Portali - FV.AL

Prapaskenat e Festivalit/ Arilena Ara dhe Elvana Gjata u privilegjuan me dhoma private, këngëtarët e tjerë si turmë në korridor
 • 2,683
 • 15
Prapaskenat e Festivalit/ Arilena Ara dhe Elvana Gjata u privilegjuan me dhoma private, këngëtarët e tjerë si turmë në korridor

Zbardhen detaje nga denoncimi i Genës: Më masakruan performancën, morëm pjesë 20 artistë, 18 prej nesh nuk na u ofrua asnjë lloj komoditeti.
I zhgënjyer nga Festivali...
Vepër arti, një banane shitet 120 mijë dollarë, por një artist e ha (Foto)
 • 1,635
 • 3
Vepër arti, një banane shitet 120 mijë dollarë, por një artist e ha (Foto)

t

Një vepër arti e përbërë nga një banane e ngjitur pas një muri është shitur për nje shumë marramendase në panairin artistik në “Art Basel”, në Miami.
E quajtur ‘Komediani’, ajo u shit në kohë rekord për 120 mijë...
Holandezët nuk zënë mend, bëjnë konkurs karikaturash me figurën e Profetit Muhamed
 • 3,476
 • 27
Politikani holandez anti-Islam Geert Wilders i është rikthyer planeve të tij për mbajtjen e një konkursi karikaturash tallëse për Profetin Muhamed, vetëm një vit pasi një nismë e tij ishte anuluar nga frika e sulmeve në Holandë. Në një mesazh në Twitter, Wilders u bëri thirrje njerëzve të...
Ushqimet fatsjellëse që duhen konsumuar natën e ndërrimit të viteve
 • 1,698
 • 10
Ushqimet fatsjellëse që duhen konsumuar natën e ndërrimit të viteve

Konsumoni 12 kokrra rrush në mesnatën e ndërrimit të viteve. Kjo është një traditë spanjolle dhe portugeze, sipas së cilës, 12 kokrrat e rrushit simbolizojnë 12 muajt e vitit pasardhës dhe konsumimi i tyre në këtë ditë të...
Dhunë fizike ndaj dy fëmijëve jetimë në fshatin SOS, kujdestarja nën hetim (EMRI)
 • 1,309
 • 1
Dhunë fizike ndaj dy fëmijëve jetimë në fshatin SOS, kujdestarja nën hetim (EMRI)

Dy fëmijë që mbahen në fshatin Sos kanë regjistruar dhunën që ushtrohej nga njëra prej nënave kujdestare, gjë që ka sjellë nisjen e menjëhershme të hetimeve për veprën e keqtrajtimit të të miturve. Pasi kanë...
“Isha e re dhe gabova. Kam 8 vjet këtu. Fëmijët më presin”, rrëfimet e grave që presin amnistinë
 • 1,293
 • 0
“Isha e re dhe gabova. Kam 8 vjet këtu. Fëmijët më presin”, rrëfimet e grave që presin amnistinë

Kreu i qeverisë Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë shkuar sot në burgun e grave, ku kanë njohur të dënuarat me aministinë që ka vendosur të bëjë qeveria, e që pritet të nxjerrë...
Të jetosh me ‘bishën’, njihuni me 21 qentë më të frikshëm në botë (Fotot)
 • 2,668
 • 6
Të jetosh me ‘bishën’, njihuni me 21 qentë më të frikshëm në botë (Fotot)

Qentë janë kafsha më besnike dhe më e dashur për njerëzit.

Lidhja njerëzve me qentë është më e fortë se me çdo kafshë tjetër. Por rastet e mëposhtme janë krejtësisht të pazakonta.

Si është jeta me një qen gjigand në...
Ishulli ku testohen të gjithë viruset më të tmerrshme të botës!
 • 1,759
 • 3
Ishulli ku testohen të gjithë viruset më të tmerrshme të botës!

Ishulli balltik i Riems-it, është ishulli më i rrezikshëm në Gjermani. Ai është shtëpi e një kërkimore për sëmundjet e kafshëve vdekjeprurëse.
I themeluar atje 100 vjet më parë, Instituti Friedrich Löffler teston viruset më të...
Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare
 • 1,378
 • 2
Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare

Në mesin e tensioneve mes Teheranit dhe Washingtonit, Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë për të treguar forcën përmes një stërvitjeje detare, të parashikuar të zhvillohet në oqeanin Indian dhe gjirin e Omanit në...
A po shkohet drejt pavdekësisë?! Transplanti i plotë i kokës dekadën e ardhshme
 • 1,948
 • 8
A po shkohet drejt pavdekësisë?! Transplanti i plotë i kokës dekadën e ardhshme

Transplantimi i parë i kokës njerëzore mund të bëhet që në dekadën tjetër. Këtë e pohojnë ish-kirurgu neurokirurg, profesor i Universitetit Hall dhe anëtar i Organizatës Kombëtare të Shëndetit në Britaninë e Madhe...
Dënohen dy ish-deputetë të PD për shpifje ndaj Edi Ramës (EMRAT)
 • 1,407
 • 2
Dënohen dy ish-deputetë të PD për shpifje ndaj Edi Ramës (EMRAT)

Tre janë çështjet e gjykuara deri më tani me objekt “shpifje”, në të cilat paditës ka qenë kryeministri Rama. Akuzat ndaj këtij të fundit kanë qenë publike, por edhe në rrjete sociale.

