Portali - FV.AL

Çfarë do të thotë për ne dhe planetin, një popullsi prej 8 miliardë banorësh?

 • 151
 • 16
Çfarë do të thotë për ne dhe planetin, një popullsi prej 8 miliardë banorësh?

Nga Michael Le Page

Më 15 nëntor, bota do të përjetojë një moment historik madhor, pasi popullata njerëzore do të arrijë për herë të parë shifrën 8 miliardë. Sigurisht, është e pamundur të dihet me saktësi se kur do...

Mesoni.....

 • 129
 • 3
Cdo fjali,mendim apo koment,duhet te filloj me fjalen `mesoni`.

Po e filloj vete;

Mesoni te kuptoni qe kjo jete eshte si uji qe rrjedh,dhe ne fund rrjedha e saj te mbyte.
Mesoni qe po nje rrjedh tjeter e saj sjell morfin tende ne nje embrion,diku disi dhe zenxhiri vazhdon.
Mesoni te mbani...

Kuptimi i ores

 • 661
 • 21
Hello hello me temen e re.😬
Ju ndodh te kapni oren si me poshte ? Ja kuptimi:Ja te shohim sa kemi ne forum qe i besojne apo qe na verteton se kto rreshta jan te vërteta .

Ora tani shenon 14H14 . Pa he @Desa? 😝

Te pakten 3 arsye negative dhe pozitive.

 • 170
 • 9
kishim sot nje tip seminari ne lidhje me social media.
Dhe ne nje moment u shtrua pyetja;
Thuaj arsyet pozitive dhe negative nese qe nga neser do mbyllesh c`do llogari tenden ne c`do side apo faqe.
Po e sjell per ta diskutuar me ju ketu.
Nese neser do mbyllesh c`do kontakt me rrjetet sociale,pra...

Dhimbja dhe e qara

 • 127
 • 0
"Ndonjëherë dhimbja duhet të vajtohet.
Ajo duhet jetuar dhe kapërcyer. Vetëm kështu mund të shërohet dhimbja dhe trishtimi.
Sa zgjat dhimbja?
Kur do të qetësohet zemra dhe kur do të kalojë dhimbja e humbjes?
Sipas shkencës, do të duhen dy-tre muaj që të kalojë... Por ndonjëherë, nëse ke humbur...

Kur bëni dashuri çfarë...

 • 292
 • 7
...u bëtë kurjoz ëëë?
Pa hë njëherë, në tregoni; kur bëni dashuri, çfarë përdorni 🤔
Keni të drejtë përgjigje vetëm një fjalë..🙂👍

Pergjigjuñi pyetjeve.

 • 227
 • 13
Cfare eshte jeta?
Po vdekja?
Cfare te lendon me shume?
Cfare i ndan njerezit?
Cfare jane lotet?
Po lumturia cfare eshte?
Cfare sjell nata?
Po dita?
Cfare eshte leximi per ju?
Po mosleximi?
Cfare eshte besimi?
Po mosbesimi?
Cfare eshte biseda per ju?
Po mos komunikimi?
Cfare eshte endrra?
Po...

Formoni fjali me fjalë të ngatrruara

 • 186
 • 5
Erdha dhe me temën e fundit për sot 😁
Se di nëse ekziston por mua më pëlqeu shumë kur po e luaja me familjen time(pasi unë jam vet argëtimi në shtëpi dhe i detyrojë në kështu gjërash 🤣)
Funksionon kështu,do shkruaj një frazë apo thënie të ngatërruar dhe kush e gjen shkruan thënien apo frazën e...

