A egziston udhtimi astral dhe cfar mendimi keni per syrin e 3-t

Lauri

Anunnak
Në diskutime shoqërore për syrin e tretë ?
 
Na qenkerka nje gje ne tru (perjashtim per ty se ske tru) qe i ngjan syrit dhe qe shikoka gjera te veçanta e na çon ne vende me dimensione te bukra me gjojna shume, gjojna t'bukra. lool
????????

Qenka efekt kokaine ose alkoli dmth lol
 

I dituri

of line
Udhtimi astral esht perber na trupi eterik qe esht i shtrir mbi trupin fizik , trupi astral esht kopje e trupit fizik por esht energji jo materie si fiziku, te gjithve u ndodh te shkeputen nga trupi fizik ne gjum dmth bejn udhtime astrale por ka dhe na ata qe me an te meditimit e harrin ate me vedije , kjo esht e vertet sepse e kan harrit shum njerz,nuk ju ndodh nanjeher qe jeni ne nje ender dhe jeni te vedishem qe jeni aty dhe e zgjuani veten na gjumi per te dal na aty dmth nga astrali por me vedije dhe mbani mend cdo detaj te asaj endre por ne fakt ajo sesht ender po ashtu e quajm ne.. ndersa syri i tret esht midis dy vetullave edhe ky me ane te meditimit mund te aktivizohet dhe ky nuk esht fizik esht pjes e shpirtit ton , nese ky aktivizohet ne do te jemi ne gjendie te shom shum gjera qe si shom me syt fizik, por mund te besh parashikime ne te ardhmen e shum gjera te tjera, per te habit esht fakti se ne njerzit dalim jasht orbite per te studjuar hapsiren gjithsin e na ana tjter nuk njohim veten ton aftsit tona e plot te tjera.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Udhtimi astral esht perber na trupi eterik qe esht i shtrir mbi trupin fizik , trupi astral esht kopje e trupit fizik por esht energji jo materie si fiziku, te gjithve u ndodh te shkeputen nga trupi fizik ne gjum dmth bejn udhtime astrale por ka dhe na ata qe me an te meditimit e harrin ate me vedije , kjo esht e vertet sepse e kan harrit shum njerz,nuk ju ndodh nanjeher qe jeni ne nje ender dhe jeni te vedishem qe jeni aty dhe e zgjuani veten na gjumi per te dal na aty dmth nga astrali por me vedije dhe mbani mend cdo detaj te asaj endre por ne fakt ajo sesht ender po ashtu e quajm ne.. ndersa syri i tret esht midis dy vetullave edhe ky me ane te meditimit mund te aktivizohet dhe ky nuk esht fizik esht pjes e shpirtit ton , nese ky aktivizohet ne do te jemi ne gjendie te shom shum gjera qe si shom me syt fizik, por mund te besh parashikime ne te ardhmen e shum gjera te tjera, per te habit esht fakti se ne njerzit dalim jasht orbite per te studjuar hapsiren gjithsin e na ana tjter nuk njohim veten ton aftsit tona e plot te tjera.
si i shpjegon ti disa lloje endrrash,qe skane te bejne aspak me realitetin tone te perditshem,mos kane te bejne me syrin astral?
Dhe e dyta nese ne jemi nje qenie energjie ,atehere ku meshirohemi pas vdekjes fizike sipas teje?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ajo cfare eshte thene shume shekuj me pare, madje edhe te paret tane e kane perseritur shume here se gjumi eshte gjysme vdekje. Perse?

Sepse kur njeriu flen, shpirti i tij udheton ne boten e shpirterave, qe vetem Zoti e di. Ndaj edhe djersitet ndoshta, e sheh veten sa ne USA, sa andej e kendej per nje kohe teper te shkurte, brenda nje casti.
 

