Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

A martohesh ti me nje vajze te tille ?
Po *MIA*, ti a martohesh me nje te tille , arixhi psh , ose me ndonje jevg martohesh ti ...?

Edhe italiane e gjermane martohen me ne *mia* se s'jemi te zinj e para
E dyta , femrat e huaja vdesin per meshkujt tane, lene dhe burrat e tyre per ta se jane te bukur dhe jane BURRA, e ndersa meshkujt e huaj kerkojne te martohen me vajza shqiptare se jane per shtepi dhe te pastra
OK !
Nese keta te huaj do ishin te zinj , femrat dhe meshkujt shqiptare nuk do martoheshin me to Do benin si Angel&Devil i forumit tone ,apo ato vajzat e artikullit me lart
UNE per vete nuk do ta pranoja nje njeri me ngjyre ne shtepine time Kur them ne shtepi kam parasyh te vellai, motra , kusherinjte , niprit mbesat dhe femijet e mi
Ata sigurisht qe s'do me pyesin , po une vete do isha KUNDRA
Kam kolege te zinj aty ku punoj por ne lidhje me perzierjen familjare mendohem mire dhe me shqiptare jo me me te zinj
Ne politike , partnere ne biznese , kolge zyre ,shef e ku ta di une nuk do kisha asnje problem ndaj tyre , dhe pse ma shpifin kur qeshin u del ajo gjuha dhe dhembet e bardhe e te fusin friken
Thashe qe gjermanise nuk i erdhi ndonje e keqe nga nazizmi per tjeter gje e dashur ,nuk kisha qellim qe te fillonim perseri te vrisnim njerez e per te behet kasaphane
Nuk besoj qe nje gjermane ,safi gjermane , jo gjermane me passaporte qe si dihet nga i kane ardhur prindet eqe thote jane gjermane te martohet me nje njeri me ngjyre !!!!
E per kete thashe qe Gjermanise nuk i erdhi ndonje e keqe nga nazizmi, perkundrazi ........
UNE JAM KUNDRA MARTESES SE SHQIPATREVE ME RRACE TE ZEZE JU MENDONI E BENI SI TE DONI
P.S
MARTESES , flirte pastaj beni sa te doni :D

me ke me u martu mi haha jo mi jo sjam rracist per aventura moj jo me u martu qyqa luj venit nuk martohem me ngjyre cokollaten una skan maruar vajzat akoma o sjam rracist deri diku po qe puna per martese behem rracist :lol:
 

Зngjεll

___________
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Ka shprehur diçka te vertete : Mentaliteti yne ne Shqiperi nuk ka pêr te ndryshuar kurre ne lidhje me njerzit me ngjyre te zeze .
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

.•°♥ Зngjεll ♥°•.;138779 said:
Ka shprehur diçka te vertete : Mentaliteti yne ne Shqiperi nuk ka pêr te ndryshuar kurre ne lidhje me njerzit me ngjyre te zeze .

Engjell dhe pse duhet te ndryshoje ne kete aspekt nuk besoj se na mban mbrapa si njerez kjo gje apo jo ???
 

Зngjεll

___________
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Engjell dhe pse duhet te ndryshoje ne kete aspekt nuk besoj se na mban mbrapa si njerez kjo gje apo jo ???

Kurresesi , shqipetari gjithmone ecen perpara dhe koken me shume larte se me pare :) . Personalisht do doja qe brezat e mevonshem te mbajne traditat e prinderve tane , te gjysherve tane etj etj dhe do jete gjeja me e bukur te mbajme nje gjak te paster (nuk ka te beje fare me racizmin) . Po shikoj Europen dhe si jane perzier racat dhe te them te drejten terhiqe mos e keput .
Francezet mbahen si te emancipuar dhe si nje vend europian me shume rraca dhe kur vjen puna nuk i duan as te zinjte dhe as arabet .
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Normale qe eshte ofendim per nje rrace te paster prej ari ( ariane thonin nazistet me kryqin e tyre te thyer . Naustiken e Ilireve tane) si kjo jona,ta ndote me lekure te zeze prej skllavi


Pse c'te keqe i solli Gjermanise nazizimi ? Perkundrazi ...

