• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Shifra reale/ Tufa: Ja sa arkëtoi Shqipëria nga suksesi në “Ligën e Kombeve”

 • 12
 • 0
Shqipëria e Edy Reja i mbylli me sukses eliminatoret e edicionit të dytë të Nations League teksa siguruan vendin e parë në grup dhe kalimin më tej në grupin B të kompeticionit.

Kuqezinjtë mposhtën të mërkurën 3-2 me Bjellorusinë në “Air Albania”, duke u renditur përfundimisht të parët në Grupin...
Arkeologët kanë zbuluar mbetjet e plota të dy burrave të djegur në shpërthimin vullkanik
 • 16
 • 1
Në Itali, arkeologët kanë zbuluar mbetjet e plota të dy burrave të djegur në shpërthimin vullkanik që shkatërroi qytetin antik romak të Pompeit në vitin 79 pas lindjes së Krishtit.

👉 Ministria Italiane e Kulturës tha se njëri nga burrat ishte me status të lartë, i moshës 30 deri në 40 vjeç, i...
Telefoni i parë që lahet me sapun dhe zbardhues
 • 34
 • 4
Telefoni mund të lahet. Ky është aparati i parë antibakterial në botë vjen nga Mbretëria e Bashkuar.

Ky telefon është bërë nga kompania Bullit, me qendër në Reading, dhe u emërua Cat S42. Modelet e pajisura me teknologji shtesë antimikrobiale, megjithatë, nuk do të jenë të disponueshme deri në...

Dy shtetet e vetme në botë që nuk shesin Coca-Cola

 • 72
 • 8
Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola.

Sipas “BBC”, arsyeja është se këto shtete janë nën embargo tregtare afatgjata të SHBA.

Ndërsa në Kinë, gjen Cola në shishe dhe që mban etiketa kineze. Megjithatë nuk është e vështirë të gjesh në kryeqytetin...
Ku ndodhet Valamara?
 • 19
 • 0
Valamara është mal me lartësi 2373 m në kufirin midis rrethit të Korçës, atij të Gramshit dhe të Pogradecit.

Në veri kufizohet me Gurin e Topit, kurse në jug me Lenien.

Është i ndërtuar kryesisht nga shkëmbinj ultrabazikë. Ka forma të shumta të relievit akullnajor dhe liqene akullnajore (mbi...

E thonë statistikat, zikaltërit e Kontes janë me 2 fytyra

 • 29
 • 2
Interi është skuadra që ka rikuperuar më shumë pikë nga situata disavantazhi në këtë Seri A (7 pikë), ndërsa Torinoja është ajo që ka humbur më shumë pikë (14) nga situata kur ka qenë në avantazh.
– Ishte që nga sezoni 2011-2012 (14 në atë rast) që Interi nuk pësonte kaq shumë gola (12 sivjet)...
Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….
 • 184
 • 33
Kryeministri grek i shpëton jetën 19-vjeçares shqiptare shtatzënë, ja si e bëri: I vuri…….

Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i shpëtohet jeta një emigranteje nga Puka që jeton në Mykonos i cili është i mirënjohur...
7 ëndrrat më të zakonshme të shpjeguara më në fund nga psikologët
 • 71
 • 11
Gjumi, posaçërisht akti i gjumit, është një nga shtyllat më të mëdha të shëndetit fizik dhe mendor të qenieve njerëzore dhe madje edhe të shumicës dërrmuese të kafshëve.
Gjatë pushimit, trupi relaksohet ndërsa truri është aktiv, edhe pse në një shkallë pak më ndryshe se sa kur jemi zgjuar.Kjo...
Shuhet Ismet Peja, ikona e muzikës popullore qytetare
 • 25
 • 3
Eshte ndare nga jeta ikona e muzikës popullore Ismet Peja. Lajmin për vdekjen e këngëtarit e ka bërë të ditur djali i tij Visar Peja.

Ai nëpërmjet një postimi në ‘facebook’ ka shkruar se “Nuk dija ndryshe, as nuk munda ndryshe ta lajmëroj largimin tënd nga kjo jetë. Pusho i qetë sepse ke ngelë...
Gjaku i Kastriotëve është vërtet ndër më fisnikët në orient
 • 33
 • 1
Gjaku i Kastriotëve është vërtet ndër më fisnikët në orient.

I madhi Castriot ME LLAGAP Skënderbeu Mbreti i Shqipërisë, Duka i Madh i Epirit i autorit Zannovich”, përkthyer nga suedishtja dhe botuar në shqip në Shtypshkronjën Lena Graphic në Prishtinë, faqe 256 në të dy gjuhët shqip dhe...
Kini kujdes prej 3 shenjave me dinake te horoskopit
 • 163
 • 23
Dashi

Një nga shenjat më dinake të zodiakut është padyshim Dashi, që mendojnë se mashtrimi i të tjerëve është mënyra më e mirë për të marrë atë që dëshirojnë.

