• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.
Instalohen 30 aparatura sizmografie në Shëngjin, do regjistrojnë çdo lëkundje toke
 • 246
 • 1
Instalohen 30 aparatura sizmografie në Shëngjin, do regjistrojnë çdo lëkundje toke

Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, që shkaktori 51 viktima e qindra të lënduar, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në bashkëpunim me Institutin Gjerman në Potsdam kanë instaluar 30...
Ushqim tradicional dhe kafe turke në mes të Nju Jorkut, ja çudia në restorantin shqiptar (FOTO+DETAJE)
 • 447
 • 14
Ushqim tradicional dhe kafe turke në mes të Nju Jorkut, ja çudia në restorantin shqiptar (FOTO+DETAJE)

futesh në “Çka ka Qëllu” duket sikur ke përfunduar në një tavernë në ndonjë fshat të Shqipërisë apo Kosovës. Në fakt, pronari dhe shefi i kuzhinës kanë të afërm në të dy anët e kufirit…”...
Fotomania: Teme e lire - Nentor 2019
 • 699
 • 49
Pershendetje antare!

Ja ku rikthehemi perseri me nje tjeter muaj per Fotomanin. Para se te vijojm me fotot pjesemarrese per muajin e Nentorit,
ju rikujtoj keto pak rregulla si me poshte:

- Keni te drejt te votoni vetem 1 foto.
- Para se te votoni, beni kujdes te zgjidhni foton e duhur, vota...
OSBE rrëzon Ramën për ligjin e mediave online / Lë hapësirë për censurë apo…
 • 256
 • 0
OSBE rrëzon Ramën për ligjin e mediave online / Lë hapësirë për censurë apo…

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Desir ka hedhur poshtë projektligjin e qeverisë për median. Kjo zyrë i ka dërguar sot qeverisë shqiptare ndryshimet e propozuara mbi projektligjin për median dhe...
Kush pengon evakuimin do të ndiqet penalisht, paralajmërimi i kryebashkiakit
 • 210
 • 0
Kush pengon evakuimin do të ndiqet penalisht, paralajmërimi i kryebashkiakit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, paralajmëroi me ndjekje penale të gjithë ata që do të pengojnë uniformat e shtetit në evakuimin e banorëve nga godinat e klasifikuara të rrezikshme prej tërmetit.
“E...
Nga Merkel, tek Trump dhe Erdogan; Rama: Ja çfarë kërkova nga liderët botërorë
 • 208
 • 1
Nga Merkel, tek Trump dhe Erdogan; Rama: Ja çfarë kërkova nga liderët botërorë

Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas Samitit të NATO-s, që u mbajt sot në Londër, me pjesëmarrjen e liderëve botërorë. Kreu i qeverisë shqiptare tha se temë kryesore e tij në këtë Samit ka qenë situata...

Krijimet e muajit Dhjetor 2019

 • 4,351
 • 152
Pershendetje ,

Dhe ja erdhi muaji i fundit per kete vit, e inboxi im u mbush plot me krijimet tuaja si perhere.
Ju falenderoj pamase te gjitheve dhe ju them se jeni me te miret :)

Edhe ata qe premtuan se do sillnin , por nuk sollen dot gje , prape jeni me te miret ,dhe mos harroni ...asgje...
Skandali me pyjet në Librazhd/ Kompania që preu pyllin pa leje, fiton tender për ta prerë me leje!
 • 211
 • 0
Skandali me pyjet në Librazhd/ Kompania që preu pyllin pa leje, fiton tender për ta prerë me leje!

Në vitin 2016, në Shqipëri u vendos moratoriumi i pyjeve. Për 10 vjet, asnjë individ nuk duhet të priste qoftë edhe një pemë në pyjet shqiptare. Kushdo që kapej, dënohej edhe me burg. Deri tani...
“Jemi të kënaqur me 50 viktima”, jep dorëheqje kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako
 • 600
 • 24
Pasi dje u vu ne qender te vemendjes nga mediat pas nje gafe qe beri ne nje prononcim per mediat, ka dhene doreheqje kryetarja e Bashkise se Durresit, Valbona Sako.

