Auto & Moto GP

Ledia

❤Shkodrane❤
Ledia?!! Kjo veq per mesi i bjen rruges se n'korsi t vet sdi me nejt ???
Shyqyr qe e vuri shtyllen e re te kthesa qe del nga rinasi ne tirane se me pat gri nga leket
Sa her kaloja e shikoja ashtu shtremet hudhja lek per shyqyr qe me shpetoi e nuk rashe poshte ??
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Shyqyr qe e vuri shtyllen e re te kthesa qe del nga rinasi ne tirane se me pat gri nga leket
Sa her kaloja e shikoja ashtu shtremet hudhja lek per shyqyr qe me shpetoi e nuk rashe poshte ??
Shyqyr qe ke shpetu iher por ti e shifshe krejt cudi e thojshe me vete :
- phaaa po ket shtyllen pse e kan vu aty ??
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
I xhiroj prz vdes ta bej tym
Frenat e dores lart gazin ne maksimum uff ufff tymm e flak
Floket bjonde me onde te hedhura mbi sup, nje pale syze te zeza sterr dhe veshur me lekure te zeze nga koka tek kembet....fire! ?
 
Mercedes esht Makine fantastike,nuk e shaj dot,por AUDI? Just Love!

My fav: Audi RS6 MTM Abt

S8+ Dhe A8 L W12 6.3

Mercedes: E-Class 500

G-Class dhe S-Class e viteve 1960!

By Audi Fan!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Touran Cross 2010???
Sharan deri ne 2005 esht i mir. Pastaj ka plot defekte si makin...
Un keshilloj Mercedes per makine me rezultat te mire pa probleme te kushtueshme dhe Toyota...
Sharani eshte familjar..sidomos per rrugt te largta..vllai ka sharan 2008..Eshte perfekt...
Mercedes kam pas me heret dhe pasat..ama bmw e kam fiksim.

Ps..touran 2006dhe 2008 nuk mund ti regjistrosh ne ks.eshte ligj.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Mercedes prezanton T-Class, një furgon i familjar dhe komod për në qytet
Në Mercedes, T-Class është përshkruar si “një furgon kompakt i qytetit për familjet, dashamirët e pushimeve dhe ata të punës”.

Ky model, siç thonë në Mercedes, është përshtatur me nevojat e familjeve, ndërsa në të njëjtën kohë do të jetë i përshtatshëm për adhuruesit e pushimeve.
Modeli i ri do të jetë gjithashtu rezultat i një bashkëpunimi me Grupin Renault-Nissan-Mitsubishi, dhe automjetet nga kjo familje do të shiten nën Mercedes Citan dhe Mercedes T-Class (versioni i pasagjerëve i përqendruar në persona privatë).

Në gamën e prodhuesit gjerman, Mercedes T-Class pozicionohet poshtë modeleve të V-Class, të cilat mbulojnë segmentin e furgonëve të mesëm, dhe do të arrijnë në salla ekspozite në vitin 2022.

Përveç sistemeve të shtytjes konvencionale, do të ketë një version plotësisht elektrik.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
E para sendilje per femije me Airbag
maxi-cosi-airbag-child-seat-1024x576.jpg
3-2-1024x576.jpg


Nëse Volvo do prodhonte sendilje për makina, ato do të dukeshin kështu.

Kompania Maxi-Cosi ka hedhur në treg sendiljen e parë për fëmijë që ka airbag. Gjithashtu ka fituar çmimin e parë në kategorinë përkatëse.

Kjo sendilje e re, e cila është e përshtatshme për fëmijët nga 61 deri 105cm të gjatë, ka dhe sistem lidhjeje Isofix dhe ajo çka e bën të vecantë janë dy airbag të vendosura mbi rripat që kalojnë nga supet. Në rast aksidenti, një sensor i instaluar në këtë sendilje jep sinjalin dhe airbag-u fryhet brenda 0.05 sekondave.
Sipas testeve të kryera gjatë përplasjeve ballore, AxissFix Air rezultoi në uljen me 55% të forcës që bie mbi kokën dhe qafën e fëmijëve.

“Disa vite më parë, ne filluam duke kërkuar mënyrën si një airbag mund të mbronte më mirë kokën dhe qafën e fëmijëve”, shpjegon Andrew Radcliffe, drejtor menaxhimi i Maxi-Cosi. Aplikimet e sukseshme të teknologjisë së airbag-ve mbi xhupa për motoçiklista, na inspiruan më tej në krijimin e airbag-ve për fëmijë, të cilë janë të duhurit për ta dhe sigurinë e tyre”, shtoi ai.

Çmimi i Maxi-Cosi AxissFix Air fillon nga $783.
 
Top