Ti kot flet bla bla bla , vetem budalliqe flet gjithmon ik futja vrapit lonç nom rob kot
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

.•°♥ Зngjεll ♥°•.;138786 said:
Kurresesi , shqipetari gjithmone ecen perpara dhe koken me shume larte se me pare :) . Personalisht do doja qe brezat e mevonshem te mbajne traditat e prinderve tane , te gjysherve tane etj etj dhe do jete gjeja me e bukur te mbajme nje gjak te paster (nuk ka te beje fare me racizmin) . Po shikoj Europen dhe si jane perzier racat dhe te them te drejten terhiqe mos e keput .
Francezet mbahen si te emancipuar dhe si nje vend europian me shume rraca dhe kur vjen puna nuk i duan as te zinjte dhe as arabet .

i ketij mendimi jam dhe une ne syte tone jane zezake ne syte e tyre jemi te bardhe dhe me mire mos behemi cokollate nuk eshte nevoja :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Vetem ne raste ndjenjash nuk ka receta per zgjedhjen e partnerit...:)

Per mendimin tim ne te tilla raste nuk ka shume rendesi nacionaliteti...(pavaresisht se vete, i kam rene rreth e rrotull origjinave shqiptare)!
Eshte e thjeshte te japesh gjykime nga jashte, por mua me duket si kufizim arsyetues e shpirteror racizmi te them te drejten...Domethene, marrja e pozicjoneve absurde kundrejt nje kategorie te caktuar personash!

Boooo, nuk jam kundra ketyre lidhjeve nese personat ne fjale kane te njejtin botekuptim!
Une te them te drejten, me gjithe dashurine per Shqiperine, e kam patur te veshtire te has shpesh me BURRA shqiptare te mirefillte...ku me mirefillesi nenkuptoj inteligjencen, urtesine, edukaten, burrerine qe jane elementet baze te nje individi te civilizuar.:)
Nuk dua te shaj burrat e adhurueshem shqiptare (te cilet numerohen ne maje te gishtave) por sinqerisht, ne marredhenie me femrat dhe me publikun kane akoma rruge per bere qe te arrijne standartet civile...:)
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Te befsha nacionalzmin e semure-injorant qe me paske ti Mirela .


p.s. Hap nje teme apostafat per mua "Bisede me Abstraction" dhe sqarohemi atje bashke. Lol
Kete mund ta besh dhe ti njeriu abstarkt dhe une do te pergjigjem
Falmeinderit per "berjen " e nacionalizmit tim "te semure dhe injorant" si e quan ti .:konfuz:
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Normale qe eshte ofendim per nje rrace te paster prej ari ( ariane thonin nazistet me kryqin e tyre te thyer . Naustiken e Ilireve tane) si kjo jona,ta ndote me lekure te zeze prej skllavi


Pse c'te keqe i solli Gjermanise nazizimi ? Perkundrazi ...

shpresoj dhe uroj shume qe keto qe ke shkruar ti ti kesh shkruar me ironi. sa per dijeni ne kete bote dhe ne kete toke prej 5 mije vjetesh ka vetem nje race.
kryqi i thyer ska fare lidhje me iliret, dhe nuk quhet naustika, po svastika, esht enje simbol qe vjen nga lindja e larget.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Fragolina nuk e kishte me ironi jo,se dhe une ate i thashe.E kishte seriozisht...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Fragolina nuk e kishte me ironi jo,se dhe une ate i thashe.E kishte seriozisht...

mendime personale jane Bianca

nje pyetje per gocat e forumit keto qe jane open mind kuptohet

A do lidheshit DHE te dilnit jashte me nje nga keta futbollistet ????
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

mendime personale jane Bianca

nje pyetje per gocat e forumit keto qe jane open mind kuptohet

A do lidheshit DHE te dilnit jashte me nje nga keta futbollistet ????

Ah c'te bej qe jam e zene.. pa do isha pergjigjur! :D
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

A nuk eshte njeri ai?? Nuk ka te njejtat gjymtyre me ne??Per te mbijetuar ne temperaturat ku kane lindur ata natyra u beri lekuren me ngjyre dhe per kete duhet ti denojme valle??
Mjafton te mos jete njeri i keq,te ecim te dy ne te njejtin drejtim,dhe s'ka asnje lloj problemi.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

A nuk eshte njeri ai?? Nuk ka te njejtat gjymtyre me ne??Per te mbijetuar ne temperaturat ku kane lindur ata natyra u beri lekuren me ngjyre dhe per kete duhet ti denojme valle??
Mjafton te mos jete njeri i keq,te ecim te dy ne te njejtin drejtim,dhe s'ka asnje lloj problemi.

megjithe se une jam mesuar te mbaj cante te vogel ne jete...them se nuk je 100% e sigurt per kete ??? nga e kuptove do me thuash ?? analiza qe i ben pergjigjes tende...... pastaj e thena me te bere i ndan nje mal i tere ;)

Ps : Mia me mire qe ske kohe te pergjigjesh :D
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Ps : Mia me mire qe ske kohe te pergjigjesh :D

E zene nga ana shpirterore e civile o njeri.. se keshtu kohe te lire boll kam une! :D
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

E zene nga ana shpirterore e civile o njeri.. se keshtu kohe te lire boll kam une! :D

Po as me supozim pershembull
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Nuk e ka emrin nazizem por e ka merin ruajtje e rraces dhe si rrjedhoje mbijetese e kombit!!!

