Bima e cila shëron për 15 ditë të gjitha llojet e tumoreve

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Bima e cila shëron për 15 ditë të gjitha llojet e tumoreve


Bima qe sheron tumoret.jpg

Blushwood (Hylandia dockrillii), e cila në shqip do të mund të përkthehej si druri i kuqërremtë, është një bimë me veti të jashtëzakonshme shëruese, sidomos kundër tumoreve


Në veri të Kuinslendit, në Australi, është zhvilluar një grup i bimës Hylandia dockrillii, vetitë e të cilës shkencëtarët i kanë studiuar tash e tetë vjet, me ç'rast kanë ardhur deri te rezultatet mahnitëse. Nga 300 kafshët e testuara, te të cilat në mënyrë artificiale ishin shkaktuar tumore të qafës dhe të lëkurës (melanoma), te 75% prej tyre është arritur një shërim i plotë pas trajtimit me ekstrakt të kokrrave të kësaj bime. Sipas të dhënave të shkencëtarëve, te asnjëra nga këto kafshë tumori nuk është rikthyer pas mjekimit. ثshtë parë se përbërësi që gjendet në kokrrat e kësaj bime, vret qelizat e tumorit, e rregullon qarkullimin e gjakut dhe e nxitë sistemin imunitar që ta zbërthejë pjesën e mbetur të tumorit. Kërkuesit shkencorë thonë se ky ilaç nuk ka kurrfarë efektesh anësore. Në fakt, efektet e para pas fillimit të përdorimit, janë evidente menjëherë, pas 5 minutave, derisa tumori zhduket në tërësi për jo më shumë se rreth 15 ditë, thjesht duke rënë nga lëkura. Por, është tepër vështirë që kjo bimë të kultivohet jashtë Kuinslendit verior. Por, mos u shqetësoni, meqë bimët që kanë një efekt të ngjashëm në tumore gjenden gjithandej rreth nesh, si:

Vaji i kanabisit - përdorimi një muaj Përmendet rasti i një pacienti, të cilit i ishte shkatërruar organizmi nga kimioterapia. Pasi që kishte filluar përdorimin e vajit të kanabisit, gjërat kishin ndryshuar me të shpejtë. Ky njeri thjesht e kishte pështyrë tumorin nga goja dhe ishte shëruar përgjithmonë. Vaji i kanabisit indian me të vërtetë bën mrekulli, gjë që mund ta konfirmojnë me miliona njerëz nga e mbarë bota, të cilëve ai iu ka ndihmuar.

Graviola - tepër efikase Shumë studime të janë bërë në mënyrë të fshehtë që nga vitet 1970, kanë treguar se kjo bimë me sukses i mbytë qelizat e kancerit në organizmin tonë edhe atë 10 000 herë më me sukses sesa kimioterapia e rëndomtë dhe ilaçi Adriamycin (i cili më së shpeshti përdoret në kimioterapi). Pas trajtimit me bimën graviola vjen deri te kthimi i fuqisë dhe imunitetit, për dallim nga kimioterapia e cila e dëmton shumë organizmin.

Karota - trajtimi tetë muaj Ann Cameron ia ka dalë që ta shërojë kancerin në fazën e katërt, vetëm me anë të trajtimit me lëng të karotës, pa kimioterapi, rrezatim, apo ndryshim të menysë. Pas operimit të kancerit të zorrës së trashë, të shkallës së tretë, asaj i ishte përkeqësuar gjendja dhe, më pas, kanceri i ishte përhapur në mushkëri, me çka kishte hyrë në fazën e katërt, më të rrezikshme, të sëmundjes. Mjekët i kishin preferuar të bënte kimioterapi, por ajo kishte refuzuar. Në internet ajo kishte parë një rast me kancer, i cili ishte shëruar vetëm duke konsumuar lëngun e rreth 2 kg të karotave në ditë. Ajo e kishte filluar këtë trajtim, duke mos konsumuar disa herë këtë lëng edhe për 3-4 ditë, si dhe duke mos bërë asnjë ndryshim në ushqimet që i kishte konsumuar. Pas tetë muajsh kanceri i saj ishte zhdukur në tërësi. Këtë rast e kishin përmendur shumë medie në botë.


