Cfare gatuat sot?

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
kta peshqit vetem kur ti servosh jan te mir.(te plasin5FA087D0-1D8A-448C-9B2D-CDD67FB91305.jpeg deri ti besh ti hash)?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Pshesh me kos
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Asgje!
gjith diten ne shpi, as ne pune nuk shkova dhe nuk gatova. ?Porositem
 

Vajza

Rehearsal
Staf në FV.AL
Adm
Jane me kashkaval brenda?
Ma jep cik receten hahah
2 gota qumesht të vokët
2 gota ujë të vokët
2 gota vaj
1 Lugë kvasac
1 lugë kryp (unë i qes 2)
6 gota miell

E len brumin të pushojë afër 1 orë.

E merr brumin, e ndan në toptha të vogla I shtyp pak më dorë, dhe I shtin kashkaval dhe prap e rrumbullon e bën top. Dhe I rëndit në tepci. I lënë të pushojnë 20 min.

Në një pjatë veç qet 2 lug mjalt dhe e përzien me pak ujë deri sa të hollohet mjalti.
Me këtë I lyen të gjithë topthat, dhe në fund I qet dhe susam.

Furra të jetë e nxehur në 200 °, dhe pasi të marrin ngjyr siper e ul Temperaturen në 150, dhe I mbulon me foli.
Pjeken 30 min.
 
Top