Hëna e re në Luan

Nuk e di kush do të më përgjigjet por pyes. Çfarë po ndodh sot me 28/7 nga pikëpamja astrologjike, ezoterike apo okulte sepse dëgjoj lëvizje që tentojnë të shkatërrojnë forcat dashamirëse, harmonisë, energjitë pozitive apo diçka e tillë.
Pyetja është serioze dhe ju lutem të mos tallni postimin.
Faleminderit 😎

@TinkyPinky di gjë ti për këtë hënën e re në luan ?😁

Hëna e re në Luan..ka
shumë rol, sepse nëse nga njëra anë nxit guximin luanit nga ana tjetër shfaqen edhe cilësitë e saj në hije..🌔😎


Ditët e Hënës në Luan në kalendarit hënor janë ditë frutash me forcë zbritëse. Është shenja më e ashpër dhe më e thatë e zodiakut. Këto janë ditë guximi, në të cilat jemi në kontakt me zjarrin brenda nesh. Energjia është e duhura për të afirmuar veten dhe vullnetin tuaj, për të bërë veprime të guximshme dhe sprove, për të hapur zemrën tuaj dhe për të qenë tolerant...
 
Luanesha brenda meje uleret vec : gjum
😂😂😂😂
Jam ne letargji deri sa tme kthehet Luani ne shtepi 🙄


Hena e re na fton te ecim perpara me jeten tone...
Na thot te reflektojme mbi rendesine e durimit per sa i perket emocioneve dhe ndjenjave.
Kozmi na shtyn te rifitojme paqen pas nje periudh tranzitesh qe na kan nxjerr ne pah energji negative te lidhura me te kaluaren.
Falas ktit Noviluni do te na vi forca e duhur per te nxjerr heroin brenda nesh... Hero qe na perket qe ka qen perhere me ne por qe e kishim mbyllur ne kafaz per nje koh shum te gjat duke i hequr vetes mundesite per te rilindur.
Bota momentalisht eshte akoma konfuze dhe pse ne faz rindertimi, pikat e riferimit sjan stabel, frikat e nje te kaluare akoma jo plotesisht te kapercyer vazhdojne te qendrojne prandaj eshte e rendesishme te gjehet nje ekuiliber ne prospektiv per te ardhmen.
Eksperienca e erret ku kemi prekur fundin paraqet nje burim shperthyes DRITE me kapacitet me mbi dhe perhapur fara te endrrave te humbura; fara qe nje dit do bohen peme te forta... Duke lene mbrapa tokat e thata te kaluares qe ne nje far forme akoma na shoqerojne (raporte familjare, ndarje osé probleme ne ambientin e punes).

Hena e re ne Luan kerkon qe Mos te mbyllim kurajon ne surtar!
Te perballojm jeten kok lart duke harruar frikat sepse ska frik me te madhe se sa frika qe mos tja dalesh ose mos ti japim vleren e duhur vetes dit pas dite.
Muaji I gushtit i therret shpirtit rebel ti japi shkelmin bllokimit emocional dhe te bejm perpara per te realizuar qellimet tona.
 
E shikon pra që ndikon Moon 🌔 në Luan 😎
Edhe për mua ka qënë një ditë aspak pozitive 💔 🙈😭😭
Dmth qeka faji Jon eeeee 😜

Ne fakt te shenjat e tjera ka tjeter ndikim Luani shagjitari dhe dashi do marrin vendime karagjoze

Binjaket dhe peshorja do marrin aspektet pozitive

Akrepi demi dhe ujori do perjetojne ore nervozizmi dhe akthi kshu qe me mir mos te marrin iniciativa

Peshqit bricjami virgjeresha gaforrja nuk do ndikohen por mund te reflektojne mbi objektivet e tyre no stress.
 
Hëna e re sot në Luan,më dha forcë për tu përballur me dikë.
Ta mbyll përgjithmonë një kapitull.
Kuptova se meritoj më shum se aq.
Kam përshtypjen se gaforret nga 12_22 korriku,ndikohen shumë.
😁🤗
Jam shum e lumtur dhe ndjej një paqe momentale :);)
 
Hëna e re sot në Luan,më dha forcë për tu përballur me dikë.
Ta mbyll përgjithmonë një kapitull.
Kuptova se meritoj më shum se aq.
Kam përshtypjen se gaforret nga 12_22 korriku,ndikohen shumë.
😁🤗
Jam shum e lumtur dhe ndjej një paqe momentale :);)
Mos vall ben efekt luani tek gaforrja ? Te pyes per nje shokun tim 😝😝
 
Luani ka ndikim vetëm tek gaforret e 10 ditshit të fundit.
Madje disa gjëra i kemi tpërbashkta.
Duke u nisur nga emri do te thosha se esht një nga ato gjerat e perbashkta , na perfudnon emri me mir 😝

P.s..Mos hyn gje vall te ai 10ditshi fundit ti? 😄
 
Top