni. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe shqetësime. Mund te ndieni dhimbje shpine dhe dhimbje reumatizma, por situata do përmirësohet ne fundjave. Ne pune do jeni ambicioze dhe te pandalshëm. Shume nga planet do i konkretizoni me shpejt nga sa mendonit. Jeta familjare do jete e mrekullueshme.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe do bëni çdo gjë ashtu si do e ndieni. Do dini gjithë kohës si ta mbani partnerin pas vetes dhe kënaqësitë do jene te forta. Për beqaret do ndryshoje tërësisht jeta pas disa takimeve te veçanta qe ne fillim te javës. Për financat ka ardhur koha e duhur për te marre masa. Nëse nuk e bëni tani situata mund te marre tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete shume i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te alarmoheni dhe ta lëshoni veten menjëherë. Ne pune do ju duhet thjesht te ndërmerrni disa iniciativa dhe çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekulli. Kush guxon, fiton. Marrëdhënia me familjaret do lere shume për te dëshiruar. Kujdes!

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Jave shume e trazuar do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe ne disa momente debatet kane për te qene te zjarrta. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Me mire le ta kalojnë kohen e lire pranë miqve. Për sa iu përket financave ato do fillojnë te përmirësohen dite pas dite ndërkohë qe ne fundjave do jene te shkëlqyera. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, nuk do keni për çfarë te qaheni. Ne pune duhet te veproni me shume maturi sepse po bëtë ndonjë gabim do ju prishen te gjitha planet. Me mire ta përfundoni pak me vone diçka qe keni nisur. Me familjaret tregohuni me dashamires.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Këtë jave do ëndërroni pasionin e zjarrte dhe gjerat e ekzagjeruara. Do e kritikoni partnerin qe nuk ua plotëson dëshirat dhe qe nuk bëni here pas here çmenduri. Ne fakt, ka rrezik te tregoheni te padrejte me te dhe do e mërzitni pa mase. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe do arrijnë ta bëjnë për vete princin e kaltër. Ne planin financiar do e keni te vështirë te hiqni para mënjanë sepse do tundoheni te shpenzoni edhe monedhën e fundit. Ky do jete një gabim me pasoja te renda. Shëndeti do jete mjaft delikat. Mundohuni te konsumoni çaj, supa dhe te mbroheni nga virozat. Ne pune do përballeni me pasojat e disa zgjedhjeve qe keni bere ne te shkuarën. Jeta familjare do jete e konsoliduar.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave shume e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te silleni dhe si ta bëni gjithmonë për vete partnerin. Emocionet dhe kënaqësitë do jene te mëdha. Beqaret do jene me te shoqërueshëm dhe gati për te bere çdo gjë ne mënyrë qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Gjendja e financave do vazhdoje te mbetet e mire sepse nuk do shpenzoni kuturu. Shëndetin nuk duhet ta lini asnjë moment pas dore. Për çdo shqetësim qe do keni merrni masa dhe këshillohuni me specialiste. Ne pune do ketë ndryshime rrënjësore. Do iu jepet një projekt i ri, goxha me i vështirë, por me më shume fitime. Me pak përpjekje do ja dilni mbanë. Jeta familjare do vazhdoje te jete e qete.

Shqiperi.com
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Mos ju nënshtroni partnerit tuaj për asnjë lloj arsyeje gjate kësaj jave sepse keni për te pasur probleme me te mëdha me vone. Me e mira është te flisni me te dhe për çdo gjë te sqaroheni mire. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime interesante. Po i shfrytëzuan sa duhet mundet te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do vijnë edhe përmirësimet e shumëpritura. Gjendja do jete aq e mire saqë mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndetin duhet ta përkujdesni pak me tepër. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sado i vogël qe te jete. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha. Përgatituni! Jeta familjare do jete e paqëndrueshme.

