Inter-Milan, derbi nuk ka fitues

Nuk ka fitues në derbin e Madoninës. Supersfida mes Interit dhe Milanit mbaroi në barazim 1-1. El Shaarawy zhbllokoi sfidën në minutën 21’. Milani dominon në pjesën e parë duke shtyrë nga krahët ku portieri Handanovic i mohoi skuadrës së Allegrit të shënonte golin e dytë.

Stramaccioni në pjesën e dytë kërkon të sjellë diçka ndryshe duke futur në fushë Schelotton, i cili rezultoi deçiziv në shënimin e golit të barazimit në minutën 71. Minutat e fundit nuk sollën asnjë ndryshim për skuadrat të cilat e mbyllën ndeshjen në barazim.

Pas kësaj sfide Milani shkon në kuotën e 45 pikëve në vendin e tretë, ndërsa Interi në vendin e katërt me një pikë me pak./BeratiLive

Titulli: Inter-Milan, derbi nuk ka fitues

Kujt i plasi ..Juventus forever <3 :p

Kur e pash ate golin e Milanit thash mase do fitonim po ehe
e prishen punen nga fundi thuaj. Mall dhe 1 pike,lool..

Mjafton qe ishte nje ndeshje e bukur dhe pse do kishte qen akoma me i bukur te kishte fituar Interi :D

Fitoren e meritonte Milani! Lojen,rastet per gol.. pas super ndeshjes me Barcelonen serish te dielen po ato lojtar qe dhan shpirtin me Barcelonen ishin ne fushe... (Interi ka loz me gjysmen e rezervave me Cluj ne E.L se gjysmen e kualifikimit e kishte marr ne San Siro)
Gjithsesi milani duket dukshem qe esht skuadra me ne forme ne Itali momentalisht.

BoOoMBaStiCk Mos harro qe inter ka gjysmen e skuadren te frar ;) dhe pse Milani javet e fundit ka treguar qe esht nje skuader ne rritje, pavarsisht 2-3 rasteve qe pati Milani ne pjesen e par meritonte golin e dyt, ne fund interi pati disa raste per te shenuar golin e dyt.

Gjithmon nje ndeshje e bukur mes INTERIT e milanit fatkeqsi qe sfitoj interi por dhe fal protierit me te mir momenatlisht dhe me ne forem qe kemi Handanovic qe bere dy tre pritje te bukura si gjithmon si mungojne kto pritje :D Dhe pse milani vinte nga nje ndeshje e veshtir kunder barcelones gjithsesi INTER MBETET INTER ::D :D

FORZAAAAAA NERAZZURRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ::) :)