Hidhet shorti i Champions League

cent

...Lontano
Shorti i fazës 16/1 të Champions League ka përcaktuar duelet mes ekipeve më të mira të kontinentit.
64la3k.jpg
Kampionët në fuqi të Bayern Munich do të ndeshen me Arsenal. Kjo gjë ndodhi edhe sezonin e kaluar, ku pas eliminimit të Arsenalit, gjermanët fituan Champins-in.

Ndryshe nga topçinjtë, ekipi i Manchester United ka qenë me shumë fat pasi përballë do të kenë Olympiacos.

Nuk mund të themi të njëjtën gjë për Manchester City, që do të masë forcat me Barcelona-n.

Ekipi tjetër anglez, Chelsea do të luajë kundër turqve të Galatasaray-t.

Tre ekipet e tjera gjermane, përveç Bayern Munich shorti ka përcaktuar që Bayern Leverkusen të ketë përballë Paris Saint-Germain.

Finalistja e vitit të kaluar, Borussia Dortmund do të ndeshet me Zenit St. Petersburg.

Ndërsa Schalke do të ketë një duel të fortë pasi shorti i përcaktoi si kundërshtar Real Madrid.

Sa u takon ndeshjeve të tjera, ekipi i vetëm italian që ka mbetur në këtë fazë, Milan do të ndeshet me Atletico Madrid.

Ndeshjet e para të fazës 1/16 do të luhen në datat 18/19 dhe 25/26 të muajit shkurt 2014-të. Ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen më 11, 12, 18, 19 mars.

Shorti

Arsenal vs Bayern Munich

Zenit St Petersburg vs Borussia Dortmund

Schalke vs Real Madrid

Galatasaray vs Chelsea

Bayer Leverkusen vs Paris Saint-Germain

AC Milan vs Atletico Madrid

Olympiakos vs Manchester United

Manchester City vs Barcelona
/shekulli
 
Redaktimi i fundit:

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Hidhet shorti i Champions League

Tashme s'diskutohet me qe shorti CH.L. esht i manipuluar!

Dy anglezet me ne forme ja ben kalimin te pamundur sepse deri para 4 vitesh Anglia kishte jo me pak se 2-3 ekipe ne Gjysfinale.
Kompanite e basteve mbajn me rroga keto Atlete mercenare,skan si veprojn ndryshe nese duan rrogen!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Hidhet shorti i Champions League

VAMOS REAL, HASTA EL FINAL :d
 
Top