Kujt do ja zini/dhe kush do jua zër derën për festat e Dhjetorit pipëllsa? 🤣

 • 192
 • 8
Unë pshm për Krishtlindje do ja zë derën vjehrrës 🤣,ndërsa për mysybetin tjetër Vitin e Ri do ma zër derën kunata 🤣
Vazhdoni shprehuni lirshëm 😝😂

Nick-u që i përshtatet antarit/se mësipër

 • 350
 • 27
Hej pipëllsa,në bazë të asaj çfarë transmeton antarit/ja mësipër me shkronja tek ju përshtatini nick-un që meriton sipas jush😂

Ja niseni me mua me aq sa më keni lexuar 😂😝

Molla e kuqe

 • 181
 • 3
"Shumë njerëz thonë se ju duan, por në fakt po ju japin mollën e kuqe🍎.
Kur Borëbardha ha mollën e kuqe, ajo nuk vdes. Bie në gjumë. Shumë njerëz që thonë se të duan, të ofrojnë këtë dashuri që është si molla e kuqe e Borëbardhës: e merr, e kafshon, tërhiqet nga kaq shumë bukuri e kuqe, e...

Mister Forumi

 • 2,409
 • 178
Ja ku jemi me çunat
Votoni votoni 😛2 vota dhe këtu

Miss Forumi 2022

 • 5,293
 • 350
Ja dhe një temë argëtimi ♥️♥️♥️
Keni mundësi për 2 vota 😊

Stafisti i vitit 2022

 • 2,342
 • 108
Nuk e kishim 100% me qejf si staf por po e hapim meqënse e kemi bërë dhe më parë 😊

Kush është anëtari vitit 2022

 • 5,712
 • 600
Përshëndetje antarë të dashur!
Edhe këtë vit le të vijojmë me përzgjedhjen e antarit që ka lezetuar forumin për vitin 2022 😊
Ka shumë antarë që i kanë dhënë shumë vlera forumit tonë,por veç njëri do përzgjidhet ♥️

PS: kë kam harruar më thoni ta shtoj 😊

Tetë gjërat që bëjnë femrat pas ndarjes, por NUK duhet

 • 209
 • 6
Tetë gjërat që bëjnë femrat pas ndarjes, por NUK duhet
Nuk jeni më bashkë dhe normalisht që nuk e keni të lehtë, por duhet të keni në kontroll jetën tuaj. Dhe këto veprime nuk duhet t’i bëni më:

1.Je e mbërthyer nga ndjesia e të bërit “shopping” pa limit

Blen gjithçka. Duke nisur nga çarçafët...
Këto 4 shenja janë 'sirenat joshëse' të horoskopit!
 • 216
 • 3
Këto 4 shenja janë 'sirenat joshëse' të horoskopit!

Harta astrologjike mund të deshifrojë disa nga tiparet tuaja karakteristike, përfshirë këtu edhe sharmin tuaj provokues.

Dhe ndërsa të gjitha shenjat e zodiakut kanë një anë sensuale të tyre, disa kanë një joshje të parezistueshme që mund...
Sekretet seksuale që burrat dhe gratë fshehin nga partnerët e tyre
 • 15
 • 0
Sekretet seksuale që burrat dhe gratë fshehin nga partnerët e tyre

Kur njerëzit përshkruajnë tiparet që duan te një partner, sinqeriteti është zakonisht në krye të listës. Megjithatë, edhe pse duam partnerë që na thonë gjithmonë të vërtetën, shumë prej nesh fshehim gjëra në marrëdhëniet tona...

Pecunia non olet

 • 92
 • 0
Pecunia non olet është një frazë e njohur latine, kuptimi i fjalëpërfjalshëm i së cilës është "paraja nuk ka erë"(të keqe)
Tradita ia atribuon atë nga Suetonius perandorit Vespasian. Historia është mjaft kurioze dhe ia vlen të tregohet.

Banjat publike ia detyrojnë emrin e tij (vespaziani)...

Historia e një fotografie.

 • 10
 • 1
Historia e fuqishme pas fotografisë virale të violinistit 12-vjeçar brazilian, Diego Frazão Torquato

Fotografia e muzikantit të trishtuar, Diego Frazão Torquato u klasifikua si një nga shkrepjet më prekëse në historinë e kohëve të fundit. Violinisti 12-vjeçar brazilian është duke luajtur pjesën...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
70,822
Mesazhe
1,948,260
Anëtarë
17,381
Anëtari më i ri
Albertt

Dhuruesit

Top