I dituri

of line
si i shpjegon ti disa lloje endrrash,qe skane te bejne aspak me realitetin tone te perditshem,mos kane te bejne me syrin astral?
Dhe e dyta nese ne jemi nje qenie energjie ,atehere ku meshirohemi pas vdekjes fizike sipas teje?
Per meshirimin nuk kam shum dije , ate e di zoti madh sesi se kur dhe ku, por ne te vertet ne kemi nje trup energjie te shtrir mbi trupin fizik, pasi trupi fizik vdes na plakja apo na dicka tjter trupi eterik kopje e trupit fizik shkeputet dhe kalon ne dimensionin astral ,ku esht nje tjter bot nga fizikja.. udhtime astrale bejn shum njerz me ane te meditimit kan dhe disa teknika kjo dihet boterisht edhe nuk esht dicka e egzagjiruar per mos tu besuar sepse kjo harriet ne te vertet.. cdo gje e gjall ka trup astral dhe cdo gje e gjall pasi vdes fizikisht kalon ne dimensionin astral .
 

I dituri

of line
Ajo cfare eshte thene shume shekuj me pare, madje edhe te paret tane e kane perseritur shume here se gjumi eshte gjysme vdekje. Perse?

Sepse kur njeriu flen, shpirti i tij udheton ne boten e shpirterave, qe vetem Zoti e di. Ndaj edhe djersitet ndoshta, e sheh veten sa ne USA, sa andej e kendej per nje kohe teper te shkurte, brenda nje casti.
Nuk egziston koha ne dimensionin shpirteror
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Per meshirimin nuk kam shum dije , ate e di zoti madh sesi se kur dhe ku, por ne te vertet ne kemi nje trup energjie te shtrir mbi trupin fizik, pasi trupi fizik vdes na plakja apo na dicka tjter trupi eterik kopje e trupit fizik shkeputet dhe kalon ne dimensionin astral ,ku esht nje tjter bot nga fizikja.. udhtime astrale bejn shum njerz me ane te meditimit kan dhe disa teknika kjo dihet boterisht edhe nuk esht dicka e egzagjiruar per mos tu besuar sepse kjo harriet ne te vertet.. cdo gje e gjall ka trup astral dhe cdo gje e gjall pasi vdes fizikisht kalon ne dimensionin astral .
Tani ketu me ngaterron pak kjo teza,se cdo gje ka nje trup astral:
Pemen e presim.
ku eshte trupi astral i saj?
Nje kafshe e presim per mish,ku eshte trupi saj astral?
me te njejten llogjike;
Nje njeri vdes,ku eshte trupi astral i ti?
Pse askush astralisht pas vdekjes nuk gjeti nje pike takimi me ne ,per te na vertetuar dy tre gjera?!
 
Ajo cfare eshte thene shume shekuj me pare, madje edhe te paret tane e kane perseritur shume here se gjumi eshte gjysme vdekje. Perse?

Sepse kur njeriu flen, shpirti i tij udheton ne boten e shpirterave, qe vetem Zoti e di. Ndaj edhe djersitet ndoshta, e sheh veten sa ne USA, sa andej e kendej per nje kohe teper te shkurte, brenda nje casti.
Mua me intrigon shume kjo puna e endrrave dhe shpjegimi i tyre.

Zakonsiht ato qe mendojme dhe na mundojne gjate dites i shohim ne endrra. Pra endrrat jane thjesht nenprodukt i trurit tone mendimet e dites qe nepermjet subkoshiences tone manifestohen ne enderr.
 

I dituri

of line
Tani ketu me ngaterron pak kjo teza,se cdo gje ka nje trup astral:
Pemen e presim.
ku eshte trupi astral i saj?
Nje kafshe e presim per mish,ku eshte trupi saj astral?
me te njejten llogjike;
Nje njeri vdes,ku eshte trupi astral i ti?
Pse askush astralisht pas vdekjes nuk gjeti nje pike takimi me ne ,per te na vertetuar dy tre gjera?!
Pema nuk ka trup astral , cdo kafsh ka trup astral , nuk mund te ket pema apo guri . Por cdo gje e gjall si njeriu kafsha qeni macja etj etj kan trup astral, dhe trupi astral esht i pa dukshem nga syt e njeriut.. nuk ka teknologji as sot qe te shoh trupin astral.
 