??‍♀️??‍♀️
 

Monique

With or Without u
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe do bëni çdo gjë ashtu si do e ndieni. Do dini gjithë kohës si ta mbani partnerin pas vetes dhe kënaqësitë do jene te forta. Për beqaret do ndryshoje tërësisht jeta pas disa takimeve te veçanta qe ne fillim te javës. Për financat ka ardhur koha e duhur për te marre masa. Nëse nuk e bëni tani situata mund te marre tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete shume i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te alarmoheni dhe ta lëshoni veten menjëherë. Ne pune do ju duhet thjesht te ndërmerrni disa iniciativa dhe çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekulli. Kush guxon, fiton. Marrëdhënia me familjaret do lere shume për te dëshiruar. Kujdes!Kete jave po zhdukem :p
 

Hera

Banned
Horoskopi javor nga 14. tetor deri 20. tetor 2019

dashi.pngDASHI21. mars – 20. prill
Rutina do jete armiku me i madh i jetës tuaj ne çift gjate kësaj jave. Mundohuni qe ta kaloni atë qe ditët e para ne mënyrë qe me pas te merrni fryme lirisht dhe te ndiheni te lumtur pranë partnerit. Beqaret ka mundësi te realizojnë nga mesi i javës një takim misterioz ne një vend te çuditshëm. Për ta ka për te filluar një periudhe romaneske. Buxhetin me pak përkujdes mundet edhe ta përmirësoni. Shmangni vetëm shpenzimet për gjera qejfi. Shëndeti do mbetet i mire gjate gjithë kohës, pasi ne çdo moment do përkujdeseni për gjithçka. Ne pune duhet te tregoheni me diplomate dhe te kujdesshëm. Kolegeve mos ju besoni shume. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

demi.pngDEMI21. prill – 21. maj
Venusi do ketë ndikim shume pozitiv tek jeta juaj ne çift gjate kësaj jave. Do dashuroheni me pasion me partnerin dhe emocionet kane për te qene te forta. Beqaret do takojnë një person për te cilin menjëherë do ju rrahe zemra fort. Për ta kane për te ndryshuar shume gjera. Ne planin financiar do ju mungoje tërësisht realizmi dhe ka rrezik te hidhni hapa te gabuara. Ne rastin me te keq kërkoni ndihme nga specialistet. Shëndeti do jete goxha delikat ditët e para, por me shume përkujdes dhe vëmendje nga ana juaj gjendja do përmirësohet. Ne planin financiar do keni sukses te garantuar edhe pa u sforcuar shume. Familjes duhet t’i përkushtoheni akoma me tepër.

binjaket.pngBINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave duhet ta lini veten sa me te lire ju te dashuruarit pasi çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni ëndërruar. Planetët do jene ata qe do përkujdesen edhe për detajet me te vogla. Beqaret nuk duhet te nxitohen dhe te fillojnë lidhje me te parin qe do i joshe, por duhet te marrin kohen e duhur për t’u njohur me mire. Gjendja financiare do jete e renduar për shkak te borxheve te shumta qe keni marre kohet e fundit. Kërkoni ndihme nga te afërmit derisa te stabilizohet disi situata. Për shëndetin mos u shqetësoni aspak sepse nuk do ketë asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do ecni me llogari dhe nuk do ju dalin aspak te papritura. Ne familje duhet te jeni me prezente.

gaforrja.pngGAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë jave nuk do bazoheni tek fati, por do bëni te pamundurën qe te kaloni dite sa me pozitive ju te dashuruarit. Do përgatisni here pas here surpriza dhe deri ne fundjave lidhja do jete bere edhe me e forte. Për beqaret gjithashtu do jete një periudhe me e bukur dhe e mbushur me takime interesante. Vazhdimësia do varet nga dëshira e tyre. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni vigjilencën dhe nuk duhet te shpenzoni pa u menduar. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Madje edhe ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do ndihen me ne forme këtë jave. Ne pune ka ardhur koha te hidhni disa hapa me rëndësi te madhe. Pritet te vije një periudhe e begate. Ne familje mos u tregoni autoritare.

luani.pngLUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo jave do jete e mbushur me ndryshime te papritura te humorit dhe situatave. Ne disa momente do debatoni ashpër dhe pas disa minutash gjithçka do ndryshoje. Beqaret do kenë një periudhe te begate. Shume nga ëndrrat e tyre me te bukura do mund te realizohen. Me financat tregohuni sa me te matur qe te mundeni sepse po filluan problemet nuk do arrini dot t’i stabilizoni shpejt. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por mund te themi se do jete kryesisht i qëndrueshëm. Shqetësime serioze nuk do ketë dhe kjo është me e rëndësishmja. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe do i arrini te gjitha qëllimet qe do i vendosni vetes. Ambienti ne familje do jete i ngrohte.

