Besoni se ekzistojne fantazmat ?

redi-

Anëtar i Respektuar
Yellow Redhead
Une nuk kam shikuar noj here,nuk besoj se eksistojne, por nese me qellon te ec naten neper varreza, nga fryga mund te them po!:p
 

ida angel

:)
V.I.P
Jo nuk egzistojne ,ato jane iluzione qe i krijojne njerzit .

Ndoshta nga mbingarkesa qe ka truri arrin dhe krijon iluzione te tilla.
 

HacKer-CraCker

Beast Boy
edhe nese egzistojn qka do tna bajn
ASGJE
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
hmm,them se po..ka plot fakte..ktu esht 1 material qe kam lexu para ca kohesh te top channel,kam dhe fotot qe ishin bashk por kam frik ti hap tani :p

Ja prova se fantazmat ekzistojne

Fotoja fituesee konkursit
Askush nuk ka goje te flase para fotos fituese ku ka dale...nje fantazme!

Fotoja e nje burri? me veshje te shkurter, i shfaqur me magji prapa hekurave te nje dritareje ne nje keshtjelle te Skocise, eshte cilesuar si me e mira.

E shkrepur ne maj te vitit te kaluar ne Tantallon Castle, prane Edimburgut, fotoja eshte nje "fakt" per ekzistencen e fantazmave.

Konkursi online u organizua nga profesor Richard Wiseman i Universitetit te Hertfordshire ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Shkences ne Edimburg.

Foto me fantazma erdhen nga te kater anet e botes, por 250 mije persona votuan foton me fantazmen ne keshtjellen e Skocise, si me te besueshmen.

"Shume foto ishin pavlere, sepse manipulimi njerezor ishte shume i dukshem, por fakti se shume foto mberriten ne adresen tone, tregon se sa nevoje kane njerezit te besojne ne ekzistencen e fantazmave dhe ketu nuk ben dallim kultura apo kombesia", shpjegon profesor Wiseman per "Times".

Megjithate tre specialiste te ndryshem te photoshop-it konfirmuan se ne foto nuk ka asnje nderhyrje nga dora e njeriut. Pra fotoja eshte e vertete, rrjedhimisht edhe fantazmat ekzistojne?!

Autori i fotos thote se nuk ka kuptuar asgje ne momentin kur ka marre imazhin dhe se ka pare gjithcka vetem pasi ishte kthyer nga ekskursioni.

"E bera foton ne 3 te pasdites dhe nuk vura re asgje te vecante. Vetem kur u ktheva ne shtepi pashe prezencen e fantazmes", tha autori.

Sipas eksperteve te fushes, burri? i fotografuar ne realitet eshte Giacomo V, mbreti skocez, i burgosur ne keshtjellen e Tantallon, ne vitet 1520, ne moshe fare te re, po asnje nuk di te shpjegoje perse kjo fantazme eshte kthyer perseri!

Cmimin e dyte e mori nje tjeter imazh, kur nga nje pasqyre e nje makine bosh, reflektohej fytyra e nje qenieje.

I ke qejf ti fantazmat ?.

Nese ashtu thua ti se ke plot fakte un vetem diqka te kerkoj, ateher kur te takoj ty me nje fantazem ashtu si pershkruhet vertet. Do te besoj plotesosht se egzistojn. Ndoshta do te mundemi te pijm nga nje kafe me ate fantazmen qe do ma prezentosh :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Egzistojne, madje une shoh cdo dite ne rruge nga lloji i tyre, :gjujpeshk:ama fantazma qe tu kesh lakmi a :eek:hh:qe tere diten fantazojne kotesira :) A e keni fjalen per njerezit qe meren me fantazi? :gjujpeshk:
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Kitrra jo kta qe fantazojn rrugeve jan shkenctar :D e kemi fjalen per fantazme si Casperi lol.

Kush na qenka ai Aurora :p
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Njoni qe po e tregon gjuhen :D

:p Mos ta bejm chit chat por vetem usserin e kam kshtu.