Të lindurit e shenjës së zodiakut të Dashi janë njerëz mbizotërues, agresivë, dominues, dinakë dhe manipulues.

Ata nuk pranojnë...
Erdogan pret nga EU te mbaje premtimet
 • 53
 • 14
Erdogani flet për marrëdhënin me BE: Presim të mbaj premtimet ndaj nesh, mos të na diskriminojë për shkak të konflikteve të hapura që kemi me disa vende

Rexhep Tajip Erdogan në një intervistë ai ka thënë se pret që BE-ja mos ta diskriminojë për shkak të tensioneve që ai ka me vendet...
Tmerrohen lojtarët dhe tifozët, policia futet me armë në fushën e lojës
 • 12
 • 0
Disa pamje totalisht të pazakonta po qarkullojnë në rrjetet sociale, nga ndeshja Grin Bufalos-Nkana në kampionatin e Zambias, e cila përfundoi 5-0 për vendasit. Një tifoz i Nkana u fut në fushë, pas rezultatit turpërues nga skuadra e tij dhe rrezikoi të mbetej i vdekur aty. Ai tentoi të sulmonte...
Si nisi udha e mundimshme e alfabetit shqip, pengimet dhe prapaskenat
 • 54
 • 0
Kongresi i Manastirit, si nisi udha e mundimshme e alfabetit shqip, pengimet dhe prapaskenatShqipja ishte në portat e mëdyshjeve dhe dilemave të mëdha. Shoqëri dhe grupime intelektualësh vullnetmirë kishin endur me përkushtim dhe përgjegjësi patriotike germat e shqipshkrimit. Sekush po...

Ibrahimovic vendos edhe në Napoli, shënon dy gola dhe largohet i dëmtuar

 • 20
 • 0
Milani ka bindur edhe njëherë tjetër në Serie A këtë sezon dhe këtë e ka bërë në transfertë, duke mposhtur Napolin e Gattuso-s 1-3.

Kuqezinjtë e nisën mirë ndeshjen, duke krijuar disa raste për shënim, ndërsa goli erdhi në minutën e 20, kur Ibrahimovic realizoi me kokë pas asistit të Theo...
"Mbizoteron kurvëria"-Erik Lloshi per festivalin ne Rtsh
 • 50
 • 4
“Zelli që kishte i kthehet në vrer” Erik Lloshi “sulmon” organizatorët e Festivalit të Këngës: Nuk ia vlen me

Më anë të një Instastory që ka bërë ai është shprehur se fituesi i festivali është përzgjedhur para së të përfundoj festivali.

Këngëtari Erik Lloshi ka “sulmuar” organizatorët e...

Emocione të forta! Ia rrëmbyen djalin pas vrasjes, nëna e takon për herë të parë pas 45 vitesh

 • 20
 • 9
Fatmiri, një djalë i birësuar është thirrur nga bashkëshortja ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, për t’i bërë surprizën më të bukur në jetën e tij. Me ndihmën e stafit të emisionit ajo gjeti motrat e saj nga babai i tij i ndjerë dhe nënën e tij e cila ka 3...
Shenjat që tregojnë se do takoni shpirtin tuaj binjak sipas ligjit të tërheqjes
 • 114
 • 19
Ligji i tërheqjes ju përgatit ngadalë dhe ju jep shenja delikate që tani jeni gati të mirëpritni dashurinë e jetës tuaj. Ekzistojnë 6 shenja që tregojnë se do të takoni shpirtin tuaj binjak sipas Ligjit të Tërheqjes

Ju e dini se çfarë dëshironi.

Kjo nuk do të thotë që ju keni në mendjen tuaj...
Katër shenjat e horoskopit që janë “zjarr” në shtrat
 • 376
 • 66
Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ujorët janë jashtëzakonisht krijues, kështu që për ta, seksi misionar është thuajse i humbur si opsion. Ashtu si në jetë, këta individë janë gati të provojnë gjëra të reja, pavarësisht se sa të çuditshme mund të duken si ide.

Nëse jeni duke kërkuar për një partner...
Ditëlindja e Bes Kallakut gjatë pandemisë/ Gjobiten 30 të ftuarit, mes tyre Meta e Kryemadhi, 1 mln lekë gjobë pronarit të lokalit! Pezullohen 6 polic
 • 42
 • 2
Ditëlindja e Bes Kallakut gjatë pandemisë/ Gjobiten 30 të ftuarit, mes tyre Meta e Kryemadhi, 1 mln lekë gjobë pronarit të lokalit! Pezullohen 6 policë

Të gjithë pjesëtarët e ditëlindjes së aktorit të humorit Bes Kallaku të organizuar dy ditë më parë edhe pse në kohë pandemie do të gjobiten...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,811
Mesazhe
1,581,886
Anëtarë
16,624
Anëtari më i ri
Neridion

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top