Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
alein-meksike.jpg


Prej kohësh njeriu është i bindur se nuk është i vetëm në hapësirë.Disa teori thonë se raca njerëzore është një variacion i jetës jashtëtokësore, që ka lulëzuar në Tokë si koloni.
Një teori tjetër është se alienët janë mes nesh të kamufluar si qënie njerëzore në pritje të ditës së tyre.

Studimet e niveleve të ndryshme po përqendrohen në formën e jetës aliene. NASA në një komunikatë njofton për një bakter që eshte në gjendje që të jetoje në situata ekstreme. Bëhet fjalë për një formë jete jashtëtokësore.

Ndërkohë, teoria e fundit e shkencëtarit rus Andreu Finkelstein, thotë se në vitin 2031 do të takohemi me jetën jashtëtokësore. Duhen pikërisht edhe 20 vjet. Sipas Finkelstein, 10 përqind e planeteve në sistemet diellore të galaksisë kanë kushte të ngjashme me ato në Tokë, gjë që e bën prezencën e jetës të mundshme.Studiuesi thotë se "kushërinjtë" tanë kanë formë fizike të ngjashme, por lekurë më ngjyrë të ndryshme.

Po përse pas 20 vjetësh dhe jo më parë? Që prej vitit 1960 studiuesit rusë kanë tentuar të cojnë mesazhe në kozmos, për të pikasur forma jete alienësh. Pas 20 vjetësh, mundësitë teknologjike do të jenë të tilla që edhe format e jetës tepër të largëta të kapin mesazhet tona.
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

Dhe kjo ishte vetem nje copez nga kjo perrall e pafundme.
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

mbase ka jete ne ndonje planet tjeter dhe te jete me mire se ketu me qellim qe te zhvendosemi andej....te blejme ndonje cop toke ose shtepi.....:)))
 

1111toni

Antar Aktiv
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

patjter ata jane vllezerit dhe motrat tona ja une prsh kam bere krushqi me alienet ju kam mare cupen per grua me dhane me te bukuren e planetit tani vajzat e planetit sme yne ne sy fare.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

spo na del koha te takojm njerzit ketu ne Toke......edhe Alienet kishim mangut :p............Megjithate eshte interesante te lexosh "faktosh" apo eksperimentosh keto informacione te pafundme per jeten ne planetet te tjera.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

spo na del koha te takojm njerzit ketu ne Toke......edhe Alienet kishim mangut :p............Megjithate eshte interesante te lexosh "faktosh" apo eksperimentosh keto informacione te pafundme per jeten ne planetet te tjera.

Do ikim ti takojm bashk moj kte ver apo smer pushime ti je ne pune :p :p :p LOL
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

Citim\;10 përqind e planeteve në sistemet diellore të galaksisë kanë kushte të ngjashme me ato në Tokë, gjë që e bën prezencën e jetës të mundshme.Studiuesi thotë se "kushërinjtë" tanë kanë formë fizike të ngjashme, por lekurë më ngjyrë të ndryshme.

KJO ESHTE ME SE E SIGURTE QE GALAKsiaA KA PLOTE JETE TE TJERA,..kjo eshte thjeshte qeshtje kohe,.dhe teknollogjie qe te behet e njohur,dhe e besuar perfundimishte me fakte konkrete.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

Me mall po pres Alienen e pare. Them te bejme ca eksperimente:p por e kan shty ardhjen shume dhe deri atehere do jem plak e se di se sa munde te jen efektive eskperimentet :D
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

Une do plakem e sdo duan te me takojne :(
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Do t'i takojmë alienët në vitin 2031?

Pse do plakesh ti moj ke koh boll der atere :D :p :p :p

Po po kam kohe por une e kam fjalen per alien te vertete
se ufo cdo dite shof me bollek :p LOL
 
  • Haha
Reactions: NGU

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
-12 vjet e 360 dite nga kthimi ne shtepi LOL
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Per qe vje nonje Aliene jam duke e prit :yum:
 

Nit

Antarë i ri
Simbas disa zbulimeve që janë bërë thuhet se frekuencat e planetit kanë ndryshuar nga 6 në përafërsishtë 13 hertz,gjë që e bën njeriun që ri hapet syri i tretë dhe të shohë edhe gjallesat të tjera që nuk shihen me sytë tanë deri me sot.
Kjo na bënë të kuptojmë se njeriu pritet të ndryshoj në aspektin e intelegjencës ,dhe poashtu ti përshtatet ndryshimeve që na rrethojnë.
Ndoshta alienët dhe gjallesa të tjera existojnë në planetin tonë,por ne nuk e kemi aftësin ti shohim ato,pasi na nevojitet ndriqimi i mendjes,ose njohuria e duhur dhe e lashtë e cila ka humbur ,apo teknologjia më e përsosur ,për ta mundësuar takimin me këto qënje .
Se a do të jemi të përgaditur për këtë ndodhi ,besoj se nuk varet nga ne ,edhe pse njerzimi do të dëmtohet shumë nga këto ngjarje sidomos në aspektin psiqik,mirëpo duhet të përgaditemi për të ardhmën ndryshe që na pret.
 

elle

Chill
Simbas disa zbulimeve që janë bërë thuhet se frekuencat e planetit kanë ndryshuar nga 6 në përafërsishtë 13 hertz,gjë që e bën njeriun që ri hapet syri i tretë dhe të shohë edhe gjallesat të tjera që nuk shihen me sytë tanë deri me sot.
Kjo na bënë të kuptojmë se njeriu pritet të ndryshoj në aspektin e intelegjencës ,dhe poashtu ti përshtatet ndryshimeve që na rrethojnë.
Ndoshta alienët dhe gjallesa të tjera existojnë në planetin tonë,por ne nuk e kemi aftësin ti shohim ato,pasi na nevojitet ndriqimi i mendjes,ose njohuria e duhur dhe e lashtë e cila ka humbur ,apo teknologjia më e përsosur ,për ta mundësuar takimin me këto qënje .
Se a do të jemi të përgaditur për këtë ndodhi ,besoj se nuk varet nga ne ,edhe pse njerzimi do të dëmtohet shumë nga këto ngjarje sidomos në aspektin psiqik,mirëpo duhet të përgaditemi për të ardhmën ndryshe që na pret.
Nuk esht per tu pasur frike
Awaken
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Po, me 2031 perfundimisht do t'i takojme, bile bile me nje Alienen une veqse kam aranzhuar nje pushim ;)
 

elle

Chill
Haha po ne mi se ata ktu kan qene ter kohes na e kan mar kalan na mbrenda :p
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Po nese ne jemi vet alienet? Lol
 
Top