Deri më tani janë dhënë tre vendime për këto...
Cila është e ardhmja e fesë?
 • 2,379
 • 12
Zotat e së nesërmes: Cila është e ardhmja e fesë?

Gjatë historisë, besimi i njerëzve dhe lidhjet e tyre me institucionet fetare janë transformuar, argumenton për BBC, Sumit Paul-Choudhury. Po çfarë tjetër?
Para Budës, Jezusit, Muhamedit, ishte Zoroastra. Rreth 3.500 vjet më parë, në epokën e...
Kthen çantën e humbur me 16.000 euro brenda, nuk pranon shperblim
 • 2,173
 • 20
Një 63-vjeçar mori një surprizë për Krishtlindje, kur një kalimtar i ndershëm i ktheu atij çantën e shpinës, të mbushur me dhurata dhe 16 000 euro, të cilën e kishte harruar nën një pemë.

51 vjeç, që u pengua te çanta dhe me pas e konstatoi ate, lajmëroi policinë pak para mesnatës së vigjiljes...
Prifti ‘cool’ largohet pas meshës me monopatinë
 • 1,293
 • 2
Një prift la pa fjalë të gjithë besimtarët e krishterë që ishin mbledhur në meshën e Krishtlindjes. Pasi kreu shërbimin e tij në një kishë irlandeze, ai u largua me një scooter.Besimtarët u shtangën pa mundur t’ju besonin syve. Prifti katolik irlandez ishte gati edhe për të marrë pyetjet e...
Ambasadori kapet duke vjedhur librin e playboy
 • 1,248
 • 1
Në video, shihet ambasadori teksa merr librin e fut mes gazetës dhe largohet. Sipas mediave të huaja, libri mendohet se është një biografi e Giacomo Casanova-s, një autori, spiuni dhe playboy të shekullit të 18-të.

ARGJENTINË– Ambasadori i Meksikës në Argjentinë ka dhënë dorëheqjen, pasi është...
Volumi i pyjeve me rënie alarmante
 • 1,444
 • 1
Volumi i pyjeve me rënie alarmante, tkurret 32% nga viti 2006 në 2017.Sektori i pyjeve në Shqipëri ka rol të rëndësishëm mbrojtës në ruajtjen e natyrës dhe rol prodhues në rritjen ekonomike të vendit, nëpërmjet zhvillimit industrial, punësimit në zonat rurale, si dhe funksione të tjera...
Eklipsi diellor < unaza e zjarrtë>
 • 1,815
 • 0
Eklipsi diellor "annular" zgjon emocionet e vëzhguesëve të qiellit nëpër botë (dhe në hapësirë, )

Ishte eklipsi i fundit diellor i dekadës.

Hëna përshkoi midis diellit e tokës duke shkaktuar eklipsin diellor annular ose "unaza e zjarrtë" në (26 dhjetor) në kënaqësinë e miliona spektatorëve...
Harrojeni viagrën, manaferra iu jep ereksion më të fuqishëm meshkujve
 • 107
 • 16
Krahas medikamenteve, ekzistojnë edhe disa ushqime, mund të thuhet edhe lirisht se kanë ndikim më të fuqishëm në zgjatjen e ereksionit dhe përmirësimin e performancës seksuale tek meshkujt.

Shumë burra shqetësohen për problemet me ereksionin. Aktualisht, 322 milionë burra janë të prekur nga kjo...
Cfare eshte marredhenia “jo-jo”.
 • 1,403
 • 6
Fjaloseni dhe pajtoheni? Ndërpriteni këtë lidhje!

Të jesh në martesë nga dashuria dhe respekti, është gjë e bukur. Për fat të keq, të gjitha lidhjet nuk janë të tilla. Nëse jeni në një lidhje të luhatshme, e cila është para shpërthimit, kjo lidhje nuk ju dërgon askund.
Shpeshherë ndodh që në...
Njerëzit me grupin B të gjakut janë integrues dhe interesante
 • 1,380
 • 10
Njerëzit me grupin B të gjakut janë integrues dhe interesantë, të përmbajtur dhe të tërhequr.

A e dini se japonezët përdorin metodën e analizës së llojit të gjakut kur zgjedhin partnerët, veçanërisht shoqëruesit e jetës?

Në atë mënyrë ata i “kontrollojnë” partnerët, duke dashur të shohin nëse...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
70,821
Mesazhe
1,948,199
Anëtarë
17,381
Anëtari më i ri
Albertt

Dhuruesit

Top