Ne fakt fjala Ghost me pelqen asgje tjeter :p.
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Besoj se ekzistojne fantazmat,por vendndodhja e tyre eshte neper ambiente te braktisura dhe vende qe nuk jane shume te ndricuara nga drita e diellit.Ka shume fakte per ekzistencen e fantazmave te cilat jane te ilustruara me foto dhe video.Askush nuk ka goje te flase para fotos fituese ku ka dale nje fantazme! Fotoja e nje burri? me veshje te shkurter, i shfaqur me magji prapa hekurave te nje dritareje ne nje keshtjelle te Skocise, eshte cilesuar si me e mira.
E shkrepur ne maj te vitit te kaluar ne Tantallon Castle, prane Edimburgut, fotoja eshte nje "fakt" per ekzistencen e fantazmave. Konkursi online u organizua nga profesor Richard Wiseman i Universitetit te Hertfordshire ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Shkences ne Edimburg. Foto me fantazma erdhen nga te kater anet e botes, por 250 mije persona votuan foton me fantazmen ne keshtjellen e Skocise, si me te besueshmen. "Shume foto ishin pavlere, sepse manipulimi njerezor ishte shume i dukshem, por fakti se shume foto mberriten ne adresen tone, tregon se sa nevoje kane njerezit te besojne ne ekzistencen e fantazmave dhe ketu nuk ben dallim kultura apo kombesia", shpjegon profesor Wiseman per "Times".

Megjithate tre specialiste te ndryshem te photoshop-it konfirmuan se ne foto nuk ka asnje nderhyrje nga dora e njeriut. Pra fotoja eshte e vertete, rrjedhimisht edhe fantazmat ekzistojne?!Autori i fotos thote se nuk ka kuptuar asgje ne momentin kur ka marre imazhin dhe se ka pare gjithcka vetem pasi ishte kthyer nga ekskursioni."E bera foton ne 3 te pasdites dhe nuk vura re asgje te vecante. Vetem kur u ktheva ne shtepi pashe prezencen e fantazmes", tha autori. Sipas eksperteve te fushes, burri? i fotografuar ne realitet eshte Giacomo V, mbreti skocez, i burgosur ne keshtjellen e Tantallon, ne vitet 1520, ne moshe fare te re, po asnje nuk di te shpjegoje perse kjo fantazme eshte kthyer perseri.
 

Attachments

  • tantallon-ghost.jpg
    tantallon-ghost.jpg
    39.2 KB · Shikime: 67
  • tantellon-castle.jpg
    tantellon-castle.jpg
    30.6 KB · Shikime: 81

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
mu duk sikur ky postimi lart ngjan me kte timin :p

hmm,them se po..ka plot fakte..ktu esht 1 material qe kam lexu para ca kohesh te top channel,kam dhe fotot qe ishin bashk por kam frik ti hap tani :p

Ja prova se fantazmat ekzistojne

Fotoja fituesee konkursit
Askush nuk ka goje te flase para fotos fituese ku ka dale...nje fantazme!

Fotoja e nje burri? me veshje te shkurter, i shfaqur me magji prapa hekurave te nje dritareje ne nje keshtjelle te Skocise, eshte cilesuar si me e mira.

E shkrepur ne maj te vitit te kaluar ne Tantallon Castle, prane Edimburgut, fotoja eshte nje "fakt" per ekzistencen e fantazmave.

Konkursi online u organizua nga profesor Richard Wiseman i Universitetit te Hertfordshire ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Shkences ne Edimburg.

Foto me fantazma erdhen nga te kater anet e botes, por 250 mije persona votuan foton me fantazmen ne keshtjellen e Skocise, si me te besueshmen.

"Shume foto ishin pavlere, sepse manipulimi njerezor ishte shume i dukshem, por fakti se shume foto mberriten ne adresen tone, tregon se sa nevoje kane njerezit te besojne ne ekzistencen e fantazmave dhe ketu nuk ben dallim kultura apo kombesia", shpjegon profesor Wiseman per "Times".

Megjithate tre specialiste te ndryshem te photoshop-it konfirmuan se ne foto nuk ka asnje nderhyrje nga dora e njeriut. Pra fotoja eshte e vertete, rrjedhimisht edhe fantazmat ekzistojne?!

