اka është Xhihadi - Jihad?

ricky_ch

******
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page....asgjë në Islam nuk justifikohet!
 
Redaktimi i fundit:
Pe: اka është Xhihadi - Jihad?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Pe: اka është Xhihadi - Jihad?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

O Ricky, permbledhe me 2_3 rrjeshta shkrim mqs i ke ndjek vidiot se po na lodhen syte dhjetra video konferencash Lol
 
Pe: Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

O Ricky, permbledhe me 2_3 rrjeshta shkrim mqs i ke ndjek vidiot se po na lodhen syte dhjetra video konferencash Lol

Ti s'ke nevojë as me i shikuar e as dëgjuar. Ti i din të gjitha.
Pse po e nënçmon veten?


p.s. fundi i fundit janë tek videot.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Xhihadi Jihad,,ësht ajo që ju do Ta mësoni pasi të ja keni nxjerr fundin seksit!

Xhihadi me sa kam lexuar un,,ësht luftë për të ndërtuar një shembulltyr,,
Dhe për të rregulluar gjithshka!
Xhihad kam njohur njerez para Disa vjetësh,, sot Jan mësues,
Japin leksione për njerzit që kërkojn shpëtim!

Kam pytur Njerin prej tyre për në Rastet Kur njeri ka nevoj të shpërblehet në vënd nga Zoti i vet,
A i jep ai forc për tu hakmerr a për të fal??
Nuk dua me dhimbje. Dua të më pergjigjesh,,
Po nëse bëhem Kamikaz për tu hakmerr athu do të mund ti lëndoja ata që dua!
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Jihad do thote: lufte_sakrifice_mundim shpirteror qe ti nenshtrohesh zotit. Ti vete Individualisht.
Majmunat klerik shplajne trurin njerzeve per lufte fizike, te armatosur.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Une nga disa mikesha te miat skam pershtypje te mira per xhihadistet keshtu ne siperfaqe.... te mbuluar me nje tip peshqiri si te ndyre dhe qe ju dukeshin copat e mishit nga ky peshqir ... aman cte shikoje me kan thene...

p.s ska lidhje per debat e thashe meqe kisha kete info , pra opinion shoqeror pa asnje tendece debati...sic mund te bejne muhabet nje grup shokesh e shoqesh :D :hmm:
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Jihad do thote: lufte_sakrifice_mundim shpirteror qe ti nenshtrohesh zotit. Ti vete Individualisht.
Majmunat klerik shplajne trurin njerzeve per lufte fizike, te armatosur.

Nje sqarim i bukur nga nje mik i imi:

Fjala, "xhihad" është më kuptim me të gjërë se fjala "luftë".

- Xhihad, domethënë përpjekje në rrugë të Allahut brenda mundësive pa kohë dhe vend të caktuar.
- Xhihadi nuk ka asgjë të përbashkët me veprimet kriminele terroriste, me hedhjen në erë të vendeve publike dhe me mbytjen e njerëzve të pafajshëm.
- Xhihadi është përpjekje që në emrin dhe përhirë të Allahut të shpëtohet shoqëria apo një grup i saj.
- Xhihadi bëhet me thirrje (me gojë ose me shkrim), me sakrificë, me kohë, me pasuri e sipas nevojës edhe me luftë. Kuptohet se lufta është vetëm një lloj i xhihadit sipas paraqitjes së nevojës.


Laur, e din ti se ne Kur'an, Allahu permend fjalen Xhihad poashtu edhe per jo-muslimanet kur luftuan muslimanet ? Sigurisht se nuk e ke ditur !

E din ti se ne lajme ne gjuhen arabe, nqfs flitet per pastrimin e qytetit apo dikush perpiqet te arrije diqka, permendin poashtu fjalen XHIHAD, ose Xhehede (eshte perpjekur), apo Juxhahidune (Jane perpjekur), tgjitha e kane rrenjen tek fjala xhe-he-de (xhihad).

Po sigurisht se keto mediat dhe neper webfaqe anti-islame nuk shfaqen. Per xhihad dijetaret kane shkruar libra me vagona, ndersa sot dikush mundohet ta kuptoje me nje fllash news.

Por, per njerezit majmuna qe mundohen ta shperlajne trurin e njerezve per te nxiturr urrejtje ndaj muslimaneve, xhihad do t'thote vetem shpata !
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Nje sqarim i bukur nga nje mik i imi:

Fjala, "xhihad" është më kuptim me të gjërë se fjala "luftë".

