• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Përzgjedhja e Gjuhës

WxP

Antarë i Respektuar
Pershëndetje, meqenese jemi te shperndare ne te gjithe boten, do doja te dija nga secili prej jush se ne cilen gjuhe do deshironit ti kishit opsionet qe ofrohen ne Fv, normalisht postimet duhet te jene ne gjuhen shqipe.

Aktualisht Perdorim 2 gjuhe, Shqip dhe Anglisht! Tregoni preferencat te shofim cmund te bejme :D


Ju pershendes !
 
Last edited:

Xhelozi

Antarë i Respektuar
Fv esht shqiptar.mileti hyjn ktu mos me harru shqipen se ka nga ato qe jan me vite jasht .
Si kuptoj pse duhet ngjuh nderkombetare ku ato mund t flasin n vendin e tyne gjuhen perkatese?!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Forumi eshte konceptuar si nje vendtakim i shqiptareve nga mbare bota per te diskutuar ne gjuhen Shqipe.

Por, forumi eshte nje dhurate e jashtezakonshme per te gjithe ata femije shqiptare qe po rriten ne emigracion dhe nuk kane mundesi te tjera per mesimin e gjuhes shqipe.

Gjuha Angleze eshte perfekte dhe e mjaftueshme. Perdorimi i gjuheve te tjera, thjeshte do te krijonte nje amulli te panevojshme.

Darius
 

WxP

Antarë i Respektuar
Fjala eshte per opsionst se temat e postimet normalisht nuk ka ne gjuhe tjeter... vetem shqip.

Por per te qene elastik dhe ti japim mundesin cdokujt qe ta perdorin dhe ta kuptojn ne menyren me te mire forumin, pasi perkthimi ne gjuhen shqipe eshte i pjes'shem.
 

Xhelozi

Antarë i Respektuar
Okej ti jepu mundesi qe t forumin ta lexojn n gjuhen it ger french etc
Dhe komentet te jen only shqip
 

Desa

Libera a Me de Ignem
Pershëndetje, meqenese jemi te shperndare ne te gjithe boten, do doja te dija nga secili prej jush se ne cilen gjuhe do deshironit ti kishit opsionet qe ofrohen ne Fv, normalisht postimet duhet te jene ne gjuhen shqipe.

Aktualisht Perdorim 2 gjuhe, Shqip dhe Anglisht! Tregoni preferencat te shofim cmund te bejme :D


Ju pershendes !
Shqip dhe anglisht janë të mjaftueshme, sepse gjeneratat e vjetra e kuptojnë shqipen, të rejat besoj e njohin anglishten.
Megjithatë si ide më duket e mirë.
 

Vie

Esprit libre
Fjala eshte per opsionst se temat e postimet normalisht nuk ka ne gjuhe tjeter... vetem shqip.

Por per te qene elastik dhe ti japim mundesin cdokujt qe ta perdorin dhe ta kuptojn ne menyren me te mire forumin, pasi perkthimi ne gjuhen shqipe eshte i pjes'shem.
E paskam kuptuar gabim pyetjen.
Komplet shqip atehere .
 
  • Like
Reactions: WxP

elle

Chill
Sigurisht qe shqip por kerkon kohe perkthimi apo jo?
dhe ai opsioni offline qe nuk sheh dot shume faqe per ca esht? lool
 

WxP

Antarë i Respektuar
Sigurisht qe shqip por kerkon kohe perkthimi apo jo?
dhe ai opsioni offline qe nuk sheh dot shume faqe per ca esht? lool
Perkthimi ne shqip kerkon shume kohe, kemi perkthyer pak a shume pjesen e dukshme !

Persa i perket offline eshte per te limituar vizitoret mos rrine offline po te vijne e te na gezojne ne gjirin e familjes :p
 
Top