Cilesite qe dallojne « Nje Femër » te forte nga te tjerat.

AnaVie

Undisputed woman
Permes gjithe luftes se çmendur dhe plageve te jetés ka disa gra qe jan « mbijetuese » . Ato ndahen nga turma .

Gra te thjeshta me nje buzeqeshje te zemres . Ato jan burim frymezimi qe te gjithe i admirojne.
Perkufizimi i nje gruaje te forte .

Ktu jane tetë karakteristikat qe e identifikojne nje grua te fuqishme qe dallon nga te gjitha te tjerat.

1. Grate e forta kane besim ne vetvete.

Nje grua e forte e di se kush eshte dhe çfare deshiron, ajo ka grupin e saj te endrrave dhe nuk do të Lejoje qe dikush ta mbaje Peng ate nga arritja e synimeve te saj . Asgje nuk mund ta ndale ate !
Ajo nuk ka nevoje per mbeshtetje nga askush. Ajo gjithashtu nuk ka nevoje te kerkoje miratim nga askush. Grate e fuqishme marrin vendimet me vetëbesim dhe nuk kan frike te perballen per zgjedhjet e tyre .

2. Grate e forta kerkojne respekt jo vemendje.

Ju kurre nuk do të shihni nje grua te forte duke kerkuar vëmendje . Ajo kurre nuk do të jete duke lypur as per dashuri . Kur nje grua e forte ndjehet e padëshiruar ajo thjeshte e le situaten dhe largohet.
Respekti Eshte shume me i vlefshem se vëmendja. Ai zgjat me shume se 15 minuta fame. Respekti Eshte nje nga celesat e suksesit.
Grate e forta nuk kan nevoje per maredhenie toksike ku ajo behet e paarritshme.
Mungesa Eshte dhurata e saj per ata qe nuk e kuptojne se cfare do të thote te kesh pranine e saj.

3. Grate e forta veshin dhimbjen e tyre si parzmore.

Nje grua e forte gjithmone do të rifitoje vetebesimin pas veshtiresive dhe depresionit. Ajo perballet me problemet e saj me lehtesi. Ajo nuk e konsideron veten viktime te botes. Ajo sheh perpjekjet e saj si nje shans per te mesuar.

Grate e forta e veshin dhimbjen e tyre si parzmore . Nuk Eshte e lehte , Eshte e rende ! Megjithate ajo meson prej saj dhe e mbron ate .

5. Grate e forta i lartesojne njerezit .

Grate e forta rrezatojne me pozitivitet . Ato jan të gatshme te Japin nje dore ndihme per kedo qe ka nevoje . Grate e forta do të qendrojne ne anen tuaj ne diell e ne ferr......

Ajo gjithmone do jete aty per ju. Nje grua e forte Eshte nje degjuese e madhe dhe e gatshme per te ofruar mbeshtetje permes sfidave te jetes.
Ajo di si te depertoje ne thelbin tuaj dhe te shohe te miren ne shpirtin tuaj .


6. Grate e forta kurre nuk e krahasojne veten me te tjeret .

Grate e forta njohin kufinjte dhe aftesite e tyre . Ato e din se jane te denja per respekt . Grate e fuqishme nuk kane nevoje ta krahasojne veten me te tjeret .

Askush nuk Eshte i persosur edhe nje grua e forte Eshte e vetedijshme per kete . Megjithate ajo gjithashtu e di qe secili ka dhuntine e vet unique .
Ajo pelqen te mbeshtese te tjeret.


7. Nje grua e forte nuk ka frike të qaje .

Ajo e di se te qenit e lendueshme Eshte ne te vertete nje shenje e forces . Ajo e di se Eshte mjalt e forte qe ta rimari veten . Ajo Eshte gati te sherohet .
Nje grua e forte nuk heq dore kurre , ajo gjithmone ka arsye te vazhdoje te luftoje .


8. Grate e forta jan plot falje jo hakmarrje.

Nje grua e forte deshiron ta liroje mendjen nga burgu i energjise négative . Ajo deshiron te gjeje menyra per te shprehur dashurine e saj .
Nje sy per nje sy ..nuk Eshte Menyra si nje Grua e forte zgjidh ti beje gjerat. Ajo vazhdon perpara por nuk harron kurre ate Qe i Eshte ber Asaj.


9. Nje Grua e forte gjithmone do t’ua trégoje te verteten pa marre parasysh sa e veshtire eshte .

Shpesh hère , te thenit te verteten mund te jet rrezik i madh edhe mund te perdundoje duke demtuar dike . Sidoqoft grate e forta besojne se te treguarit e te vertetes Eshte thelbesore.

Ato e dine se Eshte nje gje e rralle .

Si perfundim ....Grate e forta jane te guximshme dhe kane nje zemer te mbushur me synime te mira . Ajo shkelqen si diamant i pagdhendur!

Nese e njihni nje grua te forte mbajeni prane zemres !

Burimi Shkolla e shkences.

——

Sa nga ju vajza e gjeten veten te ky artikull ?
Un shume .:))
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jeta i forcon te gjithe.
Mjafton te notosh me dallget e saj.
Por ajo qe do shtoja eshte qe,ska rendesi ne je e forte apo e dobet,me rendesi te arrish ti sigurosh vetes nje jetes te qete dhe te paqte me veten dhe njerzit per rreth teje.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
8. Grate e forta jan plot falje jo hakmarrje.

Jane icik dhe me kte pjesen e dyte ?
 

Rania

Antarë i Respektuar
Brilante ne cdo aspekt, ku te gjitha e te gjithe e luftojne pse nuk e arrijne dot ne cdo aspekt ?
 
Top