virgjeresha.pngVIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Këtë jave ka mundësi qe t’iu dalin disa probleme te vogla ju te dashuruarve. Do jeni kokëfortë ne disa gjera dhe nuk do pranoni te bëni atë qe është me e mira. Beqaret me ne fund do realizojnë ëndrrat e tyre me te bukura dhe do fillojnë një lidhje ashtu si e kane dëshiruar. Jeta për ta do ndryshoje rrënjësisht. Buxhetin duhet ta mbani gjithë kohës nen kontroll dhe duhet te filloni te kurseni nga pak ditët e para, pasi ne fundjave do ju duhet te bëni patjetër disa shpenzime për gjera te domosdoshme. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar. Ne pune do jeni te matur dhe te vendosur për t’ia dale. Jeta familjare do mbetet e njëjtë.

peshorja.pngPESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jeta juaj ne çift do kaloje një periudhe disi te vështirë gjate kësaj jave. Do keni mendime te ndryshme lidhur mbi një teme te caktuar dhe kjo mund te sjelle debate. Beqaret duhet te jene me te duruar dhe kane për ta pare qe ne ditët e fundit te javës do gjejnë një person qe do ju përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar do arrini te ruani qëndrueshmërinë dhe nuk do kryeni asnjë lloj shpenzimi te pamenduar me kujdes. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe disa tronditje te vogla, por ne përgjithësi do jete i mire. Ne pune duhet te veproni me kujdes. Po bëtë zgjedhjet e duhura keni për te pasur shume sukses, ne te kundërt do humbisni. Ne familje do keni disa debate te vogla.

akrepi.pngAKREPI24. tetor – 22. nëntor
Jeta juaj ne çift do jete me e privilegjuar se kurrë ndonjëherë me pare këtë jave. Ne çdo moment do përjetoni kënaqësi dhe emocione te forta. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë dhe duhet t’ia lënë gjerat kohës. Shume shpejt do ketë ndryshime edhe ne jetën e tyre. Financat do jene si zakonisht ditët e para, ndërkohë qe ne fundjave do ketë disa përmirësime për shkak te marrjes se një shpërblimi. Shëndeti ka për te qene i shkëlqyer. Madje edhe ata qe kane pasur disa shqetësime te vogla do ndihen me te qete. Ne pune do filloni disa projekte gjigande kështu qe duhet te përkushtoheni akoma me tepër. Po arritët t’i përfundoni me sukses mund te keni edhe ngritje ne detyre. Ne familje nuk do ketë probleme.

shigjetari.pngSHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do keni shume dyshime për partnerin ju te dashuruarit dhe nuk do arrini dot te dashuroheni ashtu siç do kishit dashur. Sqarojini sa me pare ato ne mënyrë qe te qetësoheni edhe vete. Sido qe te jete puna me mire te mësoni te vërtetën. Beqaret duhet t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas le te bëjnë disa përzgjedhje. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Për shëndet edhe me te mire duhet te merrni me shume vitamina e proteina. Mos harroni as te pini çaj ne ditët me te freskëta. Ne pune jo çdo gjë do ju ece sipas planeve. Mund te dalin pengesa dhe vonesa. Gjithsesi ju nuk duhet te dorëzoheni. Me familjaret do ja kaloni mire.

bricjapi.pngBRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Ju qe jeni ne një lidhje do ju duket sikur nuk e keni shfrytëzuar sa duhet kohen se bashku dhe këtë jave do mundoheni te bëni gjera te jashtëzakonshme. Beqaret do jene me shume fat dhe mund te fillojnë një lidhje interesante. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare dhe keni për t’u ndier te plotësuar. Me financat tregohuni sa me realiste dhe shpenzoni me maturi. Po bëtë gabime gjendja mund t’iu dale jashtë kontrollit. Për shëndetin duhet te kujdeseni pak me tepër. Kujdes edhe me ushqimet qe do konsumoni. Ne pune vërtet do lodheni pak, por keni për t’i arritur me shpejt qëllimet qe i kishit vene vetes. Do ndiheni krenare dhe gati për te ndërmarrë edhe sfida te reja. Jeta familjare do jete harmonike.

ujori.pngUJORI21. janar – 19. shkurt
Rutina e përditshme do ju rendoje pafund gjate kësaj jave dhe kjo gjë mund te preke disi edhe ecurinë e lidhjes tuaj. Mund te acaroheni për gjithçka dhe do debatoni me partnerin tuaj. Beqaret do takojnë dike gjate fundjavës. Ditët e tjera do vazhdojnë rutinën. Ne planin financiar nuk do keni për çfarë te qaheni. Gjithë përkudjesi i kohëve te fundit do shpërblehet këtë periudhe. Gjendja fizike dhe ajo morale ka për te qene e kënaqshme. Po praktikuat not ose yoga do ndiheni edhe me ne forme. Ne pune do keni performanca te shkëlqyera dhe nuk do gaboni aspak. Besimi ne vetvete do ju shoqërojë gjithë kohës. Me familjaret do kaloni vetëm çaste pozitive.

