Kundershtar i veshtire por une pres fitore.

Cka mendoni?

Titulli: Shqiperi - Portugali

une jam tu ja pas fryken armikut or taj....ishalla fitojme se boll mo na duli zemra venit
por edhe po humbem..dihet , ne kesi rastet ka rendesi pjesmarrja lol

Une shpresen e kam tek gocat e Elbasanit, ishalla na e hutojne Ronaldon edhe fap cunat e kombetares bejne gola Lol

Venu nē rresht se ke shoqe boll :(

Nje humbje te bukur ( nqs s'do mundemi te fitojm )

Une veq per Ronaldon jam tu menue

Hehe. Me vjen keq qe po te zhgenjej por kemi info qe eshte kshu... dylber. :p

Per me shume info e presim hulumtimin e Kastriot Myftaraj :D

Une te garantoj qe fitojme sonte.

Megjithate mos fut bastore se nuk i dihet punes :p

Sorry Ronaldo, po t'tradhetoj kesaj rradhe :p Go Shqiperi, inshallah po fitojme.

Une shprsoj ne qunat e DeBiasit se sa per gocat e Elbasanit nuk kam shume shprese! Do thonit ju perse? Per te fituar ne duhet te japim gola dhe nese gocat e Elbasanit e hutojne Ronaldon, rezultati do te jete barazim.

nje te vockel si thu eeee se nuk me rrihet lol

Ok, ama jo me shume se 5 euro. Nuk dua te degjoj neser llafe te tipit 'ja pash sherrin Averit" :p

Rekordi i zi i Ronaldos në Shqipëri

Cristiano Ronaldos nuk ia donë kundër Kombëtares dhe skuadrave shqiptare.
Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka një rekord të zi me Kombëtaren shqiptare dhe me skuadrat shqiptare.

Portugezi është takuar tre herë me Kombëtaren shqiptare në Shqipëri (2003 kur ndeshja kishte përfunduar 5:3 në të mirë të Portugalisë, në vitin 2008 ndeshja kishte përfunduar 0:0 dhe në vitin 2009 ndeshja kishte përfunduar 1:2, por fatmirësisht për ne nuk ka arritur të shënoj asnjë gol.

Për më shumë, Ronaldo ka luajtur edhe një ndeshje me skuadrën e Gramozit si pjesë e Real Madridit në vitin 2010 në Tiranë dhe as në atë ndeshje nuk ka arritur të shënoj, pavarësisht se skuadra e tij fitoi 2:1.

Shpresojmë se ky rekord negativ i Ronaldos nuk do të thyhet as sonte, në ndeshjen që do të zhvillohet në ‘Elbasan Arena’. /Express

Pe: Shqiperi - Portugali

Foli edhe hazreti Saliu. Ika ti fus ne bastore komplet kursimet e jetes.

Sali Berisha porosit Ronaldon: Ke ardhur në vendin e gabuar

foto.php

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka deklaruar se portugezët në Shqipëri kanë ardhur me inatin e humbjes nga Shqipëria.

“Të dashur miq, sonte në Elbasan Arena luan kombëtarja jonë me Portugalinë, në një ndeshje që mund të bëjë historinë e shkëlqimit botëror të kuqezinjve. Portugezët kanë ardhur të motivuar, me inatin e humbjes në fushën e tyre, kanë bërë deklarata muskuloze. Sollën dhe Ronaldon, Topin e Artë të planetit, por duhet të them se e kanë sjellë në kohën e gabuar dhe në vendin e gabuar! Ne do të fitojmë!!!”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Loj e dobt, pasime t'dobta ! Me i pas jep zorr qishtu nfillim, nashta naj goll kish hi ! Po shnosh kofshum

Pe: Titulli: Shqiperi - Portugali

PO! Lojë e dobët e jona, po çka tregun portugezët se?
Asgjë! Edhe ata për fitore se kishin!
Ronalo bënte shetitje në stadium!
E realët isht barazimi, dhe në dorë e kishim!

te fala nga riqi martin......kur them une e menderosim 100m e funit
hajt shnet se jeten e kemi ne xhep

Ronaldo e beri te veten, asistoj 1 here, beri 2-3 goditje, pse nuk diten me jep gol te tjeret, s'eshte faji i tij. Edhe une deshiroja barazim ose fitore, por t'jemi real, pjesa e pare me shume gabime ne pasime, aspak presion, ndoshta te kapluar nga emocionet ku ta di !

Përkundrazi, se kam nga emocionet.
Gabiet tona i pashë, po e pashë edhe efikasitetin e portugezëve.
Të ishte ndonjë team tjetër, ia kishte dhënë
së paku 3-4 gola Shqipërisë.

Por, po e them nga se edhe ata se merituan më shumë
se baraz.

Nuk ka rëndesi. Shqipëria pa dyshim do të jetë në Evropian. E meritojmë, fundja është vetëm një humbje dhe atë nga Portugalia. Të dua Shqipëri se je ma e mira.