“E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga...
Tërmeti/ njihuni me bilancin e fundit
 • 654
 • 22
Ministria e Mbrojtjes së fundmi ka publikuar bilancin e plotë të bërë deri tani. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes nga tërmeti kanë humbur jetën 24 persona dhe janë lënduar në total 650 persona.

Bëhet me dije se nga rrënojat e pallateve të shembura janë shpëtuar 45 persona, ku rasti i fundit i...
Termet
 • 9,585
 • 469
Zoti e ndali doren e kte here.
742 shqiptarë të kërkuar në të gjithë botën, nga femrat kryeson Zylfije Haklaj
 • 242
 • 0
742 shqiptarë të kërkuar në të gjithë botën, nga femrat kryeson Zylfije Haklaj

Policia e Shtetit ka rifreskuar në faqen e saj online emrat e personave të shumë kërkuar të Interpol Tiranës. Në listën prej plot 742 emrash bien në sy emra proverbialë, të cilët prej më shumë se një dekade qëndrojnë...
Ëndrra erotike e 12 Shenjave të Zodiakut
 • 2,413
 • 86
Ëndrra erotike e 12 Shenjave të Zodiakut

Shpesh thuhet se ne të gjithë jemi ëndrra erotike e dikujt, por mund të ndodhë që dikush të mos ketë guxim të na tregojë ose të na bëjë të kuptojmë.

Horoskopi dhe Yjet na ndihmojnë të kuptojmë se për cilën shenjë të Zodiakut jemi ëndrra erotike dhe...
Nuk u zihet besë femrave sot
 • 4,930
 • 130
Jam një djalë 34 vjeç nga Shkodra dhe para 8 muajsh u njoha me një 25-vjeçare po nga qyteti im.

Në bisedat e para më tha që nuk kishte patur kurrë marrëdhënie, edhe pse nuk e besova me kalimin e bisedave e nga mënyra si më rrinte larg e besova.

Dreqi e mori pse duhet të më gënjente.

Unë nuk e...
Një gjarpër gjigant rritet në barkun e një gruaje
 • 7,616
 • 2
Një grua ka kërkuar ndihmë tek autoritetet shëndetësore pakistaneze që t’i nënshtrohet një operacioni për të hequr një gjarpër të madh që është duke u rritur në barkun e saj.
Sipas shtypit pakistanez 50-vjeçarja Rasheedan Bibi nga Saggar, në veri të Lahore, aksidentalisht rastësisht disa muaj...
E pabesueshme dhe tragjike: Kryen mardhenie sexuale me djalin e saj!!!
 • 6,880
 • 26
Tronditje ka shkaktruar lajmi qe po ben sot xhiron e rrjetit i cili ka te beje me nje nene e cila kreu mardhenje sexuale me djalin e saj 16 vjecar..

Te gjitha filluan kur gruaja 32 vjecare….
arrestohet ne dhomen e nje hoteli me nje 16-vjecar.
Ne celularin e adolishentit u gjenden video ne...
Pa krahë e pa këmbë, por me dashurinë e jetës në krah (FOTO)
 • 5,384
 • 4
Këto foto të pabesueshme tregojnë Nick Vujiçiç- autor i librave best-seller dhe predikues- dhe gruan e tij të re në Havai, duke festuar muajin e mjaltit si çdo çift tjetër. Vujiçiç ka lindur pa krahë e pa këmbë, një sindromë e rrallë e quajtur tetra-amelia. I lindur nga emigrantë serbë në...
Gjeografia e Shqipërisë
 • 23,788
 • 18
Pozita gjeografike

Shqipëria ndodhet në Europën Juglindore, në pjesën perëndimore të gadishullit Ballkanik e shtrihet midis koordinatave gjeografike 39 gradë e 38' dhe 42 gradë e 39' te gjërësisë veriore dhe 19 gradë e 16' te gjërësisë lindore, ne largësi pothuajse të barabartë nga Ekuadori...

Dhuruesit

Statistikat e forumit

Tema
65,036
Mesazhe
1,309,329
Anëtarë
16,324
Anëtari më i ri
Drafidella

Tema te reja

Top