peshqit.pngPESHQIT20. shkurt – 20. mars
Mundohuni qe te mos qëndroni asnjë moment ne heshtje këtë jave ju qe jeni ne një lidhje. Nëse ju dalin problemet diskutojini hapur ato me atë qe keni ne krah sepse vetëm kështu do i zgjidhni shpejt. Beqaret do jene te drejtpërdrejte dhe ka mundësi te fillojnë menjëherë një lidhje. Ne planin financiar nuk duhet te bëni asnjë çmenduri sepse po filluan problemet keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti nuk do jete ashtu si duhet dhe kjo për fajin tuaj. Po nuk hoqët dore nga duhani, alkooli apo qetësuesit keni për te vuajtur edhe me tepër. Ne pune nuk do i druheni asgjëje dhe do tentoni gjithçka. Vështirësitë nuk do mungojnë, por ne fund do ja dilni. Jeta familjare do jete e qete.
 

Attachments

 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • peshorja.png
  peshorja.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • akrepi.png
  akrepi.png
  8.1 KB · Shikime: 0
 • shigjetari.png
  shigjetari.png
  5.3 KB · Shikime: 0
 • bricjapi.png
  bricjapi.png
  8.4 KB · Shikime: 0
 • ujori.png
  ujori.png
  10.5 KB · Shikime: 0
 • peshqit.png
  peshqit.png
  6.2 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0
 • demi.png
  demi.png
  7.6 KB · Shikime: 0
 • binjaket.png
  binjaket.png
  11.5 KB · Shikime: 0
 • gaforrja.png
  gaforrja.png
  8.9 KB · Shikime: 0
 • luani.png
  luani.png
  8.7 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • dashi.png
  dashi.png
  10.1 KB · Shikime: 0

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
virgjeresha.png
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Këtë jave ka mundësi qe t’iu dalin disa probleme te vogla ju te dashuruarve. Do jeni kokëfortë ne disa gjera dhe nuk do pranoni te bëni atë qe është me e mira. Beqaret me ne fund do realizojnë ëndrrat e tyre me te bukura dhe do fillojnë një lidhje ashtu si e kane dëshiruar. Jeta për ta do ndryshoje rrënjësisht. Buxhetin duhet ta mbani gjithë kohës nen kontroll dhe duhet te filloni te kurseni nga pak ditët e para, pasi ne fundjave do ju duhet te bëni patjetër disa shpenzime për gjera te domosdoshme. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar. Ne pune do jeni te matur dhe te vendosur për t’ia dale. Jeta familjare do mbetet e njëjtë.

Pse na permendni buxhetin ??? ne dore shtrenguar jemi ???
 

Attachments

 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0
 • virgjeresha.png
  virgjeresha.png
  10 KB · Shikime: 0

Monique

With or Without u
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do keni shume dyshime për partnerin ju te dashuruarit dhe nuk do arrini dot te dashuroheni ashtu siç do kishit dashur. Sqarojini sa me pare ato ne mënyrë qe te qetësoheni edhe vete. Sido qe te jete puna me mire te mësoni te vërtetën. Beqaret duhet t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas le te bëjnë disa përzgjedhje. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Për shëndet edhe me te mire duhet te merrni me shume vitamina e proteina. Mos harroni as te pini çaj ne ditët me te freskëta. Ne pune jo çdo gjë do ju ece sipas planeve. Mund te dalin pengesa dhe vonesa. Gjithsesi ju nuk duhet te dorëzoheni. Me familjaret do ja kaloni mire.
Une me dyshime kam lindur....jalla sna the
 

Didi

C'est la vie.
Edhe horoskopi me thote te behem gjirokastrite. Lol
 

Hera

Banned
Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 21 Tetor deri me 27 Tetor që sillet për lexuesit ekskluzivisht nga Noa.al. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.


Dashi


Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë dhe do të përpiqeni të silleni mirë. Do të ketë më pak grindje dhe më shumë reflektim, dhe kjo do t’ju lejojë të përjetoni lehtëisht ditët. Edhe beqarët do jenë më të shkujdesur dhe do ta lënë veten të shkojnë drejt emocioneve. Fundjava kushtuar ambienteve të jashtme dhe sportit, por edhe blerjeve dhe argëtimit.

