Ekskluzive:Arrestohet Radovan Karaxhiç

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Këshilli për Mbrojtjen Nacionale i Serbisë ka bërë të ditur se është arrestuar i shumëkërkuari nga Tribunali i Hagës, Radovan Karaxhiq.
Siç thuhet në njoftimin e Presidencës serbe - në një aksion të shërbimeve serbe të sigurisë, lideri i serbëve të Bosnjës, Karaxhiq, është lokalizuar dhe më pas arrestuar.

Karaxhiq është dërguar para prokurorit të Këshillit për Krime të Luftës në Beograd, në pajtimin me Ligjin për bashkëpunim me Tribunalin e Hagës për ish-Jugosllavinë.

Në këtë njoftim nuk bëhet e ditur kur dhe ku është arrestuar i kërkuari për krime të luftës në Bosnje, i cili i ka ikur drejtësisë gjithë këto vite.



Ja dhe linku nga INTERPOL=i


KARADZIC, RADOVAN
 

Attachments

 • 188163350_c74d3d071d.jpg
  188163350_c74d3d071d.jpg
  25 KB · Shikime: 60
Redaktimi i fundit:

Jeta

Anëtar i Respektuar
T'a ngreje pak kemben zvarre t'a kapin dhe ate ndyresiren tjeter.
 

alfonci

Veri investigatio
Me ne fund i erdhi koha "drejtesise."
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
100 % ky diheshe ku ishte nga Serbet thjesht e mbanin per ndonje rast te terhiqnin mediat mbi ta ;)


E hengri dhe trimi ne te semes edhe ky
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
keta jane atdhetare o byrazera :espuls::espuls: ketyre ju sjellin favore edhe kriminelet :lexim::lexim: dikuj edhe gjeli i bene vo
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Une para disa diteve e lexova ne gazete se ky ka qene i fshehur diku ne serbi, po sa ka qene i vertete ky lajm nuk e di ..............nejse, shyqyr qe e paskan zene
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Pas 10 vitesh kërkime, Radovan Karaxhic u arrestua teksa udhëtonte në një autobus në Beograd. I veshur me një identitet të ri, (që tashmë vështirë të njihej) i dobët, me një mjekër të gjatë të bardhë dhe flokë të dendur Karaxhic kishte jetuar dhe punuar si mjek në periferi të Beogradit deri në momentin e arrestimit.
 

Attachments

 • 1.jpg
  1.jpg
  53.9 KB · Shikime: 56
 • 2.jpg
  2.jpg
  54.8 KB · Shikime: 59
 • 3.jpg
  3.jpg
  19.1 KB · Shikime: 59

Giovanni

Anëtar i ri
Me ne fund... ohhh sa po me behet qefi...:cheer::cheer::cheer:
 
Top