GE
 

Hope

◕‿◕
Vaji i kanabisit - përdorimi një muaj Përmendet rasti i një pacienti, të cilit i ishte shkatërruar organizmi nga kimioterapia. Pasi që kishte filluar përdorimin e vajit të kanabisit, gjërat kishin ndryshuar me të shpejtë. Ky njeri thjesht e kishte pështyrë tumorin nga goja dhe ishte shëruar përgjithmonë. Vaji i kanabisit indian me të vërtetë bën mrekulli, gjë që mund ta konfirmojnë me miliona njerëz nga e mbarë bota, të cilëve ai iu ka ndihmuar.
Une kam nje pyetje shume naive, nqs keto bime bejne MBREKULLI pse vdesin akoma qindra vete ne dite ne tere boten?
Eshte kollaj te thuash ai u sherua, ai tjetri po ashtu...
Por faktet nuk e konfirmojne...... Njerzit akoma vdesin (fatkeqsisht nga kanceri) edhe keto perallat me mbret, jane vetem per ata qe jane te verber....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

GE- Gazeta express... nuk di nga eshte marr materiali i perkthyer.

Porse mjeket e refuzojn vazhdimisht perdorimin e Vitamines B17





Vitamina B17 - shërues kundër kancerit


Shiko fotografinë 32202


Griffin tregon se u frymëzua për të shkruar librin nga miku i tij, doktori Richardson. “Doktori 30 vite më parë ka trajtuar me vitaminën B17 të sëmurët me kancer. Sipas tij mungesa e kësaj vitamine më organizëm shkakton kancerin. Doktori ka aplikuar vitaminën B17 i cili tashmë është shërues nga kanceri. Vitamina B17 gjendet në 1 200 bimë, kryesisht në farat e pemëve: kajsia, pjeshka, kumbulla, vishnje, mollë, etj. Fisi Hunzë në Pakistan, që jeton afër Himalajeve njihet për shëndet të mirë dhe jetëgjatësi. Farat e kajsive konsiderohen ushqimi më i vlefshëm dhe më i çmueshëm që ka me shumicë B17. Ushqim të pasur me vitaminë B17 konsumojnë edhe eskimezët, të cilët nuk preken nga kanceri.

Këto fakte gjenden në librin e Edward Griffin i cili ka hapur mjaft debate në ShBA. “Në kimioterapi dhe në citostatikë fitohen miliarda dollarë”, kjo është aryseja pse nuk zbulohet ilaçi i vertetë i kancerit dhe pse nuk lejohet përdorimi i vitaminës B17 - thotë Griffin.


 

Hope

◕‿◕

GE- Gazeta express... nuk di nga eshte marr materiali i perkthyer.

Porse mjeket e refuzojn vazhdimisht perdorimin e Vitamines B17
Ti beson vertet qe nqs vitamina 17B do bente kete mbrekulli, Steve Jobs nuk do e kishte provuar? Apo se di sa njerez te tjere te prekur nga kanceri?
Eshte tek mendja kokoshit qe per kancerin po kerkohet nje kure, dhe ska asgje qe te thot SOT, mer ilacin X dhe e ke te garantuar sherimin...
Varet nga tipi kancerit e momentin qe e kap, sherrimi....se perndryshe jane fjale me mbret.
E teorite e konspiracionit me bimet fantastike, vajrat e kanabisit dhe vitaminat e mbrekullueshme ekzistojne qe kur, por fatkeqsisht asnjera spo tregon qe i pertype dhe u sherove...Thjesht pluhur i hedhur ne syte e atyre qe duan te besojne.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Ti beson vertet qe nqs vitamina 17B do bente kete mbrekulli, Steve Jobs nuk do e kishte provuar? Apo se di sa njerez te tjere te prekur nga kanceri?
Eshte tek mendja kokoshit qe per kancerin po kerkohet nje kure, dhe ska asgje qe te thot SOT, mer ilacin X dhe e ke te garantuar sherimin...
Varet nga tipi kancerit e momentin qe e kap, sherrimi....se perndryshe jane fjale me mbret.
E teorite e konspiracionit me bimet fantastike, vajrat e kanabisit dhe vitaminat e mbrekullueshme ekzistojne qe kur, por fatkeqsisht asnjera spo tregon qe i pertype dhe u sherove...Thjesht pluhur i hedhur ne syte e atyre qe duan te besojne.



nuk marr asgje persiper te besoj…. dhe nuk mendoj te hedh hipoteze te re:

Porse nganjeher edhe per barera eshte vone,
e ndonjeher nuk iu gjinden as afer fare.