I dituri

of line
Mua me intrigon shume kjo puna e endrrave dhe shpjegimi i tyre.

Zakonsiht ato qe mendojme dhe na mundojne gjate dites i shohim ne endrra. Pra endrrat jane thjesht nenprodukt i trurit tone mendimet e dites qe nepermjet subkoshiences tone manifestohen ne enderr.
Jan 3 lloje endrash , ti po flet per endrat qe i krijon truri vet.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pema nuk ka trup astral , cdo kafsh ka trup astral , nuk mund te ket pema apo guri . Por cdo gje e gjall si njeriu kafsha qeni macja etj etj kan trup astral, dhe trupi astral esht i pa dukshem nga syt e njeriut.. nuk ka teknologji as sot qe te shoh trupin astral.
hem,shum intriguese kjo pjese,qe ne kemi nje trup astral i cili meshirohet ne ne, dhe ne nuk njihemi me te.
Por pak e veshtire per syrin racional tonin ta pranojme.
Gjithesesi,endrrat shkenca i shpjegon ashtu si sekonde mendimi ne gjume.
Por ngelen nje mister i forte per tu zbuluar me tej,nga vijne,nga burojne dhe ku derdhen thelle ne ndergjegjen tone qe ne i kujtojme kur zgjohemi!?
 
Ah lere se e gjeta dhe qe mos lodhen anetaret te gugellojne po e hedh me poshte.

Ndarja e ëndrrave​

  • Endrrat klasike: vetëdija përpiqet të përpunojë emocione të pazgjidhura duke evokuar nga ngjarjet e kujtesës që kishin të bënin me një situatë të papërpunuar emocionalisht ose kanë një rrjedhë analoge - duke shkaktuar kështu të njëjtin lloj emocioni. Duke vepruar kështu, ata përpiqen të fillojnë që të punoni me të, ose në ëndërr ose në gjendje zgjimi, dhe ta mbyllin këtë pjesë. Kjo mund të krahasohet me versionin shumë delikat të retrospektivës që kalojnë të gjithë kur kthehen në shtëpi gjatë procesit të vdekjes. Edhe në ëndërr, ju mund të veproni si një vëzhgues ose vëzhgues i pavarur përmes një personi tjetër. Përsëri dhe përsëri, ju përjetoni emocione të papërpunuara, stres dhe tension.
  • Endërrimi i vetëdijshëm: ka një vëmendje të përhapur në to dhe ne mund ta bëjmë komplotin në to. Kjo do të ndodhë spontanisht, ose mund të mësoni teknika për ta arritur këtë. Atëherë është e mundur të modifikoni komplotin ose ta ndaloni atë plotësisht dhe të bëheni drejtori i saj. Shkalla e ndryshimit varet nga fuqia e vetëdijes së zgjuar.
  • Endrrat dhe vizionet profetike:mediumi merr një mesazh në lidhje me një ngjarje që ka ndodhur në të kaluarën ose po ndodh, ose do të ndodhë. Koha nuk ka rëndësi përsëri këtu.
    • Një nëngrup i veçantë janë takimet me njerëz që janë larguar tashmë Shtëpia në dritë ose ata thjesht po shkojnë atje. Në të njëjtën mënyrë, arritjet mund të përfshihen këtu, kur fëmija raporton para se të fillojë ose menjëherë pas tij.
  • Sinjalet e trupit janë atëherë në një formë unikegjë që ngre një nevojë të caktuar. Një rast tipik është një përpjekje nga trupi për të detyruar një vizitë në tualet.
  • Udhëtimet astrale: nuk është një formë e ëndërruar - është një gjendje e thellë e vetëdijes në të cilën ju mund të lëvizni nëpër dimensionet e realitetit dhe (në) realitetin e kohës. Ju mund të udhëtoni praktikisht kudo. Lëvizja hapësinore mund të jetë e ndërprerë ose lineare. Perceptimi i zgjeruar në hapësirë është i disponueshëm në 360 ° në të gjitha drejtimet. Shtë e mundur të ecësh nëpër gjëra fizike, të tilla si mure, ose të fluturosh. Të jetë gjithçka dhe kushdo. Ata vijnë kryesisht nga këtu ëndrrat fluturuese. Udhëtimi astral mund të iniciohet me vetëdije ose të shkaktohet nga stimuj të tjerë. Në udhëtimet astrale, ndarja zakonisht ndodh trup astral od fizike.
  • Takimet me të huajt: Një larmi e veçantë janë rastet e iniciuara nga dikush nga jashtë. Ata bien këtu takimi me të huajt në botën astrale.