Puna: Edhe nëse mund të ketë disa befasi në punë, nuk do të jetë serioze. Por kini kujdes nga disa probleme të vogla me kolegët, përpiquni të jeni diplomatik dhe të mos ndërprisni marrëdhëniet me disa prej tyre vetëm për krenari.

Demi

Dashuria: Do të ketë tensione gjatë javës, veçanërisht mes të hënës dhe të mërkurës. Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë do të kenë mundësinë të zyrtarizojnë historinë e tyre të dashurisë. Disa do të drejtohen për të marrë një vendim shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tyre, dhe që beqarët të zgjedhin do të jetë t vështirë. Në fundjavë mund të ketë disa surpriza të këndshme.

Puna: Disa pengesa të vogla në pjesën e përparme të punës do të përkeqësohen nga prirja juaj për t’ju shpërqendruar me mendime që shkojnë në rrugën tjetër. Do të duhet të jeni më të përqëndruar dhe të vendosur në mënyrë që të shihni rezultatet e punës tuaj deri në fund të javës. Kaq shumë kënaqësi vijnë për ata që merren me sektorin e komunikimit.

Binjakët

Dashuria: Në këtë javë do të lindë dashuria e re për të lindurit e shenjës, dhe beqarët gjithashtu do të jenë në gjendje të gjejnë shpirtin binjak. Yjet do të sjellin fat për ata që do të jenë të gatshëm të përfshihen dhe të sfidojnë fatin. Nëse jeni të dashuruar do të keni mundësi të jetoni marrëdhëniet me një intensitet të caktuar. Fundjava mund të jetë shumë e ngarkuar dhe do të ketë mbrëmje me miqtë ose partnerin.

Puna: Fillimi i javës do të jetë plot punë por nga ana tjetër do të ketë ditë pushimesh dhe relaksi drejt fundit. Ata që duan të sjellin ndryshime në jetën e tyre, mund ta bëjnë këtë lehtësisht falë shumë mundësive që do të ndodhin.

Gaforrja

Dashuria: Joshëse dhe pasionante, këtë javë do të keni shkëndija me partnerin tuaj, por edhe në frontet e tjera do të ketë përfitime. Kush ka pasur probleme në çift, dhe ka arritur t’i tejkalojë ato, më në fund mund të jetë më paqësor. Edhe beqarët do të jenë në gjendje të hedhin dritë në zemrat e tyre dhe të zbulojnë se për kë janë me të vërtetë të interesuar.

Puna: Një javë pozitive edhe për punën, marrëdhëniet me kolegët dhe me ata që ju zemëruan kohët e fundit po përmirësohen qartë. Në fushën ekonomike do të keni disa pyetje për të sqaruar, por do të keni mundësinë ta krahasoni veten me njerëz të rinj, të cilët mund t’ju japin këshilla të shkëlqyera.

Luani

Dashuria: Në sferën sentimentale mund të ketë ndonjë kontrast në fillim të javës. Ka nga ata që nuk kanë kapërcyer ende një zhgënjim, por prapë kanë dashur të fillojnë një lidhje të re. Ju nuk do të humbisni lëkundjet e humorit dhe partneri do t’i vërë re. Beqarët mund të kryejnë takime, por pa shumë interes.

Puna: Në këtë javë do të keni kryesisht probleme ekonomike, dhe megjithëse jeni duke punuar si zakonisht, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje kostove. Një rritje e stresit do t’ju bëjë më nervozë. Përpiquni të përqendroni përparësitë në mënyrë që të mos gjeni veten me punë të papërfunduara.

Virgjëresha

Dashuria: Javë e dobishme për takime, beqarët do kenë shumë mundësi për të njohur atë idealin. Nëse jeni çift, megjithatë, duhet të bëni një vetë-ekzaminim, sepse yjet ju ftojnë të jeni më të sinqertë me të dashurin tuaj. Fundjava për të gjithë do të jetë shumë e këndshme, do të ketë mbrëmje të këndshme për të kaluar me miqtë dhe me partnerët.

Puna: Këtë javë do të jetë shumë e vështirë të merresh me projekte të caktuara pune, por do të kesh gjithçka që duhet për të bërë më të mirën. Angazhohuni dhe do të shihni që do të arrini qëllimet e përcaktuara. Ndoshta disa pengesa do të jenë më të vështira për t’u kapërcyer.