Ka qene pikerisht kjo arsyeja qe kemi mbijetuar si komb dhe vazhdojme e egzistojme akoma edhe sot, ndryshe do ishim te gjithe serbo-greko-turk dhe sot do flisnim greqisht, turqisht ose serbisht!!!

Si ka kuptuar akoma shqiptaret ky tipi, le te filloje nga historia ndofta do i hyje diçka ne tru!!!

Eshte shume i vertete ky fakt dhe sado i hidhur mund te duket sot. Shqiptaret kurre nuk perzjejne rracat, eshte thjesht ndjesia e superioritetit qe nuk na lejon, ate qe nuk lejon...

Kur imagjinoj qe femra shqiptare me pretendime te majme jepen tek disa katunare kamerunas vetem pse shohin shume Channel X, me vjen te vjell :arme:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Emo do bejme krushqi me Afriken,:nxef::nxef: pa le kur te vijne te na marrin nusen ata krushqia nga atje, e gocat e tyre bythecullakur te na hedhin valle nen tingujt :pepe::pepe:hu luja lalala :canna:une skam gje kunder ama kam frike per nipat se do i marri malli pa na pare :canna:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Ceshtja eshte shume e thjeshte. Nuk eshte se te bardhet me te zinjte jane dalluar vetem nga ngjyra.

Evgjitet psh nuk kane luftuar kurre per komb, per atdhe, per ruajte traditash apo vlerash kombetare. Jane frikacake qe ne ADN, e vetmja gje qe u ka mesuar historia eshte te strehohen. Nga ana tjeter shqiptaret kane qene mbreter ne Egjipt e kane ngritur qyteterime gjithandej, kane qene lufetare, kane patur vlera morale, tradita, nuk kryejne marredhenie me femijet e tyre, nuk martohen 10-vjec, kam bese....

Ndryshimi eshte shume thelbesor. Por duke qene se sot jo te gjithe vlerat jane trasheguar tek shqipfolesit, atehere nje pjese e ketyre te fundit rrjedhimisht nuk e kane per ofendim te shkrihen me njerez me ngjyre.

P.s Nuk eshte se jam racist, kam idene qe me raciste jane njerezit me ngjyre.

Ndoshta nuk do isha kundra perzirjes se te bardheve me te zinjte, me prejashtim te rastit te shqiptareve.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te verteteeKur imagjinoj qe femra shqiptare me pretendime te majme jepen tek disa katunare kamerunas vetem pse shohin shume Channel X, me vjen te vjell :arme:

Kaq e rende qenkerka situata ne Atdhe???:syze::predru:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Kaq e rende qenkerka situata ne Atdhe???:syze::predru:

Briciolo e keqja eshte se nuk eshte vetem ne Shqiperi por kudo....

si ka mundesi qe shqiptaret (f) ''vdesin'' per te dale me nje te huaj qofte ai me Kuazimodo vetem e vetem se eshte i huaj dhe kam shume shume rraste ne shoqeri qe i kam pare keto gjera.....
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Briciolo e keqja eshte se nuk eshte vetem ne Shqiperi por kudo....

si ka mundesi qe shqiptaret (f) ''vdesin'' per te dale me nje te huaj qofte ai me Kuazimodo vetem e vetem se eshte i huaj dhe kam shume shume rraste ne shoqeri qe i kam pare keto gjera.....

Ndoshta shohin ndonje mangesi?!? Ndoshta vene re pak mungese delikatese e maskilizem?!?

Taku, vetem per komplicitet nuk shquhen shqiptaret... Cdo mungese takti e justifikojne me BURRERI...

Thjesht kendveshtrim ky i imi eeeee, jo ofendim....

Emigrimet behen gjithmone ne perjudha krize...:)
Zogjte fluturojne per vende me te pershtatshme....:)
C'do sjellje ka nje logjike nga pas, nuk eshte se vajzat shqiptare shkojne me nje te huaj vetem per emer... Po te gjenin nje shqiptar qe permbush konditat e tyre, s'ma ha mendja se do refuzonin;)
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Fatkeqesisht, racizmi eshte i perhapur me te madhe tek shqiptaret. Racizmi nuk zgjedh caqe.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Fatkeqesisht, racizmi eshte i perhapur me te madhe tek shqiptaret. Racizmi nuk zgjedh caqe.