Autori i fotos thote se nuk ka kuptuar asgje ne momentin kur ka marre imazhin dhe se ka pare gjithcka vetem pasi ishte kthyer nga ekskursioni.

"E bera foton ne 3 te pasdites dhe nuk vura re asgje te vecante. Vetem kur u ktheva ne shtepi pashe prezencen e fantazmes", tha autori.

Sipas eksperteve te fushes, burri? i fotografuar ne realitet eshte Giacomo V, mbreti skocez, i burgosur ne keshtjellen e Tantallon, ne vitet 1520, ne moshe fare te re, po asnje nuk di te shpjegoje perse kjo fantazme eshte kthyer perseri!

Cmimin e dyte e mori nje tjeter imazh, kur nga nje pasqyre e nje makine bosh, reflektohej fytyra e nje qenieje.

by the way..marre nga top-channel
 

T-Ghost

RossoNero
ka shum shpjegime ne lidhje me ekzitencen e fantazmave.njerezit jan nga natyra skeptike ,nuk besojne gje po se pane me sy...
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Kur dalin ne filma, prishin magjine filmit e le me t'i besoj ne jeten reale. Nuk ju besoj!
 
ej cuna goca cdo gje qe flitet qe nigjojme ehste e vertet...
ne qoftese ndokush nag ju rri ne it ne SKY eshte 1 kanal me emer realtime ate flet per shum gjona ene nga ora 2 deri ne 5 te mengjesit jem histori te verteta fantasmazh qe kan ndoll gjat viteve ne amerik...
kurse tek italia uno jem cdo te merkur mister.....
per me shum 100 euro ora tju shpjegoj :p
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
besoja fortesisht qe nuk egzistonin por pak momente me pare pashe nje foto .... o zot egzistokan e qenkan edhe shume te frikshme :p
 

Kejla

Anëtar Aktiv
jo nuk besoj fare
e keni vene re se ato deshmite per pranine e fantazmave ( gjoja i kane pare? ) gjithmone jane vetem ata njerez , mendoj qe fantazmat jane thjesht nje tip vegimi qe truri yne ben qe te shikojme ( dicka qe nuk egziston) por qe eshte materializim i frikes dhe ankthit tone ne momentet kur jemi vetem
 

Benniii

Anëtar i ri
100% 100% 100% jam i sigurt qe ka fantazma

3 ndodhi te medha kam ne jeten timete cilat kan te bejne me fantazmat.
 

AjSi

...
V.I.P
Kam pare nje dokumentar tek explorer edhe jam shume e sigurt qe ekzistojne...
 

ERA_VL

missing you....
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

absolutisht jo....nuk besoj....
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Fantazma nuk ka ekzistuar, nuk ekziston dhe kurre nuk do te ekzistoje. Kete na e ka mesuar i Derguari yne Muhammedi a.s. !

p.s. Kjo ishte sipas parimeve Islame !

Dmth fantazmat nuk egzistojne kurse Xhindi egziston ?
 
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Dmth fantazmat nuk egzistojne kurse Xhindi egziston ?

lol

gjithsesi per mua egzistojn ... ose me mir...me pelqen ideja qe mund te egzistojn
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

lol

gjithsesi per mua egzistojn ... ose me mir...me pelqen ideja qe mund te egzistojn

pse të pëlqen ideja që mund të ekzistojnë, a do të kishe pasur dëshirë të shndërrohesh në një prej tyre pas vdekjes dhe t'ju futesh në banjo njerzve huh ?! LOL!

jo nuk besoj që ekzistojnë shpirtërat dikush i përmendi xhindët. Xhindët nuk janë hije apo nuk kanë formën e shpirtrave si ata që i sheh në filma HORROR syri i njeriut nuk ka mundësi t'i shikojë ata pra mos bëni krahasime idiotike :).
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Jo si besoj,as qe ekzistojne...Me vdekjen e trupit vdes cdo gje,keta jane thjesht supozime,jo fantazma jo shpirti....
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

une nuk e besoja por kam filluar ta besoj qe kur shof njeren qe me del gjithandej...........
 
Top