• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

22 ligjet e pandryshueshme tek marketingu

22 ligjet e pandryshueshme tek marketingu

1-LIGJI I LIDERSHIPIT
Eshte me mire te jesh i pari se sa me i miri!

2-LIGJI I KATEGORISE
Nese nuk arrin te jesh i pari ne nje kategori,
krijo nje kategori tjeter ku mund te jesh i pari ne treg!

3- LIGJI I MENDJES
Eshte me mire te jesh i pari ne mendje, se te jesh i pari ne treg!

4- LIGJI I PERCEPTIMIT
Marketingu nuk eshte nje beteje prodhimesh, por perceptimi!

5-LIGJI I FOKUSIT
Nje fjale ne mendjen e klientit!

6 -LIGJI I EKSKLUZIVITETIT
Dy kompani nuk mund te fusin te njejten fjale ne mendjen e klientit!

7- LIGJI I NIVELIT

Strategjia qe do te perdoresh, varet nga niveli se ku ndodhesh!

8- LIGJI I DUALITETIT
Me kalimin e kohes cdo lloj tregu kthehet ne nje gare per dy kuaj!

9- LIGJI I OPOZITES

Nese synon te jesh ne vendin e dyte, strategjia juaj vendoset nga kompania qe ka epersine ne kategori!

10- LIGJI I NDARJES
Me kalimin e kohes, nje kategori do te ndahet dhe do te behet ne dy apo me shume kategori!

11- LIGJI I PERSPEKTIVES

Efektet e marketingut shihen pas nje periudhe te gjate kohe!

12. LIGJI I ZGJERIMIT TE LINJES
Per te perhapur kapitalin e nje marke, ekziston nje presion i paperballueshem!

13- LIGJI I SAKRIFICES
Duhet te japesh dicka qe te fitosh dicka!

14-LIGJI I KARAKTERISTIKAVE
Per cdo karakteristike, ka nje karakteristike te kunder te efektshme!

15- LIGJI I SINQERITETIT
Kur ti e pranon te meten, klienti te sheh me sy te mire!

16- LIGJI I VECANTISE

Ne cdo situate rezultati arrihet me nje levizje te vetme!

17- LIGJI I TE PAPRITURES
Vetem nese i shkruani planet e konkurrenteve tuaj, ju mund te parashikoni te ardhmen!

18-LIGJI I SUKSESIT
Shpesh suksesi lidhet me arrogancen dhe arroganca me deshtimin!

19-LIGJI I DESHTIMIT

Deshtimin duhet ta presesh dhe ta pranosh!

20-LIGJI I EKZAGJERIMIT

Shpeshhere gjendja paraqitet ndryshe nga ajo qe paraqitet ne shtyp!

21-LIGJI I RRITJES SE SHPEJTESISE
Programet e suksesshme nuk jane ndertuar mbi trillime, por mbi tendenca!

22-LIGJI I BURIMEVE
Pa fondet e duhura nje ide nuk mund te behet realitet!
 
Top