- Xhihad, domethënë përpjekje në rrugë të Allahut brenda mundësive pa kohë dhe vend të caktuar.
- Xhihadi nuk ka asgjë të përbashkët me veprimet kriminele terroriste, me hedhjen në erë të vendeve publike dhe me mbytjen e njerëzve të pafajshëm.
- Xhihadi është përpjekje që në emrin dhe përhirë të Allahut të shpëtohet shoqëria apo një grup i saj.
- Xhihadi bëhet me thirrje (me gojë ose me shkrim), me sakrificë, me kohë, me pasuri e sipas nevojës edhe me luftë. Kuptohet se lufta është vetëm një lloj i xhihadit sipas paraqitjes së nevojës.


Laur, e din ti se ne Kur'an, Allahu permend fjalen Xhihad poashtu edhe per jo-muslimanet kur luftuan muslimanet ? Sigurisht se nuk e ke ditur !

E din ti se ne lajme ne gjuhen arabe, nqfs flitet per pastrimin e qytetit apo dikush perpiqet te arrije diqka, permendin poashtu fjalen XHIHAD, ose Xhehede (eshte perpjekur), apo Juxhahidune (Jane perpjekur), tgjitha e kane rrenjen tek fjala xhe-he-de (xhihad).

Po sigurisht se keto mediat dhe neper webfaqe anti-islame nuk shfaqen. Per xhihad dijetaret kane shkruar libra me vagona, ndersa sot dikush mundohet ta kuptoje me nje fllash news.

Por, per njerezit majmuna qe mundohen ta shperlajne trurin e njerezve per te nxiturr urrejtje ndaj muslimaneve, xhihad do t'thote vetem shpata !

Po lexoja postimin tend dhe sinqerisht me pelqeu sepse me shume kthjelltesi llogjike po shpjegoje kuptimin e fjales xhihad, duke u mbeshtetur edhe ne Kur`an pastaj lexoj fjaline e fundit dhe them me vete..............opaaaaaaaaaaaaa ky eshte Loveri qe njoh une, do mbetesha shume i zhgenjyer po te mos i beje mbylljen qe ke bere lol
Nje pyetje te sinqerte-Mendimin qe ke dhene ne fjaline e fundit e ke personale apo edhe ate e ke te mbeshtetur ne Kur`an?
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ne te vertete jihad do thote edhe lufte te armatosur. Por mqs behet fjale ne religion, dhe dueht te marre sens shpirteror, pra perpjekje te mbrenshme shpirterore. Ata qe e interpretojne si ju intereson jane "anti_myslimanet" pikerisht hoxhalllaret qe ju fryjne ne vesh besimtarve gjate ligjertave.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Levo, eshte mendim personal :D
 
Pe: اka është Xhihadi - Jihad?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Pse gjindet nje paralelizem mes Jihad me seksin, homoseksualitetin, pedofiline e deri ne marrdhenje me kafshe per te shfryre epshin seksual.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Jezusi ka predikuar vet Xhihad, te krishteret nuk e dine kete, per me shume, as prifti i ftuar ne debat, nuk e kishte ditur se ekziston nje varg i tille ne Bibel :D

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Une fola per lidhjen e seksit me jihad-in ne islam. Nuk ke argumente per kete??

Ma nxirr ne nje teme ne vete kete "jihadin" e Jezusit. Te te rri pas postim per postim si gjithmone. Jo per gje tjeter pervec se eshte debatuar kjo disa here qe 10 vjet e kendej, dhe te kam lene me gisht ne goje.
E di shume mire se cilet jane versetet qe do sjellesh :vetull: pa tjeter paradoksale dhe me interpretim alla-islam

Mateo5:44
Por unë po ju them: duajini armiqtë tuaj dhe lutuni për ata që ju përndjekin
 
Titulli: Pe: اka është Xhihadi - Jihad?

Nën 1 është "holy war",
kurse nën 2 " ... crusade ..."

Tani duhet të mendohet njeriu çfarë ka të
përbashkët "crusade" me Islamin??? :liber:.

Ne sostance eshte i njejti term kryqzata me jihad. "Lufte me karakter fetar". Ka ngelur kryqzate per simbolin e kryqit qe mbanin templaret ne shek XII. I njejti term (kryqzate)eshte perdorur edhe kur te krishteret luftonin mes tyre ne Kostanidopoje e ne Europe, njesoj si kunder myslimanve, paganeve, eretiket etj etj..

Ja pse shoqerohet me termin Jihad-in islam, eshte e njejta gje: lufte me sfond fetar
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Une fola per lidhjen e seksit me jihad-in ne islam. Nuk ke argumente per kete??