pra ka shum arsye siq e ceke edhe vet. Tung
 

Hope

◕‿◕


nuk marr asgje persiper te besoj…. dhe une mendoj te hedh hipoteze te re:

nganjeher edhe per barera eshte vone, e ndonjeher nuk iu gjinden as afer fare. pra ka shum arsye siq e ceke edhe vet. Tung

Nqs nuk beson, atehere pse i poston artikujt?
Se se postova une as vitaminen B, e as vajin e kanabisit....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Nqs nuk beson, atehere pse i poston artikujt?
Se se postova une as vitaminen B, e as vajin e kanabisit....


cdo gje qe me duket interesant e kam postuar…... por sdo thote, cfare mua me pelqen te pelqeje dhe ty.


e thash mesiper, nje gabim mund ndodh paqellim ndonjeher, porse ai eshte i rralle.


tung
 

Hope

◕‿◕


nuk marr asgje persiper te besoj…. dhe une mendoj te hedh hipoteze te re:

nganjeher edhe per barera eshte vone, e ndonjeher nuk iu gjinden as afer fare. pra ka shum arsye siq e ceke edhe vet. Tung
cdo gje qe me duket interesant e kam postuar…... por sdo thote, cfare mua me pelqen te pelqeje dhe ty.


e thash mesiper, nje gabim mund ndodh paqellim ndonjeher, porse ai eshte i rralle.


tung
lol te duket interesante por si beson, e i poston?
E shof llogjiken tani:)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
lol te duket interesante por si beson, e i poston?
E shof llogjiken tani:)

ka lloje te ndryshme qe njerezve iu pershtaten.
Diqka cfare tjereve iu pelqen, une pelqej diq tjeter ndoshta.

pra ne shije sjemi te njejt, dhe secili ka varianten e vet. ndaj kam postu.


Mundesisht mos e tepro ne komente paarsye... lloj muhabeti chit Chat -i kotë


 

Hope

◕‿◕
ka lloje te ndryshme qe njerezve iu pershtaten.
Diqka cfare tjereve iu pelqen, une pelqej diq tjeter ndoshta.

pra ne shije sjemi te njejt, dhe secili ka varianten e vet. ndaj kam postu.


Mundesisht mos e tepro ne komente paarsye... lloj muhabeti chit Chat -i kotë



Me vjen keq por llogjika jote nuk qendron ne kembe....
Gjithcka thua bie ne kontradite me fjalet e tua.
Te rikujtoj qe eshte nje forum I LIRE, ku une mund te postoj sa te dua, pa te kerkuar ty leje. Nqs e konsideroj te duhur, postoj.
Nqs tema ska lidhje, ja qe postoj mos i hane te gjithe si BARR:
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

je i/e vogel te flas per logjiken time...….. edhe e ytja po duket…. ndaj. Kalofsh mir.
 

Hope

◕‿◕

je i/e vogel te flas per logjiken time...….. edhe e ytja po duket…. ndaj. Kalofsh mir.

lol mos thuaj pastaj qe te humba kohen.
Llogjika ime qendron ne kembe e mund te vertetohet.
Ndersa llogjika jote ne nje postim eshte e bardhe, ne te tjetrin e verdhe e ne tjetrin mungon komplet. lol
Njehere thua si besoj temes, pastaj thua e gjeta interesante e postove, pastaj thua si perfundim i tha qe jane simptoma e per semundje te tjera....
Dmthn kur thua qe ke llogjik, ke nje fill qe e ndjek, nje ide qendrore, jo si fryn era iken dhe filli lol majtas,djathas edhe mbrapc.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

nuk eshte e vertet ajo qe thua….... jo vetem fjale, po vertet nuk eshte ashtu.


Nese qellimi yt eshte te çvlersosh, ateher nga ti….. jo nga une.


mduhet te iku. Bye.
 

Hope

◕‿◕

nuk eshte e vertet ajo qe thua….... jo vetem fjale, po vertet nuk eshte ashtu.


Nese qellimi yt eshte te çvlersosh, ateher nga ti….. jo nga une.


mduhet te iku. Bye.

Si nuk eshte e vertet?
Mer lexo dhe njehere postimet e tua ne kete teme e pastaj thuaj a eshte apo jo e vertete....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Si nuk eshte e vertet?
Mer lexo dhe njehere postimet e tua ne kete teme e pastaj thuaj a eshte apo jo e vertete....


eshte e vertet se ti ia fut kot……..…. kjo eshte e vertet, dhe asgje tjeter ska te vertet ne to.


Kalo mir
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Per tu pare...

 
Top