Syri i Tretë​

Rendrrat zhvillohen në salla e projeksionit e njohur si gjëndër pineale ose Syri i tretë është një vend në tru që ka veti të ngjashme me syrin e njeriut, përveç që nuk ka lente, dhe në të njëjtën kohë është një burim i shumë hormoneve që shërbejnë si substanca mbështetëse për gjendjet e ndërgjegjshme të filluara nga natyra. Një lloj reaktori i cili mund të na çojë në dimensione të tjera.

Gjatë gjumit, ne kalojmë nëpër nivele të ndryshme të ëndërrimit. Disa do t'ju pyesin: "Çfarë keni ëndërruar?" Ata përgjigjen se për asgjë që ata ose nuk mbajnë mend. Kjo për faktin se natyra delikate e ëndrrës dhe realitetit astral ndonjëherë është e vështirë të tretet për trurin, përkatësisht. për thelbin bruto të botës në të cilën lëvizim në gjendje zgjimi. Për më tepër, ne nuk kemi përgjigje adekuate për disa përvoja në kujtimet tona fjalor i përvojave dhe emocioneve. Kjo perfshin ëndrra të mrekullueshmeku njerëzit gjejnë një kurë për të gjitha sëmundjet e botës ose i zbulojnë ato pije e pavdekësisë dhe / ose vizatimet teknike për një gjenerator energjie falas. Kur të zgjoheni, ata do t'ju tregojnë se nuk mbajnë mend asgjë për këtë, vetëm se ata e dinin në një ëndërr - ata kishin një ide të qartë se si ta bënin atë. Në ëndërr, gjithçka ishte shumë e thjeshtë dhe mjaftonte që ata ta bënin të ndodhte.

Web.
Une e perdor syrin e 3 vec te grate me beçe tbukur
 

I dituri

of line
hem,shum intriguese kjo pjese,qe ne kemi nje trup astral i cili meshirohet ne ne, dhe ne nuk njihemi me te.
Por pak e veshtire per syrin racional tonin ta pranojme.
Gjithesesi,endrrat shkenca i shpjegon ashtu si sekonde mendimi ne gjume.
Por ngelen nje mister i forte per tu zbuluar me tej,nga vijne,nga burojne dhe ku derdhen thelle ne ndergjegjen tone qe ne i kujtojme kur zgjohemi!?
Zoti e ka nderlikuar punen e shpirtit ton , e ka ber te fsheht,sepse nese do e dinim kjo jet sdo kish me vler.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk egziston koha ne dimensionin shpirteror

Nuk mund te jesh i sigurte. Cdo gje cfare e thote shkenca eshte nje hipoteze. Sot mund te jete e bardhe, pas 1 shekulli e zeze.

@Marla ato enderra jane si rezultat i preokupimit tone me ceshtje te ndryshme gjate dites apo nates, ndaj edhe i enderrojme nganjehere.
 

I dituri

of line
thua ju meshkujt e keni syrin e trete larte,te lidhur me syrin e trete poshe?! ahahahahahaha
Femrat e kan me te zhvilluar kete shqis.. ska lidhje me ate posht ai esht ne vete, por mos dalim na tema ?
 
Top