Asnjehere mos ndaloni se qëni nje person i mire per njrezit rreth jush.

ViktoriA~

😍FvD😍
Nuk është e nevojshme të hakmerreni, njerëzit e këqij shkatërrojnë veten e tyre. Ndjenja e dhimbjes që krijohet pas një zhgënjimi është shumë e keqe dhe mund të shkaktojë konfuzion. Por ju, gjithmonë qëndroni të mirë dhe të drejtë, sepse kjo është ajo që ju bën një person unik dhe fantastik.

Mos lejoni Qe te tjeret te ndikojne ne disponimin tuaj me te mire , ne vendimet tuaja e rrjedhimisht ne jeten tuaj. Vazhdoni te jeni nje person i mire edhe nese te tjeret nuk Ju trajtojne mire sepse ne fund te fundit miresia Eshte e padukshme per syte i jep shume vlere zemres tuaj .

Nuk ke nevoj te urresh edhe nese je ndjere i pakenaqur , k merzitur, i zhgenjyer . Perpiquni ti kaperceni te gjitha kto ne menyre qe te mos helmoni zemren tuaj . Kjo nuk duhet te bej qe ju te ndryshoni edhe nese shpesh ju e kuptoni se menyra juaj e te qenurit nuk kondiderohet dhe shklyhet ne menyren e duhur .

Kontrolloni zemren tuaj , padushim qe reagimi par Eshte zemerimi por perpiquni te falni ata Qe ju lendojne. Kjo do tju ndihmoje te jeni te durueshem edhe ne momentet me te veshtira sepse do te jete me e lehte te qendroni te qete. Vetem keshtu nuk do të urreni dhe pendoheni dhe atehere mund ta kontrrolloni zemren tuaj qe te jeni te durueshem dhe te mos zemeroheni.

Ne fund te fundit nuk ke kuptim ti pergjigjem te keqes me te keqe duke ndjere ndjenja te keqija ne do merrnim vetem gabime te renda . Duke réaguar ne kte menyre ne nuk do te bénim asgje por do te ndjeheshim me keq per veten .

Duke ju nenshtruar zemerimit ne do te merrnim vetem erresire ne zemrat tona ..

Revista Psikologji.
 
Ta meshtes me gjuth shpirt ?
Edhe mos mthuj qe nuk e kuptove qe kuptimi ishte qe na mytiiiiii modestia ??
E jotja eee e de mire se kalon ??
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nga jeta mesojme qe;
Cdo gje peshoje mire,sepse dhe miresia te kthehet ne kusur negativ, nese bie mbi ata te cilet s`ja njohin vleren.
 

Ledia

❤Shkodrane❤
As e kam ne mend te ndaloj te sillem mire me njerzit. Dhe nuk e bej per to po per vete. Ndihem mire kur jap dashuri kur nuk lendoj te tjeret me qellim
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Fal zotit se nuk jam hakmarrse..mundohem te sillem mir cdo here..por ndodh dhe ti injoroi kur eshte e pamundur te gjesh nje gjuhe komunikimi.jan disa njerze qe e ke te pamundur me ta.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Une me kohen e kam vertetuar qe jam hakmarrese, mbaj inat, dhe nuk di te harroj e kam durim ...
mbaj mend nje rast nje shef i imi i dikurshem kur nisa punen me thirri ne zyre.
Trokita, hyra brenda dhe fjalia e pare nderkohe qe e pershendeta ishte mbylle deren ..
Qendrova ne kembe pas tryezes dhe me nje shikim prej shqiponje memorizova cdo cep te asaj zyre, ishte me zymte e plot me energji negative.
sekretarja e tije kishte ulur koken ne cepin e saj si nje zog i lagur..
Me ftoj te ulem
U ula .
Po prisja motivin e thirrjes.
Kur nisi pyetja prej 100.000 $
Mendon se do ja dalesh ne kete pune, ke pare te huaj ne kete vend?
-perse ka pune qe kam bere e sja kam dale?
-cpune ke bere me pare ?
- nuk ke lexuar cv time?
Nje te uleritur sekretares me jep dosjen e ...
E gjora germoj ne tryez ... ishte aty ciper se pak dite kisha qe kisha nisur..
Aq me shume mundohej te me bente te ndihesha e papershtateshme, aq me shume i thoja vetes per inat te ketij do ja dal... ( ne ate kohe studjoja, kisha nje pune tjeter e sapo kisha nisur edhe kete ... )
Ne fund te bisedes me tha , te mbaj ne shinjester ta dish dhe do jesh ti qe do kerkosh te dalesh nga puna...
Shkruante email ore e paore ku kerkonte llogari per agjenden, e per cdogje... tel edhe ne 21 te darkes ..

Kaluan vitet dhe pata fatin te behesha shefe e tije
E thirra ne zyre
I thash mbylle deren ( shpresoja ti kujtohej dicka ...)
Vura re ti qeshte fytyra ne menyre skuthi..
E ftova te ulej perball...
I thash si kishte vajtur puna e shijestres..
Me paturpesin me te madhe dhe sy per sy me tha .. une kam besuar gjithmone ne ty.. ti je kshu ashtu nje1000 lajka ..
I them dije tani te kam une ne shinjester me vjen keq por do ndryshojne pak gjerat tani duhet te nisesh te punosh,te punosh vertet ...
Kerkoj trasferte pas ca muajsh....
Ja firmosa me kenaqesi largimin ...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Mendoj se jam e mire?!😬😬 (kush e sha veten aman) Nga c'kam jetu deri me sot kam konstatuar se; di te fal, miqve u jap maximumin, nuk hakmerrem me ta edhe nese m'a punojne.(mgjth pa e provu kot qe flas)

Sa i perket njerezve ne pune apo qe s'kam lidhje sentimentale(pra s'ka ndjenja miqesie) thjesht respekt. Nese shkelet vija, i bej dalje. Nese eshte marredhenie zyre ku s'ke shanc me u distancu, i tregoj vendin ku e ka. Kshu jam e urte une, por, po me kapi ai sekondi di dhe me e pre fijen e perit. :D
 
Redaktimi i fundit:
Top