• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E rëndë në Pogradec/ Fëmija i paushqyer për 24 orë gjendet pranë trupit të pajetë të nënës

 • 24
 • 3
Një grua u gjet e pajetë në Pogradec në banesën e saj. Sipas raportimeve të para se ajo ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale.
Gjendja bëhet akoma më e rëndë pasi gruaja ka lënë pas një vajzë rreth 10 vjeçe me epilepsi. Dyshohet se 10 vjeçarja kishte 24 orë pa ushqim. Pas trajtimit në pediatri...
5 Hajdutët e Lumturisë, dhe si të Shpëtoni nga Kurthi i Tyre
 • 37
 • 1
Kultura moderne duket e fiksuar me gjetjen e fijeve të sakta për arritjen dhe ruajtjen e lumturisë. Bindja se njerëzit duhet të punojnë fort për të fituar lumturinë e përkeqëson problemin.

Shumica e njerëzve supozojnë se ato që na ndodhin në jetë përcaktojnë lumturinë e tonë – por as kjo nuk na...

Kur papagalli ndërpret një… ndeshje futbolli!

 • 30
 • 0
Fluturo e fluturo dhe përfundoi në kokën e një lojtareje futbolli, shkruhet në faqen italiane të internetit, today.it.
Një ekzemplar shumëngjyrësh papagalli ”bëri” një shfaqje në stadiumin ”Teresopolis”, pranë Rio de Zhaneiros.
Papagalli ndërpreu lojën duke u futur në fushë gjatë një ndeshjeje...

Elbasan – Në vijim të informacionit të dhënë për sulmin me armë mbi forcën e posaçme “Shqiponjat” të DVP Elbasan, nga shtetasi Lefter Zhidru, 71 vjeç,

 • 225
 • 47
Pas 5 orë negociatash, fillimisht nga Policia Vendore e Elbasanit dhe më pas nga grupi negociator i Renas dhe i grupeve taktike të Reneas me shtetasin Lefter Zhidru, për t’u dorëzuar, ky shtetas nuk i është bindur në asnjë çast thirrjeve të Policisë për t’u dorëzuar, por ka reaguar me armë ndaj...

Këngëtarë apo ‘gangsterë’-Personazhet "e njohur" të ‘showpissit’ shqiptar

 • 130
 • 22
Fjolla Morina është ‘lajmi i ditës’ këtë periudhë për shkak të pistoletave që iu gjetën në kalimin e kufirit, ku shoqërohej nga një biznesmen i njohur kosovar dhe shoferi i saj.

Para se të merremi me armën, le të ndalojmë tek shoferi. Ku i gjeti kaq shumë para Fjolla sa për të punësuar një...

“Vrasja e shekullit”/ Rinis gjykimi për Izet Haxhinë

 • 62
 • 3
“Vrasja e shekullit”/ Rinis gjykimi për Izet Haxhinë, për vrasjen e Azem Hajdarit kërkohet si dëshmitar Berisha e familja Haklaj. Për herë të parë shfaqet dhe Zenel Neza.

Rinis gjykimi i çështjes së vrasjes së Azem Hajdarit. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar të thirren si dëshmitarë Sali Berisha...

Shqiptaret e Ukraines.

 • 64
 • 3
Shqiptarët e Ukrainës
21.09.2020 • 16:11 / E përditësuar


Ruajtja e traditës nga shqiptarët e UkrainësKomuniteti shqiptar ka jetuar në territorin e Ukrainës që nga fundi i shekullit XVIII dhe fillimi i shekullit XIX. Shqiptarët u vendosën në tokën e Besarabisë moderne dhe Detit të...
Bumi i apartamenteve luksoze, kush po i blen, ai ia vlen të investosh
 • 128
 • 9
Çfarë po ndodh me tregun e apartamenteve dhe vilave të shtrenjta, që kushtojnë deri në 4 mijë euro/m2. Pse po rritet oferta dhe kush po blen. A ia vlen të investosh në blerjen e një apartamenti për ta dhënë me qira? Sa është kthimi i investimit në vite në këto zona?

Nga Dorina Azo
Çmimet e...
Një oqean i ri po lind në Afrikë
 • 63
 • 1
Në një nga zonat më të nxehta të planetit, rajoni Afar në Etiopi, një çarje rreth 60 kilometra e gjatë dhe 8 e gjerë është hapur në tokë. Këtu temperatura gjatë ditës arrin 55 gradë, natën 35, por kjo nuk ndikon në atë që po ndodh. Nuk është madje rezultat i një fundosjeje, apo i një lëvizjeje...