Per t'debatuar me mua Laur, duhet t'i pergjigjesh cdo pyetje qe t'kam bere e ju ke ikur. Ti vet je nder ata qe kur zinesh ngushte, qpurth si thiu n'zallë, dhe nderron teme. Loverit nuk ke nevoje t'i postosh hadithe te dobeta, ose duhet tkesh njohuri tmadhe ne lemine e hadithit. Une di hadithe aq sa tkan mbete qime nfloke.

:viol:

Madje une postova dicka rreth temes. Po pate kunder argumente, dhe je me i zoti se ai prifti ndebat, urdhero, ose mos nderro teme :plazh:
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Madje une postova dicka rreth temes. Po pate kunder argumente, dhe je me i zoti se ai prifti ndebat, urdhero, ose mos nderro teme

Ti postove nje mashtrim te rradhes, shpifje njesoj si te gjithe hoxhallaret kur keni nevoje per istifikimet te budalliqeve islame.
Une fola mjaft qarte, lidhja e epshit seksual me jihad-in. Ti e dredh debatin me shpifje tek Jezusi.

Hape teme ne vete kete jihadin e Jezusit e mos llap ketu, ta rregulloj pak samarin.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Po ti ske pse e lidh epshin me xhihadin, sepse lufte llogaritet shumqka e edhe kur njeriu ndermerr diqka kunder epshit te vet....

Nese dikujt i duket Islami budallek, apo hoxhollaret atëher mos u mirrni me ta fare....
Ne mirremi vete me Fene tonë, pa nderhyrjen nga jashtë.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ke te drejte Jetesa, kur te hy konceri ne trup nuk duhet nderhyrje kirurgjikale nga jashte. Duhet te vdesesh bashke me te..!
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Mos dil nga kafazi per banane tjera kur ke ketu me vagona. U zure ngushte po ? Eh, keshtu e ka jeta:qerpiku:
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ti rrine menjane mashtrusat qe i largohen realitetit e perdredhin debatet.

Vazhdojme me Jihad-in islam.

Dietaret islam si Abu Ala ka nxjerr nje fatwa(ligje islame)me te cilen lejon homoseksualiteitn (sodoma), pedofiline e cdo lloj tjeter rraposti seksual cofte eshe me kafshe, per ata qe luftojne per jihad i cili eshte kulmi i slamit.

Kuran 76:19
Dhe atyre u sillen për shërbim djelmosha që përherë janë të tillë sa që kur t’i kundrosh të duken si margairtarë të dërdhur.

fatwa_zps0bsz0eg2.png

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Attachments

 • fatwa_zps0bsz0eg2.png
  fatwa_zps0bsz0eg2.png
  6.9 KB · Shikime: 0
 • fatwa_zps0bsz0eg2.png
  fatwa_zps0bsz0eg2.png
  6.9 KB · Shikime: 0
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Kuran 76:19
Dhe atyre u sillen për shërbim djelmosha që përherë janë të tillë sa që kur t’i kundrosh të duken si margairtarë të dërdhur.

Ajeti flet per banoret e xhennetit. Ik lexo dicka tjeter, nuk ja ke haberin per Kur'an :D
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ajeti flet per banoret e xhennetit. Ik lexo dicka tjeter, nuk ja ke haberin per Kur'an :D

Po pra, qe te arrije i pregaditur ne xhannet si pedofil e homoseksual, fillon qe me jihad si kulmi islam.
Kur te vdesin qafleshat e jihadit do kene edhe ne xhannet po te njejten marrdhenje me djelmosha te mitur, e plot voglushe virgjeresha.. pttuuh.... flliqsirat!!

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ti mendo per vdekjen tende si do vdesesh, mos e baj dertin e banoreve te Xhennetit. Sepse atje eshte tjeter jete, gjera qe syri njeriut kurre si ka pare, veshi kurre si ka ndegjuar, as mendja s'mund ta paramendoje.

flliqsirat!!

Upsss, prifti doli nga kafazi i terbuar lol
 
Titulli: اka është Xhihadi - Jihad?

Ke te drejte Jetesa, kur te hy konceri ne trup nuk duhet nderhyrje kirurgjikale nga jashte. Duhet te vdesesh bashke me te..!

Jo mor mos e krahaso me kancerin. Kush do mirret me xhihad, e kush sdo, e le anash.

Po me erdhi kanceri ne trup, ia hetoj shenjat larg, dhe behem gati ta luftoj para se te me vendoset me ushtrine e tij, haha. Pra e luftoj se lo te ngulitet fare.


Po ti pse mirresh me diqka qe seshte pune per ty? Leje kete pune muslimanëve.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top