Normalisht racizmi eshte perhapur tek kombet qe ndjejne superioritet, arabet psh e kane enderr te shkrihen me cfaredo lloj kombesie, e quajne vlere sepse aq te ulet jane.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Ndoshta shohin ndonje mangesi?!? Ndoshta vene re pak mungese delikatese e maskilizem?!?

Taku, vetem per komplicitet nuk shquhen shqiptaret... Cdo mungese takti e justifikojne me BURRERI...

Thjesht kendveshtrim ky i imi eeeee, jo ofendim....

Emigrimet behen gjithmone ne perjudha krize...:)
Zogjte fluturojne per vende me te pershtatshme....:)
C'do sjellje ka nje logjike nga pas, nuk eshte se vajzat shqiptare shkojne me nje te huaj vetem per emer... Po te gjenin nje shqiptar qe permbush konditat e tyre, s'ma ha mendja se do refuzonin;)

Jam dakord me keto qe thua POR une te flas nga ckam jetuar ne shoqeri me sjelljen e femrave kundrejt cunave Shqiptare dhe cuna qe une i njoh dhe di pak a shume se cfare njerez jane.....thjesht kam vene re se kane hunden perpjete dhe shpesh here qesh se bjene shume shume poshte dhe e thyejne fare hunden duke perfunduar me nje qe do i gjeje familja ose do ta kete te shkruar mbrapa....E JAP ;) eshte nje realitet i hidhur por qe si cdo gje mode eshte dhe do kaloje.....Jemi shume krenare per tu ulur poshte......
ps : njoh disa rraste qe femra qe jane martuar me greke skane len cun Shqiptar pa e provuar ;) kesaj i them kthim ne origjine une :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Fatkeqesisht, racizmi eshte i perhapur me te madhe tek shqiptaret. Racizmi nuk zgjedh caqe.


Eeeeeeeeeeeeeee?????

Pfffffffffffffffffffffff....LOLLOL
Ketu po shahen vajzat per "hapje" te teperta, ti thua ne Shqiperi ka racizem...!?
Racizmi ne Shqiperi shfaqet nga nje kategori individesh "te izoluar" drejt nje kategori individesh te "kufizuar" (dhe me te drejte)...S'ka akoma permasa te tilla per te bere statistika pergjithesuese!:)
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Normalisht racizmi eshte perhapur tek kombet qe ndjejne superioritet, arabet psh e kane enderr te shkrihen me cfaredo lloj kombesie, e quajne vlere sepse aq te ulet jane.

Je arab ti ?loool

Nuk e paskam ditur qe paske mundesi t'futesh ne enderrat e njerezve.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

ps : njoh disa rraste qe femra qe jane martuar me greke skane len cun Shqiptar pa e provuar ;) kesaj i them kthim ne origjine une :D

Ne fakt injorantet shqiptare kane aftesi terheqese ndaj kesaj kategorie femrash dhe anasjelltas, ndaj dhe bien shpesh preh zhgenjimesh...:)
Do s'do, njerezit terheqin njerez me te njejten lartesi:)
Lere kthimin ne origjine ti, se femra e meshkuj te tille me mire mos krenohen me njeri tjetrin!:):kiss
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Ne fakt injorantet shqiptare kane aftesi terheqese ndaj kesaj kategorie femrash dhe anasjelltas, ndaj dhe bien shpesh preh zhgenjimesh...:)
Do s'do, njerezit terheqin njerez me te njejten lartesi:)
Lere kthimin ne origjine ti, se femra e meshkuj te tille me mire mos krenohen me njeri tjetrin!:):kiss

pra dalim tek pyetja MIRE BEJME NE SHQIPTARET QE KERKOJME SHQIPTARE TE VIRGJER ???

te jete hall te mos jete hall prandaj e shikon dhe ti ke paragjykime per keto gjera ske cti besh eshte ne ADN tone kjo gje ne nuk jemi perfekte POR jemi Shqiptare :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

pra dalim tek pyetja MIRE BEJME NE SHQIPTARET QE KERKOJME SHQIPTARE TE VIRGJER ???

te jete hall te mos jete hall prandaj e shikon dhe ti ke paragjykime per keto gjera ske cti besh eshte ne ADN tone kjo gje ne nuk jemi perfekte POR jemi Shqiptare :D

Nuk eshte pune virgjerie e eshte pune ......... (ajo fjala tjeter qe ben rime me virgjerine:D)

Ndryshe eshte te duash nje njeri e te humbesh virgjerine e te kesh vlera te larta morale, ndryshe eshte te thyesh te gjithe hunjte qe sheh rruges...
Ik se u bastradizua muhabeti..:shsh:
 
Top