Familja Meta me tre mbiemra si kokat e mafies gati per arratisje

 • 103
 • 8
alb
Kreu Dossier
Familja Meta me tre mbiemra si kokat e mafies, të gjitha lëvizjet që konfirmojnë planin për arratisje
25/08/2020

Familja Meta me tre mbiemra si kokat e mafies, të gjitha lëvizjet që konfirmojnë planin për arratisje
Familja Meta me tre mbiemra si kokat e mafies, të gjitha...

Berisha përgjoi 821 biseda të Ilir Metës me Ramën dhe bosë droge

 • 192
 • 24
Berisha përgjoi 821 biseda të Ilir Metës duke bërë pazare me Ramën dhe bosë droge, ja pse e mbyllën të tre dosjen.Ilir Meta pasi Spartak Braho i çoi në tavolinë dosjen e përgjimeve nga Visho Lika me porosori të Berishës: Ishte një kënaqësi që isha i pari në listën e atyre që përgjoheshin...

Háne Fevzi, Háne Korçë!

 • 58
 • 2
Zarar në pazar more kusar, zarar pa karar, në një Korçë ku ti dhe të tjerë duhet të hyni zbathur dhe pa zhurmë! Por po të leqendis tani çdo korçar e qytetar, se dinë të të peshojnë mirë në kandar korçarët dhe të ta qidhepsin mendjen tënde të mbrapshtë. Le që ku ka kandar që të mban ty, më...
Priten njolla, shpërthime dhe e stuhi diellore
 • 106
 • 8
Tani është zyrtare! Priten njolla, shpërthime dhe e stuhi diellore, shkencëtarët dhe ekspertët e NASA-s tregojnë çfarë po ndodh me diellin.

Tani është zyrtare: Dielli ka hyrë në ciklin e 25 diellor. Në fakt, kjo ka ndodhur që dhjetorin e shkuar por janë dashur disa muaj analiza para se të...
Opéra Garnier
 • 78
 • 1
Opéra Garnier është një nga ndërtesat më të famshme të stilit Napoleon III në botë: së bashku me Opéra Bastille është pjesë e Opéra National de Paris, themeluar në 1669 nga Mbreti Louis XIV. Sidoqoftë, pallati përfaqëson një shtesë të mëvonshme në Opera: ai ishte ndërtuar në fakt midis 1861 dhe...
Misteri i një shtëpie të vetmuar në një ishull islandez
 • 82
 • 1
Eshtë një arkipelag i bukur në brigjet e jugut të Islandës, i quajtur Vestmannaeyjar. Në këtë arkipelag është ishulli edhe më i bukur, ai i Eliday. Ka një shtëpi të vetmuar, misterioze mbi të.Ishulli ishte i banuar për herë të fundit pothuajse 300 vjet më parë kur pesë familje jetuan në të, të...

13 vjeçari dënohet me 10 vjet burg për blasfemi

 • 92
 • 0
Një fëmijë vetëm 13 vjeç është dënuar me 10 vjet burg për blasfemi nga një gjykatë në Nigeri, duke shkaktuar reagime të shumta, mes të cilave edhe nga UNICEF-i.

Omar Farouq u dënua në shtetin e Kanos në veriperëndim të Nigerisë nga një gjykatë, e cila pak kohë më parë dha një dënim me vdekje...
“Kush merr peng autobusin zgjidhja...” Meta: Nuk sakrifikohet populli për kokën e Edi Ramës apo dhe timen
 • 39
 • 0
“Kush merr peng autobusin zgjidhja...” Meta: Nuk sakrifikohet populli për kokën e Edi Ramës apo dhe timen

Tejet i ashpër është shfaqur Ilir Meta ditën e sotme në konferencën për shtyp, duke paralajmëruar kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancën për lëvizjet që do të marrë, duke i kërkuar që të...
“Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e COVID-19”
 • 465
 • 72
“Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e COVID-19”

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmërinë për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zave.

Duke qenë se...

Adem Mikullovci i fiku dritat e fundit.

 • 106
 • 1
Homazhe për të nderuar jetën dhe veprën e artistit, Adem Mikullovci, ka bërë edhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kurti ka thënë se Adem Mikullovci ishte politikan i të dy republikave.

Lideri i VV-së, ka thënë se puna e Adem Mikullvcit si regjisor, skenarist dhe aktor, e bënë të...

Rikthehen tërmetet në vend, lëkundjet ndjehen në Lezhë. Ja sa ishte magnituda.

 • 255
 • 18
Tërmeti me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter është ndjerë në qytetin e Lezhës dhe rrethinat e tij.

Siç raporton Qendra Evropiane e Tërmeteve, lëkundjet u regjistruan në një thellësi 12 kilometra, ndërsa epiqendra ishte në Ungrej të Lezhës.Balkanweb.com

Statistikat e forumit

Tema
66,032
Mesazhe
1,510,007
Anëtarë
16,517
Anëtari më i ri
Baba nga Durrsi

Dhuruesit

Top