Peshorja

Dashuria: Gjatë gjithë javës, falë Venusit, do të keni mundësi të zgjidhni disa nga çështjet që ju pllakosën në çështje sentimentale. Pjesa e parë e javës do të karakterizohet nga një ekuilibër i fortë, ndërsa në të dytën do të përjetoni momente stresi dhe nervozizmi.

Puna: Në punë situata do jetë shumë pozitive, do të hapen rrugë të reja që nuk e prisnit. Në disa sektorë situata mund të jetë edhe më e mirë, kështu që ndoshta për disa do të ketë shumë angazhime dhe takime që do të respektohen. Si rezultat, do të këshillohet që të pushoni gjatë fundjavës. Prisni momente kur mund të mendoni edhe për veten tuaj.

Akrepi

Dashuria: Aspekti erotik do të jetë pika qendrore e kësaj jave, me aq shumë pasion për partnerin. Marrëveshja dhe bashkëpunimi do të jenë në krye për ata që janë në çifte, dhe mund të ketë programe të rëndësishme për të ardhmen. Beqarët do kenë takime interesante dhe dikush mund të jetë vendimtar për të jetuar një marrëdhënie serioze dhe të qëndrueshme.

Puna: Në këtë javë do të duhet të tregoheni të kujdesshëm në menaxhimin e situatave të punës. Do të keni ende energjinë e duhur për të qenë në gjendje të zgjidhni të gjitha problemet që ju rrethojnë. Mos e lini pas dore mirëqenien tuaj fizike, nervozizmi juaj do të vihet në një provë të rëndë në këtë periudhë që pritet të jetë pak e ndërlikuar.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë do të keni mundësinë të përjetoni emocione të forta. Kushdo që ka një lidhje do të jetë në gjendje të bëjë disa projekte, të cilat do të kenë të bëjnë me shtëpinë ose dasmën. Do të jetë një periudhë mirëkuptimi me familjen, por edhe problemet që presin të zgjidhen. Edhe për zemrat e vetmuara, dashuritë do të jenë në plan të parë.

Puna: Nëse keni çështje ligjore në vazhdim, këtë javë do të duhet të përpiqeni ta adresoni atë dhe t’i zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur. Edhe nëse keni shumë për të bërë dhe afatet që ju ndjekin, nuk do t’ju mungojë energjia për të rënë në sy dhe për të fituar pozicionin që meritoni.

Bricjapi

Dashuria: Në këtë javë kush do të duhet të bëjë një zgjedhje në dashuri do të jetojë disa ditë mjaft sfiduese. Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të këndshëm. Disa do të kuptojnë se e duan një person deri në atë pikë që të bëjnë plane martese ose bashkëjetese.

Puna: Në fushën profesionale do të jetë një kohë shumë e dobishme për të planifikuar të ardhmen. Edhe nëse ka një rënie të energjisë, dëshira për konkurrencë nuk do të mungojë dhe ju do të filloni projekte të reja pune për të arritur suksesin që po kërkoni.

Ujori

Dashuria: Në këtë javë do të gjeni veten në pozitën që duhet të bëni disa kontrolle në një kontekst sentimental. Keni kohë që dyshoni për partnerin tuaj që nuk ju bën të ndjeheni rehat, por mos flisni nëse nuk jeni i sigurt. Humori do të jetë pak poshtë, por për fat të mirë një mbrëmje e këndshme me miqtë do ju bëjë që të buzëqeshni përsëri.

Puna: Do të ketë mundësi të reja për të marrë përsipër përsëritjen e situatës suaj të punës. Por kini kujdes nga disa shpenzime të tepërta, ju ende nuk jeni të qëndrueshëm, kështu që duhet të merrni parasysh financat. Mos u shqetëso, gjërat së shpejti do të ndryshojnë.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës do të ketë shumë lajme në frontin sentimental, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Mund të ketë takime dhe vendime që do të ndryshojnë në mënyrë dramatike situatat, disa raporte mund të përfundojnë. Fundjava do të jetë e qartë dhe shumë do të jenë në gjendje t’i shohin gjërat në mënyrë më objektive.

Puna: Në një nivel profesional do të ketë një sukses të madh, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë për ta marrë atë. Puna në disa sektorë do të jetë më e mirë se të tjerër dhe energjia e madhe do t’ju shoqërojë në këto ditë. Si gjithmonë, ju do të jepni më të mirën tuaj për të kënaqur disa nevoja dhe ndonjë tekë./b.l/noa.al/
 
Top